2024/07/12

 

DVASINIAI VAISTAI PER KARANTINĄ – ASMENINĖ MALDA

Sausio pradžioje Lietuvos vyskupų konferencija buvo paskelbusi, jog nuo sausio 11 d. nuspręsta laikantis visų saugumo reikalavimų atnaujinti viešas pamaldas su tikinčiaisiais. Šis sprendimas sulaukė didelės visuomenės, valdžios, sveikatos priežiūros specialistų kritikos. Labai greitai jis buvo atšauktas. Žmonėms nelengva prisitaikyti prie dabartinės situacijos, sunkiau gauti ir sielovadinę pagalbą.

Kaip sekasi tvarkytis, išgyventi šį nelengvą metą kalbėjomės su Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų parapijos dekanu Mindaugu Kučinsku.

Jurga BANIONIENĖ

Solidarizuojasi

Išplatintame Lietuvos vyskupų laiške tikintiesiems rašoma, kad metams baigiantis tikėtasi, jog bus galima sugrįžti į tvarką, kuri bažnyčiose galiojo per karantiną iki praeitų metų gruodžio 16 dienos, kai pamaldose, laikantis būtinų saugumo reikalavimų, dalyvaudavo ribotas skaičius žmonių. Tad metų pabaigoje buvo nutarta šią tvarką sugrąžinti pasibaigus Kalėdų laikui – nuo sausio 11 dienos.

„Visgi naujų metų pradžia parodė, kad pandeminė situacija Lietuvoje išlieka gana rimta. Vyriausybės priimti griežtesni apribojimai, iš pradžių skirti tik šventiniam laikotarpiui, buvo pratęsti iki numatytos karantino pabaigos.

Tad atsižvelgdami į dabartinę situaciją, šiandien priėmėme sprendimą dar neatnaujinti viešų pamaldų bažnyčiose, dalyvaujant tikintiesiems. Tai yra nuo 2020 m. gruodžio 16 d. mūsų bažnyčiose galiojančią tvarką pratęsėme iki 2021 m. sausio 31 d. su galimybe ją švelninti ir anksčiau, jei greičiau būtų sulaukta ryškesnių teigiamų pokyčių. Tad solidarizuojamės su visais, kuriems šis laikas yra itin sunkus, ypač su ligoniais, gydytojais, slaugytojais. Suprantame, kokia svarbi mums visiems yra sielovadinė pagalba.

Primename, kad bažnyčios yra atviros privačiai tikinčiųjų maldai. Laidotuvių šv. Mišios ar kiti sakramentai švenčiami tik artimiausių šeimos narių aplinkoje. Susitarus su kunigu, galima atlikti išpažintį, priimti šv. Komuniją“, – pažymi Lietuvos vyskupai.

Plačiau skaitykite sausio 19 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Pavėluotas straipsnis visi senai viska žinojome iš televizijos žinių o Kupiškis tik dabar susiprotėjo apie tai parašyti

Rekomenduojami video