2024/03/01

 

ATLEIDŽIAMAS KUPIŠKIO SOCIALINĖS GLOBOS NAMŲ DIREKTORIUS

Rolandas Paltinas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis dėl darbo pareigų pažeidimų pasirašė įsakymą nutraukti darbo sutartį su Kupiškio socialinės globos namų direktoriumi Rolandu Paltinu. Įsakymas įsigalios, kai tik direktoriui pasibaigs laikinasis nedarbingumas.

Darbo sutartis su socialinės globos namų direktoriumi nutraukiama, nes jis Kupiškio socialinės globos namuose neužtikrino tinkamo asmens duomenų veiklos reglamentavimo, viešųjų pirkimų kontrolės, įstaigoje nebuvo veiksmingos biudžetinės vidaus kontrolės sistemos. Direktorius per metus padarė antrą tokį patį tęstinį darbo pareigų pažeidimą ir dėl to prarado pasitikėjimą.

2020 m. kovo 17 d. R. Paltinui jau buvo skirtas įspėjimas dėl netinkamo asmens duomenų tvarkymo įstaigoje, taip pat dėl to, kad nebuvo įdiegtas vidinės informacijos apie pažeidimus kanalas, o sandėlyje vyravo tokia netvarka, kad nebuvo įmanoma atsekti, kokių atsargų įstaiga turi, o kokių trūksta. Viešųjų pirkimų srityje nebuvo jokios kontrolės dėl viešųjų ir privačių interesų derinimo nuostatų laikymosi bei pačių viešųjų pirkimų organizavimo pagal galiojančius teisės aktus.

Įspėjimas buvo skirtas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriui atlikus veiklos ir valdymo auditą, kuriuo buvo konstatuoti pažeidimai ir pateiktos rekomendacijos, kaip ištaisyti trūkumus. Po pusės metų buvo atlikta pažangos stebėjimo audito ataskaita: ja įvertinama, ar anksčiau nustatyti trūkumai buvo ištaisyti. Šioje ataskaitoje konstatuota, kad anksčiau teiktos rekomendacijos nebuvo iki galo įgyvendintos.

Kupiškio socialinės globos namai yra ministerijos pavaldumo socialinės globos įstaiga, kurioje teikiamos ilgalaikės, trumpalaikės ir dienos socialinės globos paslaugos suaugusiems asmenims su negalia bei laikino atokvėpio paslauga žmonių su negalia artimiesiems.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

 

Nuotraukos iš Kupiškio socialinės globos namų archyvo

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Po D. Bardausko vadovavimo bet kam ateiti dirbti buvo pasaka , nes viskas idealiai tvarkinga,suremontuota, aplinka grazi, pensionatas pavyzdinis Lietuvoje. Tai Paltinas pateko kaip i darbo roju, bet kas noretu “ant gatavo“, reikejo tik dirbti ir neuzleisti reikalu.

 • Jus tik paskaitykit ta nuoroda i srtaipsni kuria žemiau ikele (mešlas 232,6). Akys atsivers.

 • Atvejis vertas nuoseklaus nagrinėjimo ir, patikėkite, plačių diskusijų.
  Senas, sergantis žmogus dažnai turi intelektą. Negalima to ignoruoti.
  Senas tai iškart burokas?

 • Skubama,skubama. Ir visas rajonas žino,kuriam valstiečiui ten šita vieta prižadėta. O pasikeis ministras ir savam vietos nebeliks.

 • Prie ko čia Bardauskas,juk jis išrinktas, nerašynekit nesamoniu, o kad tą ,,ligoni“ atleidžia tai labai gerai,kiek tie nemastantys, nedirbantys pensionai gali sedi? seniai taip reikejo, juk jis globnamy tik algai pasiimt, ,vadovas“ yra kitas asmuo, gal tam asmeniui yra baimes,jeigu bus toks vadovas kuris dirbs , bus blogai……

  • O tas kitas Bardauskas?

 • Atrodo ponas D. Bardauskas ruošiasi sau vietą.

 • Senai jau šitas paparas turėjo būti atleistas. Teisingiau, nebūti įdarbintas darbo partijos.

 • Praradusieji valdžią siekia išeidami susidoroti..Ir vis meluodami, ne veltui jie buvo melagiais praminti. Centrinė valdžia ruošė „kažkam“ šiltą vietelę..direktoriaus vietoj jei nekaltas, nors ir pencinio amžiaus, skšsčiau atleidimą.

 • Galės eiti vadovauti rajonui. Tokie tinkami…

  • Tu iš globos namų kontingento ?

Rekomenduojami video