2023/02/08

 

SIAUTĖJA PIKTOS ŠIRŠĖS

Pixabay nuotrauka iš LRT.lt

Rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje gausu ne tik sultingų obuolių, kriaušių, bet ir aplinkui zujančių širšių. Anot gamtininkų, dabar būtent toks laikas, kai šie plėviasparniai vabzdžiai yra labai agresyvūs. Nepavydėtina situacija, jei širšės įsitaisė pastogėje ar balkone, tačiau imtis naikinti juos savo rankomis šiukštu nepatartina.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Įkandimas pavojingesnis nei gyvatės

Laikraščio skaitytoja iš Kupiškio rajono, gyvenanti sename mediniame name, pasakojo jau vasaros pradžioje pastebėjusi, kad maža skylutė išorinėje namo sienoje ėmė didėti, o pro tą skylę pradėjo landžioti pusės piršto didumo širšės. Kad širšių kaimynystėje gyventi nejauku, ji suprato tada, kai dažant namo sienas ją apspito būrys širšių. Nors nė viena neįgėlė, tačiau artintis prie sienos su teptuku rankoje daugiau nebesinori.

Taip pat moteris pastebėjo, kad širšės gyvybingumo nepraranda ir tamsiuoju paros metu. Miegamojo sienoje naktį girdėti stiprus šiurenimas. Garsas panašus į krosnyje pleškančias malkas, rodos, kad jos prasigrauš kiaurai sieną.

„Širšės atrodo tikrai grėsmingai. Norėčiau jas bandyti išnaikinti pati, bet šiek tiek ir bijau, nežinau, ar esu alergiška įkandimui. O gal man pakentėti dar porą mėnesių ir lizdo gyventojos pačios iššals?“ – mąstė skaitytoja.

Plačiau skaitykite rugsėjo 5 d. „Kupiškėnų mintyse“

Pixabay nuotrauka iš LRT.lt

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Ką čia paistote nuo kada vapsvų 9nuotraukoje juk ( vapsvos )įkandimas pavojingesnis net už gyvatės.-negąsdinkite neišmanėlių

Rekomenduojami video