2024/07/12

 

DARBO PAIEŠKOS IŠMOKOS – TINGINYSTĖS SKATINIMAS?

Nuo birželio atsiradusios darbo paieškos išmokos, skiriamos beveik visiems Užimtumo tarnyboje registruotiems bedarbiams, erzina dirbančius žmones. Kam dirbti, jei ir nedirbdamas iki Naujųjų metų gali gauti po 200 eurų kas mėnesį?
Autorės nuotrauka

Užimtumo tarnybos siūloma dviejų šimtų eurų darbo paieškos išmoka suskubo pasinaudoti didžioji dalis darbo neturinčių gyventojų, tarp jų – ir ilgalaikiai bedarbiai. Šis pasiūlymas finansiškai apsimoka labiau nei socialinė pašalpa, už kurią dar ir privaloma atidirbti. Matyt, kad seniūnijos greitai liks be darbo jėgos. Kaip ši problema bus sprendžiama?

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Gera žinia bedarbiams

„Kiekvienam Užimtumo tarnyboje registruotam bedarbiui nuo šiol priklauso laikina darbo paieškos išmoka. Ji yra 42 arba 200 eurų: mažesnė – tiems, kurie gauna įprastą nedarbo socialinio draudimo išmoką, didesnė – negaunantiems nedarbo išmokos“, – skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

200 eurų darbo paieškos išmoka priklauso ir tiems, kurie neatitinka kriterijų nedarbo socialinio draudimo išmokai gauti, ir tiems, kurie anksčiau gavo nedarbo išmoką, bet baigėsi jos mokėjimo laikotarpis. Darbo paieškos išmoka nebus mokama tik tiems darbo ieškantiems asmenims, kurie dalyvauja aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, pavyzdžiui, gauna paramą mokymuisi ar darbo vietos steigimui.

Ši papildoma parama yra bendro priemonių paketo, skirto sušvelninti COVID-19 ir karantino neigiamoms pasekmėms, dalis. Konkrečiai šia išmoka bus užtikrinamos bent minimalios pajamos tiems, kurie prarado darbą, o naujo susirasti greitai nepavyksta. Darbo paieškos išmoka bus mokama 6 mėnesius, bet ne ilgiau nei iki 2020 metų pabaigos.

Jau pradėjo mokėti

Norint gauti šią išmoką, reikia būti užsiregistravusiam Užimtumo tarnyboje. Įregistruotas bedarbis turi užpildyti nustatytos formos prašymą darbo paieškos išmokai gauti. Sprendimą dėl išmokos skyrimo Užimtumo tarnyba priima per 10 darbo dienų.

Anot Užimtumo tarnybos Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Rūtos Kajėnės, 2020 m. rugpjūčio 1 d. Kupiškio rajone registruota 1,3 tūkst. darbo neturinčių asmenų, iš jų 285 – ilgalaikiai bedarbiai.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbto karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu Kupiškio rajone darbo neturinčių asmenų skaičius augo 9,4 proc., arba tiksliau tariant, darbo dėl pandemijos Kupiškio rajone neteko 108 asmenys.

Plačiau skaitykite rugpjūčio 13 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Jei norite, kad prasidėtų plėšikavimai, vagystės, uždrauskite mokėti pašalpas netekusiems darbo ar baigusiems mokslą ir nerandantiems jo. Valstybė moka pašalpas ne todėl, kas labai myli nedirbančius, o apsugo kitus dirbančiuosius bei pensininkus nuo alkanų nusikaltėlių.

 • Darbo dėl pandemijos neteko 108 asmenys, o 200€ išmoka naudojasi 1300 asmenų??? Štai kodėl Lietuvos MMA jau 30 metų niekaip nesusilygina su ES MMA. Ir dar ilgai ir nuobodžiai uostysime ES uodegos dulkes, kol ji sugrius isvis galimai.. nes jau yra ir daugiau šalių, norinčių išstoti

 • Laukiam sekančio kupiskeno straipsnio apie tai, kaip išgyventi tapus bedarbiu ir negaunant jokių išmoku, nes jos tik skatins ji tinginiauti.

 • kas per zmones,jeigu jau kazkam padet,tai tik ne bedarbiam.Kodel anglija,vokietija,nekalbu jau apie kitas valstybes remia ir ju gyventojai net neturi tokios minties kad neremt,o lietuviai vis pavydo ir neapykantos vieni kitu atzvilgiu valdomi.
  Kodel niekas nerekauja kad seimo nariai sau keliasi algas,jie ka daug dirba?

 • Juk ne visi nori tinginiauti,va niekur negauna mano dukra darbo,o tikrai nori dirbti,bet nepriima,net valytoja,skambina telefonu,o ten sako -Mes jums perskambinsime…ir nieko, laukia, nervinasi, sako taip nenoriu vėl į tą biržą eiti. Nu lėtokai yra,nedrąsu šiek tiek,bet sąžininga,nori dirbti,pinigėlių savo turėti.

 • Kas per Darbo biržos pasiūlymai Kupiškyje-įsidarbinti užsienyje.Net neskelbiama šalis,o tai labai įtartina.Ar toje paslaptingoje šalyje neserga korona,žmonės nebus išnaudojami?
  Geriau Kupiškyje valdykite koronovir. plitimą,o ne dar daugiau parsivežkite užkrato iš užsienio,darbo vietas kurkite.Nes pagal Sveikatos Apsaugos ministerijos info,šią sav. Kupiškyje padidejęs korona užkratas.Gal 5-oje vietoje Lietuvoje,o tai baisu.Kodėl neskelbiami užkrato objektai?

 • Koks tu verslinykas jei tiktai sugebi pasalpos dydzio alga moket, geriau sakyk godus esi. Valstybe tam skyria ismokas, pasalpas kad jus moketumet didesnias algas, jei jum mininima nustatytu 50 eu tai rektumet kad daugiau negalit, kol jusu niekas nemusa botagu jus patys nesusiprantat.

 • Tikrai netiesa kas nedirba isvis daug metu gavo po 200 euru o as kaip netekau darbo ma priklauso tik 11 euru 30 centu ,

 • O mums nepatinka tokia nuomonė jei neturi darbo tai esi tinginys nenori dirbti,bet jus pabandykite darbą susirasti Kupiškyje tai ne įmanoma misija arba turi emigruoti arba važiuoti į kitą rajoną,bet ne kiekvienas gali emigruoti ir iš važiuoti yra visokių gyvenime situacijų.Na dar labai patiko ,kad sukilo darbdaviai ,kad ne bėra kam dirba.Kai tie bedarbiai gauna soc.pašalpą už tuos 125 eurus reikia atidirbti 72 val.tai pusė mėnesio kažkur išeina tai praktiškai dirbi pačius sunkiausius darbus už dyka.Tai darbdaviui labiau apsimoka laukti šitų vadinamų tinginių negu į steigti darbo vietą ir taip metai iš metų nes nereikia mokėti minimalaus atlyginimo tai dauguma naudojasi ir pažiūrėkite kokie susitaupo pinigai.Ir pasimatė visa situacija kodėl nekuriamos darbo vietos tai labiau apsimoka šitie vadinami, ir diskriminuojami „pašalpiniai“tinginiai ir dar visokie kokie darbdavių nesiskaitimas žeminimas.O kai Valstybė paskyrė tuos 200 eurų tuo visi pradės tingėti,na juokas ima iš tokių straipsnių ir tokių galvojimų,geriau kurkite darbo vietas ir nereiks tyčiotis iš žmonių ir laukti juodadarbių kaip kokių vergų.

 • Mane erzina mažos algos, kurias nesunkiai pasiveja pašalpos. O bedarbiai neerzina, ir jų pašalpos irgi neerzina. Ir tamsta, neduokdie, gali pakliūti į pašalpos gavėjų gretas, ir tie 200€ tikrai nebus erzinanti suma. Kur kas labiau erzina, kad rajone nėra įmonių su geromis algomis, ir erzina, kad vietiniai darbdaviai giria „algas“ lyginant su Venesuela.

 • labiausiai nukentėjo dirbantys samdomą darbą, karantino metu priversti išeiti į prastovas už kurias darbdavys mokėjo tik minimalią algą. Mano manymu valstybė turėjo kompensuoti VISIEMS piliečiams

  • Bet atsakykit mielieji. kodel tokia didele darbo pasiula.bet daugelis darbo neranda.atsakymas -durna valdzia. kad moka ismokas o tuo tie vadinami bedarbiai naudojas

   • Reikia normalias algas moket ir nereikes jokiu ismoku , subsidiju. Geda kad turim tokius darbdavius, geriau juos vadint parazitais, isnaudotojais, lobstanciais is zmoniu nelaimiu.

Rekomenduojami video