2024/06/13

 

BALSUOSIME KONCERTŲ SALĖSE, SPORTO CENTRUOSE IR NET MIESTŲ AIKŠTĖSE

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Papildomos balsavimo vietos, prailgintas balsavimo laikas ir kitos kompleksinės priemonės, kurių imasi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), siekdama apsaugoti rinkėjus ir rinkimuose dirbančius žmones nuo koronaviruso plitimo grėsmės.

Daugiausia pokyčių steigiant balsavimo vietas ir siekiant sureguliuoti rinkėjų srautus suplanavo didžiųjų miestų savivaldybės.

Vilniuje iš anksto gyventojai galės balsuoti ne tik savivaldybės pastate Konstitucijos prospekte, bet ir Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų bei miesto centre esančioje Lukiškių aikštėje.

Vilniaus rajono savivaldybė rinkėjus kvies į keturias balsavimo vietas, savivaldybės pastate sostinės Rinktinės gatvėje, Nemenčinėje (Švenčionių g. 12), Rudaminoje (Vilniaus g. 2) ir Lavoriškėse (Liepos g. 9).

Kaune išankstinis balsavimas bus organizuojamas miesto Rotušėje (Rotušės a. 15) ir Kauno kultūros centre (Kęstučio g. 1).

Klaipėdiečiai balsuoti iš anksto bus kviečiami į Žvejų rūmus (Taikos pr. 70).

Anykščių savivaldybė nurodė rinkėjus priimsianti savivaldybės pastate ir Anykščių kultūros centre, esančiame A. Baranausko a. 2.

Druskininkų savivaldybė rinkėjų lauks Vilniaus alėjoje 16 esančiame name.

Ignalinos rajono gyventojai galės balsuoti Ateities g. 23 esančiame pastate.

Kazlų Rūdoje rinkėjai laukiami adresu Vytauto g. 21.

Kupiškėnams išankstinis balsavimas bus organizuojamas Gedimino g. 7 esančiose patalpose, Jaunimo centre.

Lazdijų rajono gyventojai išankstinio balsavimo vieta bus įrengta Seinų g.1 esančiose patalpose.

Palangos savivaldybė pranešė lauksianti rinkėjų Gintaro g. 34 numeriu pažymėtame pastate.

Radviliškio savivaldybė išankstinį balsavimą organizuos Dariaus ir Girėno gatvės 37 numeriu pažymėtame name.

Šakiuose išankstinis balsavimas bus organizuojamas Nepriklausomybės g. 8 esančiame pastate.

Šalčininkų rajono savivaldybė žada priimti rinkėjus savivaldybės pastate Šalčininkuose (Vilniaus g.) ir Eišiškėse (Gegužės a. 19).

Šiaulių miesto savivaldybė išankstinį balsavimą organizuos Šiaulių kultūros centre (Aušros alėja 31).

Šiaulių rajono gyventojai balsuoti iš anksto laukiami adresu Montvilos g. 4, Šiauliai.

Švenčionių rajone gyvenantiems rinkėjams balsavimas bus organizuojamas Vilniaus g. 2 numeriu pažymėtame pastate Švenčionyse.

Uteniškiai galės iš anksto balsuoti savivaldybėje ir Utenio aikštės 7-uoju numeriu pažymėtame pastate.

Balsuoti iš anksto bus galima bet kurioje šalies savivaldybėje.

Siekdama kuo labiau apsaugoti rinkėjus ir rinkimų komisijų narius, VRK taip pat padidino išankstinio balsavimo dienų savivaldybėse skaičių. Jis vyks spalio 5–8 d., nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Taip pat viena valanda ilgėja ir komisijų darbo laikas – balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai galės nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro. Tai ne tik turėtų padėti sureguliuoti rinkėjų srautus bei išvengti grūsties ypač didžiųjų miestų savivaldybėse. Kartu tai bus puiki galimybė rinkėjams susiplanuoti savo laiką, patogiai atvykti į pasirinktą vietą ir atlikti pilietinę pareigą.

Spalio 7, 8 ir 9 dienomis balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose bei bausmių atlikimo vietose.

Spalio 9 ir 10 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Šiemet turinčių teisę balsuoti namuose rinkėjų ratas išplėstas dviem papildomomis asmenų grupėmis. Balsuoti namuose suteikta teisė neįgaliuosius namuose slaugantiems asmenims ir rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl Covid19. Kaip ir anksčiau, taip ir šių Seimo rinkimų metu, pasinaudoti įstatymo jiems suteikta teise balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės ir neįgalieji.

Pagrindinę rinkimų dieną – spalio 11-ąją rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos.

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus bent vieno metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų.

Kad būtų užtikrinama kuo saugesnė aplinka balsavimo vietose ir šalia jų, VRK pasitelks rinkimų savanorius. Šie pilietiški žmonės ateis į pagalbą rinkimų organizatoriams ir padės sureguliuoti balsuoti atvykstančių rinkėjų srautus, pasirūpins į balsavimo apylinkes atvykusiais senoliais ar neįgaliaisiais, nukreips jau pabalsavusius rinkėjus prie kito išėjimo (jei balsavimo patalpose toks būtų įrengtas) ar kitaip prisidės, kad būtų išvengta rinkėjų maišymosi balsavimo patalpos viduje ir užkirstas kelias viruso plitimui.

VRK inf. ir nuotrauka

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video