2024/06/15

 

BAUSMĖ – KŪDIKĮ VIENĄ DVIEM PAROMS PALIKUSIAI MOTINAI

Jauna kupiškėnė, beveik dvi paras vieną namuose palikusi mažametį vaiką, išgirdo teismo nuosprendį.

Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmų teisėjas šiandien jai skyrė 1 metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per tą laikotarpį dalyvauti elgesio pataisos programoj, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir naktimis neišeiti iš namų.

Šių metų gegužės mėnesį plačiai nuskambėjo įvykis, kai socialinė darbuotoja Kupiškio mieste, bute rado vieną užrakintą 2 metų berniuką. Mažylis buvo sušalęs, ištroškęs ir alkanas, tačiau rimtesnės medikų pagalbos jam neprireikė. Netrukus policijos pareigūnai surado ir į namus parvežė vaiko motiną. Jai nustatytas 0,60 promilės girtumas. Buvo nustatyta, kad mažametis be priežiūros bute praleido beveik dvi paras.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio pygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemera Chodorcevičienė.

Teisiamoji savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi. Pasak jos, vaiką paliko vieną namuose, nes norėjo praleisti laiką su draugais. Motinai ir jos vaikams (moteris augina vyresnę mergaitę) organizuota laikinoji priežiūra pagalbos šeimai centre, kur jiems teikiama kompleksinė specialistų pagalba.

Šiandien teismas mažamečio motiną pripažino kalta dėl piktnaudžiavimo motinos teisėmis ir pareigomis.

Byla nagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose, sutrumpinto įrodymų tyrimo būdu. Teismas skirdamas bausmę atsižvelgė, kad kaltininkė yra jauno amžiaus, teikė pakankamai nuoširdžius parodymus ikiteisminio tyrimo ir teisminio proceso metu, viena augina du nepilnamečius vaikus ir stengiasi vaikus auginti tinkamai, nukentėjusiajam mažamečiui sveikata nesutrikdyta. Teismas įpareigojo, kad ateityje kaltininkė privalo nepiktnaudžiauti alkoholiniais gėrimais ir tinkamai rūpintis vaikais, jų sveikata, sudaryti vaikams palankias sąlygas augti ir vystytis.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per 20 dienų nuo nuosprendžio paskelbimo.

Prokuratūros ir Panevėžio apylinkės teismo inf. ir asociatyvi nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Na as tai protu nesuvokiu.Kaip galima dvi paras uliavot,sedet pas kazka ramia sazine,ir negalvot apie maza vaikuti,kaip jis dabar jaucias?Gaila vaikucio kad turi tokia mama.Gal jau senai laikas pagalovoti ar nereiktu lietuvelej priverstines sterilizacijos.

  • Vaikus ne gandrai atnesa. Kur tevai abieju vaiku,ar jie neatsakingi uz savo atzalas?Net teisme niekas nepaklause kas jie tokie.Manau ji pasake,tegu paviesina reproduktoriu pavardes.

  • Kažin ar galios draudimas lakstyt pas chachalius ir tratintis su jais, pijokaut

Rekomenduojami video