2023/02/02

 

SAVANORYSTĖ TURĖTŲ TAPTI GYVENIMO NORMA

Šis pandemijos laikotarpis daugeliui sukelia daug problemų. Pirmiausia – priešakinėse fronto linijose stovintiems medikams, taip pat senyvo amžiaus, vienišiems žmonėms.

Visada, kai visuomenę sukrečia kataklizmai, yra ir tokių, kurie skuba padėti. Savanoriai būtent šiandien reikalingi visur – medicinos, slaugos įstaigose, kasdieniame gyvenime. Atrodo, paprastas dalykas – padėti senjorui apsipirkti, paremti sunkiau besiverčiančią šeimą ar tiesiog pasikalbėti su emociškai išsekusiu jaunuoliu. Savanorystė šiuo metu turi didelę prasmę, kurios anksčiau galbūt nebuvome suvokę.

Jurga BANIONIENĖ

„Stiprūs kartu“ komandos nariai

Šiomis dienomis, kai padėtis dar labai įtempta, infekcijų ir mirčių nuolat daugėja, į pagalbą ateina aktyvūs piliečiai, įvairios nevyriausybinės organizacijos, verslas. Visoje Lietuvoje girdime, kaip žmonės tiesia pagalbos ranką medikams, aukoja kraujo, skuba pagelbėti įvairių visuomenės grupių atstovams ir fiziškai, ir teikdami psichologinę paramą.

Savanoriaujančių žmonių yra ir Kupiškyje.

Tomas Končius ir Rūta Vilkienė yra tūkstančius savanorių visoje šalyje suvienijusios pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ komandos nariai.
Nuotraukos iš asmeninių pašnekovų albumų

Plačiau skaitykite sausio 9 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Detalus darbo dienos aprašymas kaip laisvu laiku sėdi, spaudo kompiuterį, ieško, suranda… Žinau moterį, kuri kasdien maitina apie 5 užribio vyrus. Purvinus, išgeriančius, segančius. Daug kartų norėjau jai padėt. Vis iki sekančio pirmadienio, bet taip ir nepadėjau. Dar žinau vieną, kuri 2 močiutes lanko jau kelis mėnesius. Tylūs rajono herojai. Straipsnis gerai, bet mūsų kietumo netirpdo. Gal rašymo stilius ne tas, o gal savanoriai ne iš ten. Sėdau, užsiregistravau „Stiprūs kartu“. Užpildžiau ką galiu, kokiu metu. Penkios dienos jau. Ir nieko. Nėra reikalinga. Pliusas, ne daugiau. Kas toliau? Tie žmonės kuriems reikia pagalbos, dažnai net nežino apie tokį projektą, jie neturi TV, jie neturi interneto. Jie šalia, tik mes jų nematom…

  • Manau, kad savanoriauti galima ir daug nesiviešinant ir „labai ryškiai“ nesifotografuojant… Išsiverdi daugiau sriubos ir nuneši bent trims kaimynams senukams – ir jau esi įrašytas DANGAUS SIDABRO KNYGOJ aukso raidėm 😉 Kas kad laikraštyje nepasigarsinai …

    • Pritariu.labai teidingsi parasete.Gerus darbus darome tyliai.nesiafisuojant

Rekomenduojami video