2023/02/05

 

DĖL SAVIIZOLIACIJOS PAŽEIDIMŲ – DAR VIENAS IKITEISMINIS TYRIMAS

Šią savaitę Panevėžio apskrityje pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl galimai neatsakingai besielgiančių COVID-19 sergančių asmenų. Paaiškėjus, kad pažeidę reikalavimą saviizoliuotis jie užkrėtė kitus žmones, gresia netgi laisvės atėmimas iki 5 metų.

Ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso 277 straipsnį („Kovos su epidemijos ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas“) buvo pradėti, kai Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo informaciją apie galimus saviizoliacijos pažeidimus Kupiškio mieste bei rajone ir Biržuose.

Kmintys.lt jau rašėme, kad pirminiais duomenimis, Kupiškio rajono gyventoja, žinodama, kad serga COVID-19 ir įpareigota laikytis saviizoliacijos sąlygų, lankėsi vietos parduotuvėje.

Dar vienas ikiteisminis tyrimas po patikslinimo pradėtas gavus duomenų, kad Kupiškyje gyvenanti šeima, kuriai taip pat nustatytas COVID-19 virusas, galimai vyko apsipirkti į prekybos centrą.

Biržuose gyvenantį jaunuolį, sergantį coronavirusu, policijos pareigūnai, gavę informacijos, kad jis pasišalino iš namų, apie 23 val. rado vaikštantį po miestą. Jaunuolis nedėvėjo apsauginės kaukės ir teigė galvojęs, kad turi teisę išeiti pasivaikščioti.

Visais šiais atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai, siekiant išsamiai ir visapusiškai ištirti įvykio aplinkybes. Ikiteisminiams tyrimams vadovauja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorai.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos prokuratūros pranešimą, SAM nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Maistu ir kitais būtinaisiais poreikiais turėtų pasirūpinti šeimos nariai, kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės. Jei tokios galimybės nėra, rekomenduojama maistą užsakyti į namus. Pvz.: užsisakyti prekes per maisto tiekėjus, arba prašyti, kad maisto produktų ar maisto atvežtų draugai arba artimieji ir paliktų prie durų;

  • Laukdamas maisto is tiekeju badu numirsi, kas tie draugai nie tik kai viskas gerai, bijos. Ka veikia apylinkes soc rupybos, policija gali atvezt maisto. Kol visi nereikalausim , tylesim tol niekas nesipins paliks likimi valiai, atsimins kai mokesciai reiks moket

   • Jei tokie draugai tik butely išgerti tai kam jie aplamai reikalingi

    • Gudrus Mikai kai tau nieko nereikia, kai ko reiks ar beda, tos savo draugus matysi kaip savo ausis, tada kalbesi kitaip, naivus esi labai.

     • Sėdėjau dvi savaites saviizoliacijos jokių problemų nei su giminem ,draugais ar kaimynais.Kiekviena dieną paskambindavo pasidomedavo kaip sveikata ar k.o netruksta

 • Izoliacija, kas mam valgyt atnes ka as nevalges busiu, dabar uzsidaryk mirk badu niekam tu nerupi. Aisku kad eisiu i parduotuve maisto jeigu niekas neatnes, jei kas bandys uzpult ar ka aiskint nesiosios peili, duju balioneli, zinokit alkanas zmogus neprognozuojamas.

  • Gausi netik us saviizoliacijos taisyklių nesilaikymas bet ir us pasipriešinimą policijai.Pirmyn kietuoli

 • Prašomas ponui merui ir tiesiog reikalavimas savivaldybės gydytojai gal baigimo ticiotis iš rajono žmonių ir gydytojų merė pajudinkit ligoninės vadovus juk gavo 56 dozės, tuo tarpu Pasvalys 170,Rokiskis 160,Birzai 190 kas Kupiskis antvakseriu sostinė ar medikų nenoras skiepitis ar tingėjimas, nes pasirodo gavo tiek dozių kiek prašė, pagal šią teoriją Kupiskenams paskiepyti reikės 3 metu, mere parodyk savo galią ir informuoja rajono gyventojus apie priimtas priemones

  • Ei, rėksniai, o kai gulėsit „išsikinkę“ nuo tų išsvajotų skiepų- vėl meras bus kaltas …???? O ką ta naujoji savivaldybių daktarė ten beveikianti, kur taip patogiai įderino kabinetan…? Gal jau pradingo į niekur, kaip ir atsirado „iš niekur“ ? Tai gal gi ne meras turi visus darbus Kupiškio rajone daryti, gal visi trys aukštai ir kitos biudžetinės įstaigos teiktųsi retkarčiais sujudėti ??? Toks įspūdis susidaro, kad ten dirba tik vienas meras , o visi likusieji tik „imituoja audringą veiklą“, kavutes geria arba „dirba iš namų“ … Teko savivaldybėj apsilankyti INCOGNITO, kai meras buvo išvykęs ir jau neva „karantinas valdė mus“ … Beieškant infrastruktūros skyriaus specialistų vienam kabinete netikėtai užtikta kavute besimėgaujanti mergelė buvo apstulbusi : „INFRASTRUKTŪRA“???? Kas čia per žodis- reikia eit pasiklausti …“ – susičiupusi už galvos išlėkė ieškoti tokiu keistu žodžiu „prisidengusių“ kolegų vyrukų , kavute ir trumpalaike „laisve“ besidžiaugiančių kitame koridoriaus gale 😉 O neseniai persirgusio „baisiuoju“ virusu ir visą Lietuvą savo pojūčiais ir negalėm šiurpinusio specialisto kabinetas tą dieną iš viso buvo užrakintas. Ponulis, matyt, jau repetavo savo būsimąjį laikiną nedarbingumą iš anksto – kad tik nepersidirbtų ir nesublogtų, o gal ruošėsi įvesti išsvajotą „karinę padėtį“ mūsų mieste 😉 Nors imk ir dainuok ten : „Sėk ,sesute, ir bijūną..“ 😉 Šiaip viskas ten gerai su mūsų savivaldybe : teisininkų „gildijai“ vadovauja lituanistė , tarpinstitucinio bendravimo specialistas dievagojasi , kad jo, kaip „specialisto“ pagrindinė funkcija yra „atiminėti vaikus nuo 1 m iki 17m iš šeimų“… Na, gal taip ir yra . 😉 (Įdomu ką tada veikia Vaikų teisių specialistės…?) Atrodo, gerai pasidomėjus , kokius penkis kabinetus ten būtų galima „atlaisvinti“ , jeigu vistiek už viską atsakingas tik MERAS . Leiskime žmogui bent jau pasiskiepyti be eilės , nebekaltinę visom pasaulio nuodėmėm 😉

   • O ,,naujoji savivaldybių daktarė“ manai be mero žinios atsirado,tai jo ir klausk

 • Žmonių tamsumas. Kupiškis mažas miestelis, visi vieni kitus pažįsta ir viską vieni apie kitus žino. Sisirgai tai ir sėdėk namie. Aš tokį pamatęs besivalkiojantį taipogi paskusčiau, kaip ir neblaivų vairuotoją.

  • Dar vienas baudėjas atsirado, blyn, suprantu, kad sergančiam nėra ko vazotis tarp žmonių, bet nevalgęs nebūsi, vistiek maisto nusipirkti turėsi nueiti, ir jeigu užpuldinėsite einančius į parduotuvę, tai eikite nx

Rekomenduojami video