2024/07/19

 

ĮSPĖJIMAS: ORAS UŽTERŠTAS KIETOSIOMIS DALELĖMIS

Asociatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos apsaugos agentūra praneša, kad šalyje labai padidėjo oro užterštumas kietosiomis dalelėmis. Apie tai gyventojai gavo pranešimus į savo telefonus.

Visuose miestuose 1–2 kartus viršyta kietųjų dalelių KD10 paros ribinė vertė (50 µg/m³). Didžiausios šio teršalo koncentracijos fiksuotos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose.

„Azoto dioksido 1 val. maksimali koncentracija viršijo ribinę vertę (200 µg/m³) Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Mažeikiuose. Oro kokybė Lietuvoje prasta ne tik dėl vietinių taršos šaltinių – energetikos įmonių, individualių namų šildymo įrenginių, transporto – išmetimų, bet ir dėl teršalų pernašos iš kitų šalių. Nešvari oro masė turi įtakos padidėjusiam oro užterštumui didelėje dalyje Europos“, – rašo agentūra savo feisbuko paskyroje.

Įvertinus numatomas meteorologines sąlygas bei oro užterštumo prognozės modelių duomenis, oro kokybė išliks prasta ir artimiausiomis dienomis. Rekomenduojama pasilikti namuose.

Parengta pagal Aplinkos apsaugos agentūros inf., asociatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Oras užterštas kietosiomis dalelėmis, o Krantinės mikrorajonas ir jo aplinka šunų ekskrementais. Pradėjus tirpti sniegui pradėjo lysti ir iš po sniego. Galima sakyti, kad kiekvienas vedžiojantis šunį yra potencialus įstatymo pažeidėjas tik rajono valdžia kažkodėl nesiima jokių priemonių. Meras sako, kad skaito komentarus. Tai gal reikalai pajudės.

Rekomenduojami video