2023/02/05

 

KOVOS SU EPIDEMIJOMIS AR UŽKREČIAMOMIS LIGOMIS TAISYKLIŲ PAŽEIDIMAS

Jurgos Banionienės nuotrauka

Kupiškio rajono policijos komisariate po patikslinimo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neatsakingo COVID-19 sergančios moters elgesio.

Gruodžio 24 d. Kupiškio r. moteris, gim. 1976 m., medicinos įstaigos informuota apie savo ligą ir žinodama, kad serga COVID-19, lankėsi parduotuvėje, taip sukeldama pavojų kitiems asmenims užsikrėsti. Buvo gauta pranešimų ir dėl to, kad minėta moteris savo namuose priima svečius.

Rajono gyventojai gresia baudžiamoji atsakomybė.

Tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to iš plito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

„Kupiškėnų minčių“ inf. ir nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Nejaugi neturėjo giminių,kurie atneštų maisto iki durų? Ar kreipėsi į savivaldybę?

    • Ar vėl meras turi pristatyt maistą visiem stokojantiems…? Seniūnijų socialiniai darbuotojai gal galėtų nors kiek sujudėti…???? Teko girdėti, kad seniūnijose socialiniams darbuotojams yra „svajonių darbas“, nors ir ne aukso kasyklos: „Pageri kavutę su seniūne iki pietų ir važiuoji namo į Kupiškį“… Kurioje seniūnijoje tai vyksta ..? Ot, spėkit 😉

  • o jeigu žmogus mirs badu- tai jau nebepateks į statistiką ir niekas nebaus kaltųjų…? Ar socialiniai darbuotojai seniūnijose pasirūpino tokių ‘izoliuotų“ žmonių aprūpinimu gyvybei būtinais produktais…??? Kalėjime nusikaltėliams tai visko pakišta panosėn už dyka, o čia gi moteris nenorėdama pasigavo tą virusą . Gerai kad panaikinta mirties bausmė, o tai miestelio nuovados „pareigūnai“ jau lenktyniaudami lėktų sušaudyt tos nelaimėlės- juk reikia pasipraktikuoti kažkur ir neprarasti šaudymo įgūdžių.(Pastoviai sėdint „bazelėj“ prie Subačiaus pas draugus visi darbiniai įgūdžiai tik prarandami 🙂 )… Ar nupirko kažkas „kaltinamajai“ duonos, pieno…? Juk nevažiavo ji didmiestin pramogauti , o maisto nusipirkti ėjo. Kur įrodymai, kad kažką ji iš karto „mirtinai“ apkrėtė ???? Ar ji ėjo be apsauginės kaukės, ar kaip? Gal baudėjai žino kokių nors būdų kaip išgyventi 10 dienų izoliacijoje , jei neturi rusy pusmaišio bulvių iš kaimo ar šiaip maisto atsargų..? Iš kaimynų pasiskolint negausi – jie bijos pagelbėti „raupsuotajam“- visuomenės atstumtajam.. Ir šiaip pas „kupiškėnus-gerus žmones“ negausi pasiskolint net akmenio galvai prasimušt… 🙁

    • Neteiskim iš anksto, bet ar ji kreipėsi pagalbos? Jei seniūnija atsisakė padėti, tai turėtų bent pusę baudos sumokėti.

  • Tai paviešinkit heroję, kupiškėnai

    • O kam? Teisėsauga apsiėmė pasižiūrėti.

Rekomenduojami video