2024/06/13

 

VYRIAUSYBĖ KARANTINĄ NUSPRENDĖ PRATĘSTI IKI VASARIO 28 DIENOS

Vyriausybė trečiadienį nusprendė pritarti Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui sugriežtintą karantiną pratęsti iki vasario 28 dienos. Kartu nuspręsta iki vasario pabaigos pratęsti ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimą.

Nuspręsta, jog karantino režimo trukmė bus pratęsta visoje Lietuvos teritorijoje dar vienam mėnesiui, iki šių metų vasario 28 dienos, 24.00 valandos.

„Kaip jau žinote, jei mes lyginame skaičius su gruodžio mėnesiu, (…) yra didžiuliai pokyčiai, tačiau tie pokyčiai yra nutikę nuo didžiulių skaičių“, – posėdžio metu teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatydamas siūlymą.

Premjerė Ingrida Šimonytė taip pat antrino, kad „dabar neturime kažkokio rodiklio, kuris rodytų, kad situacija, jos reglamentavimas galėtų keistis iš esmės“.

Vis dėlto ministrė pirmininkė pažymėjo, kad ketinama ieškoti ir kitų, su karantinu nesusijusių pandemijos plitimą galinčių sumažinti sprendimų.

„Akivaizdu, kad vien karantinu iki Mindaugo karūnavimo dienos ar kada gausime užduotį suvakcinuoti visą populiaciją, tikrai problemos spręsti nepavyks, todėl reikės ir kitų sprendimų, ir kito režimo“, – kalbėjo ji.

„Kadangi viskas yra gana dinamiška, turbūt, kaip ir visada, kiekvieną savaitę svarstysime tą patį klausimą. Kartais gal ir ne po vieną kartą“, – pridūrė I. Šimonytė.

Planuojama išlaikyti ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimus. Šiuo metu Lietuvos teritorijoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus tuos atvejus, kai vykstama į savo gyvenamosios vietos savivaldybę, į kitą savivaldybę dėl artimų giminaičių mirties, į darbą, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų bei dėl sveikatos priežiūros paslaugų.

Dokumente taip pat pažymėta, kad šalyje įvedus griežtas karantino sąlygas sergamumas COVID-19 liga yra sumažėjęs, tačiau per savaitę registruojamas atvejų skaičius vis dar išlieka didelis. Nors atvejų skaičius Lietuvoje mažėja, bet mažėjimo tempas, palyginus su ankstesnėmis savaitėmis, yra sulėtėjęs.

ELTA, Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video