2023/03/26

 

AŠTUNTAS COVID-19 ATVEJIS NUSTATYTAS KUPIŠKIO MEDIKUI

Savivaldybės interneto puslapyje skelbiama, kad nuo šio pirmadienio Kupiškio ligoninėje darbą pradėjo karščiavimo klinika, ir pateikiami konkretūs nurodymai, kaip į ją patekti. Deja, realiai minėtoje gydymo įstaigoje kol kas tokio darinio dar nėra. Autorės nuotrauka

Koronavirusinė infekcija niekaip nenori palikti Kupiškio. Rugpjūčio 26 dienos duomenimis rajone COVID-19 tebeserga 5 asmenys, pasveiko –3.

Aštuntas susirgęs asmuo yra Kupiškio ligoninės medikas, rugpjūčio 20 dieną kontaktavęs su kupiškėnu, kuriam rugpjūčio 22 dieną buvo patvirtintas COVID-19.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Situaciją Kupiškio rajone pakomentavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas. Pasak jo, vakar Panevėžio apskrityje patvirtinti 4 COVID-19 atvejai. Tarp jų ir 1 atvejis Kupiškyje. Susirgo Kupiškio ligoninės medicinos darbuotojas, kontaktavęs su asmeniu, kuriam rugpjūčio 22 dieną nustatyta koronavirusinė infekcija.

„Medikas, kuriam buvo teigiamas COVID-19 testas, simptomų neturi. Jis tyrėsi profilaktiškai su dar šešiais Kupiškio ligoninės medikais po kontakto su vienoje žemės ūkio bendrovėje dirbančiu asmeniu, kuris, pasijutęs blogai, kreipėsi į medikus. Visi tie medicinos darbuotojai nuo rugpjūčio 20 dienos yra saviizoliacijoje.

Kupiškio ligoninė dirba. Joje atliekama epidemiologinė diagnostika. Tikrinama, ar ligoninė turi užtektinai apsaugos priemonių, ar jas medikai tinkamai naudoja.

Susirgusio mediko du šeimos nariai taip pat privalo išsitirti dėl COVID-19.

Rugpjūčio 20 dieną susirgusio asmens užsikrėtimo aplinkybės neaiškios. Jis technikos pardavimo reikalais buvo išvykęs į Kėdainius, buvo prekybos centre „Bikuva“, Kupiškyje, o vėliau visą laiką dirbo laukuose. Iš viso su šiuo sergančiuoju kontaktavo 5 šeimos nariai. Jie ligos simptomų nejaučia. Pastaruoju metu artimą kontaktą su susirgusiu neigia turėję 5 bendrovės darbuotojai, bet jie, kaip ir šeimos nariai, šiuo metu yra saviizoliacijoje ir turi išsitirti dėl COVID-19“, – sakė E. Vilčinskas.

***

Kupiškio ligoninėje nepavyko sužinoti, kas šiandien jai vadovauja, koordinuoja darbą. Nurodytais šios įstaigos interneto tinklalapyje telefonais neatsiliepė nei laikinai direktoriaus pareigas einantis Vykintas Antanas Tubelis, nei šias pareigas anksčiau ėjusi gydytoja Roma Ramanauskienė, nei slaugos administratorė Rasa Šaltenienė. Vėliau prisiskambinus į ligoninę pavyko sužinoti, kad V. A. Tubelis atostogauja, o R. Ramanauskienė yra saviizoliacijoje.

 

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • tai jei esame rizikingiausių sąraše, tai gal nuotolinis mokymąsis numatytas?

  • Kiek pamenu visa laika taip buvo

  • Bardakas toj ligoninėj.

    • Tai Bardauskas ligoninėj?

Rekomenduojami video