2024/04/22

 

GEODEZIJĄ STUDIJUOJANTIS IGNAS MEDŽIAUŠIS: „DVEJOTI, KAD PRITRŪKS ŽINIŲ AR ĮGŪDŽIŲ, – NEVERTA“

Ignas Medžiaušis. Alekso Jauniaus nuotrauka

Vyriausybės strateginės analizės centro duomenimis, kasmet didėja statybos sektoriaus užimtumas. Net 71 proc. studentų, baigusių inžinerijos studijas, dirba pagal specialybę. Galima daryti prielaidą, kad geodezijos ekspertai šiandieninėje rinkoje labai reikalingi, juk be jų pagalbos neįmanoma įregistruoti sklypo ar objekto. Taip pat – pradėti naujos statybos.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos inžinerijos fakultete besimokantis kupiškėnas Ignas Medžiaušis prieš stodamas domėjosi įvairiomis įdarbinimo galimybėmis ir nepabijojo pasirinkti geodezijos studijų krypties.

Ignas Medžiaušis.
Alekso Jauniaus nuotrauka

Studijos – įvertinus savo polinkius

VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete Ignas studijuoja geodeziją. Jis šią studijų programą pasirinko netikėtai: mokykloje sekėsi tikslieji mokslai, todėl ją baigęs, svarstė rinktis inžinerijos studijas.
„Prieš stodamas į universitetą, apie geodeziją nieko nebuvau girdėjęs. Ši studijų programa man pasirodė patraukli todėl, kad norėjau studijuoti inžinerinės krypties studijas. Baigus mokslus, norėjosi būti kuo arčiau profesijos“, – apie savo sprendimą pasakojo studentas.

Studijuodamas pirmame kurse, Ignas mokėsi bendrųjų dalykų, tokių kaip matematika ar fizika. Jam šie dalykai ir mokykloje sekėsi puikiai. Specialybės studijų dalykai, geodezinių uždavinių skaitmenizavimas ar topografijos ir kadastro skaitmeninės technologijos, taip pat sudomino, įtraukė vaikiną ir nepasirodė sudėtingi.

Didėja geodezijos specialistų paklausa

Geodezijos studijos perspektyvios, nes susirasti darbą pagal specialybę įmanoma dar studijuojant. Ignas pradėjo dirbti, kai baigė pirmus studijų metus. Tai padėjo įgyti patirties ir lengviau suprasti dalykus, kurių mokėsi universitete.

„Šiuo metu dirbu geologijos srityje. Tai iš dalies susiję su mano studijuojama specialybe. Žinios, įgytos praėjusiais studijų metais, man labai praverčia darbe“, – sakė Ignas.

Studentai, pasirinkę geodezijos specialybę, per paskaitas mokosi teorinių skaičiavimų, nagrinėja geodezijos įstatymus. Taip pat atlieka įvairius laboratorinius darbus, naudodamiesi kompiuterinėmis programomis, specialiais aparatais, tokiais kaip nivelyras, teodolitas ar tacheometras.

„Norėčiau atlikti kuo daugiau praktinių užsiėmimų. Remdamiesi studijų programa, turime susipažinti su įvairiomis geodezijos sritimis ir įstatymų baze. Taip pat įgyti teorinių žinių iš fizinės ir aukštosios geodezijos, nekilnojamojo turto srities“, – teigė VGTU studentas.

Laisvalaikis – įmanomas ir studijuojant tiksliuosius mokslus

Anot Igno, sąžiningai mokantis per paskaitas, lieka ir laisvo laiko. Jį vaikinas praleidžia VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto studentų atstovybėje arba su draugais.

„Jau antrus metus dalyvauju fakulteto atstovybės veikloje, esu žmogiškųjų išteklių koordinatorius. Organizuoju įvairią studentų veiklą, padedu pirmakursiams integruotis į studentiško gyvenimo ritmą“, – sakė VGTU studentas.

Igno manymu, universitetas yra ta vieta, kur galima įgyti žinių ir įgūdžių, tad dvejoti dėl studijų – tikrai neverta. Visiems, kurie svarsto apie geodezijos studijų programą, jis patarė dar labiau domėtis šia sritimi ir nedvejoti.

Šias studijas vaikinas rekomenduotų tiems, kuriems patinka tikslieji mokslai. Taip pat žmonėms, kurie nori išmokti ir sužinoti kažką neįprasto ir išskirtinio.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto inf.

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Na kaip čia pasakius, kiekvienas rajonas su savo istatymų interpretacijom, darbų kainos nesikeite jau dešimtmetį, gal žinių ir nepritrūks, bet piniginio įvertinimo tai garantuotai.

Rekomenduojami video