Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

ATSIKRATYTI MIŠRIŲ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ BUS VIS BRANGIAU

Gyventojams daugiau rūšiuojant komunalines atliekas, mažiau darbo turi regioniniai atliekų tvarkymo centrai ir brangsta jų paslaugos.
Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Brangs atliekų surinkimo, išvežimo ir tvarkymo paslauga. Kupiškyje šios kalbos sklandė jau seniai. Kad tos šnekos ne iš piršto laužtos, paaiškėjo vasario 3 dieną Savivaldybėje šiais klausimais surengtame nuotoliniame pasitarime, kuriame dalyvavo ne tik Savivaldybės vadovai, specialistai, bet ir verslininkų, ūkininkų atstovai.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Nusitaikė į lengvatas

Visuomet bet koks mokesčių didinimas įžiebia diskusijų. Matyti, kad šį kartą be to irgi nebus apsieita. Pasitarime Savivaldybėje dalyvavusi Kupiškio darbdavių klubo prezidentė Juratė Dovydėnienė sakė, kad išgirdo išsamią ir gana argumentuotą informaciją apie vietinės rinkliavos mokesčio surinkimą.

Pasak jos, akivaizdu, kad šiuo metu surenkamos tos rinkliavos sumos nepakanka, kad būtų padengtos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos teikėjų sąnaudos. Jos didėja ir dėl augančios minimalios algos, ir dėl kylančių kitų mokesčių.

„Kupiškio darbdavių klubas kvies verslininkus į pasitarimą tuo klausimu. Manau, kad dalies šios rinkliavos lengvatų tikrai nereikia. Jų atsisakymas leistų mažiau didinti rinkliavos mokestį. Antra vertus, taikyti lengvatas tik gyventojams, o visą didėsiančio mokesčio naštą užkrauti vien ant verslo pečių taip pat būtų neteisinga.

Atkreipėme dėmesį, kad nebūtina taikyti lengvatą tiems gyventojams, kurie yra išvykę, jei jų bute naudojama elektra. Pastarasis dalykas įrodo, kad tas gyvenamasis plotas gal yra kažkam išnuomotas, ten gyvenama. Vadinasi, ir atliekų susidaro. Kituose rajonuose yra pavyzdžių, kai vietinės rinkliavos mokestis skiriamas be jokių lengvatų atsižvelgiant į elektros naudojimo faktą.“

Plačiau skaitykite vasario 13 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (3 Eur/mėn.)

Reklama
5 Komentarai

5 komentarai

 1. nuomone. (88.118.132.146)

  2021-02-17 at 13:04

  Kas Kupiskyje isnaikino „prichvatizavo“ didziasias imones?????Kodel Kupiskyje labai brangiai kainuoja namu renovacija,skaiciuodami ima pacias didziausias medziagu kainas.O ar tokias naudoja,cia kitas klausimas.I kieno kisenes nuseda kainu skirtumas?????Kas kontroliuoja namu renovacija,manau NIEKAS…..

 2. kupiškėnas (85.206.210.161)

  2021-02-16 at 19:49

  Atliekų tvarkytojams kyla apetitas, nors iš manęs neišvežė nei mažiausios šiukšlytės, teisingųjų teismų pagalba jau atėmė 2 pensijas. Šiukšlių mafija vėl kelia kainą? Nuostabu, reiškia – aš prarasiu dar vieną ubagišką pensiją! Gyvenimėli, na kada tu bablogėsi???

 3. manau (88.118.132.146)

  2021-02-14 at 12:49

  Kupiskyje viskas brangiau nei kituose rajonuose.Dujos,saltas vanduo,buitiniu atlieku isvezimas ir kt. Manau,neturime valdzios,kuriai rupetu gyventoju gerbuvis,tik branginti,branginti viska.

  • Robin Hudas (51.210.243.173)

   2021-02-14 at 17:38

   Todėl, kad kituose rajonuose didžiąją dalį apmoka įmonės. Kupišky pabandė paimti iš milijonierių ūkininkų už šiukšles ir gavo didelę špygą.

 4. kažkas (141.0.13.214)

  2021-02-13 at 20:23

  Kai pradėjom rūšiuoti ryškiai sumažėjo buitinių atliekų. Manau, ir pas kitus tas pats. Atliekų mažiau, todėl išvežti brangiau?

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų