2024/07/12

 

ILGAAMŽIŠKUMAS UŽKODUOTAS GENUOSE

Bronislava Šakalienė vasario 11 dieną atšventė 100 metų jubiliejų. Nuotrauka iš asmeninio Nijolės Kibienės albumo

Šimtametė su dukra Nijole, žentu Jonu, anūku Egidijumi ir proanūkiais Liepa ir Matu.
Nuotraukos iš asmeninio Nijolės Kibienės albumo

Vasario 11 dieną Kupiškyje gyvenanti Bronislava Šakalienė minėjo garbingą 100 metų jubiliejų. Mažai kas sulaukia tokio gražaus amžiaus, o Bronislava – tikras ilgaamžiškumo pavyzdys. Ketvirtį amžiaus atidavusi medicinai, ji šiandien gyvena prižiūrima dukros Nijolės Kibienės, kuri ir papasakojo apie savo mamą.

Jurga BANIONIENĖ

Po vienu stogu – net keturios kartos

Kupiškyje, Slėnio gatvės name, šimtametė Bronislava dienas leidžia apsupta didžiulio dėmesio ir globos. Bene visą savo laiką mamai skiria dukra Nijolė.

„Kai mirė tėvelis, mama persikėlė gyventi pas mus. Kol buvo stipresnė, ją ilgą laiką prižiūrėjo mano vyras Jonas. Metams bėgant, prireikė didesnės pagalbos. Pirma laiko man teko palikti mylimą darbą, nuostabų kolektyvą, kad galėčiau daugiau laiko skirti buvimui su mylimu žmogumi“, – pasakojo N. Kibienė.

Ji pati net 40 savo gyvenimo metų paskyrė pedagoginiam darbui, dirbo pradinių klasių mokytoja.
Anot pašnekovės, laikas bėga nenumaldomai. Kartais mama pasiilgsta savo namų, savo kiemo, tačiau kartu labai džiaugiasi, kad sulaukus tokio garbingo amžiaus ją supa tiek daug žmonių.

„Juk po vienu stogu jau 12 metų gyvename net keturios kartos. Mamai nemažai dėmesio skiria sūnaus Egidijaus šeima, kuri gyvena kartu. Provaikaičiai dažnai aplanko prosenelę pirmame aukšte. Labai ją myli, ypač proanūkė Liepa. Paruošusi pamokas skuba pas ją, kartu žiūri filmukus, varto nuotraukų albumus. Mama labai laukia vaikų, to jų šurmulio, vaikiškų išdaigų.“

Plačiau skaitykite vasario 13 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (3 Eur/mėn.)

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Labai menka laimė sulaukus tokio amžiaus, vargas pačiam ir kankynė artimiesiems

  • Bet ar reikalinga tokio amžiaus žmogui reklama? gal labiau dukros šeimai, gal kas nepažystat, bet ar kam idomu, čia močiutes kankinimas sekmes

  • Va, apie kokis dalykus reikia rašyti. Sveikatos ir stiprybės visai šeimai.

Rekomenduojami video