2024/06/21

 

SKIRTAS MOKYKLINIS AUTOBUSIUKAS

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nupirko ir rugpjūtį šalies savivaldybėms perduos 45 naujus mokyklinius autobusus. Ministras Algirdas Monkevičius patvirtino mokyklų, į kurias šiemet išriedės geltonieji autobusiukai, sąrašus.

Mokyklinį autobusiuką gaus Subačiaus gimnazijos Noriūnų Jono Černiaus pagrindinio ugdymo skyrius.

Pasak rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Jurgitos Trifeldienės, ši mokykla buvo įtraukta į mokyklų tinklo pertvarkymą ir jai pažadėtas mokyklinis autobusiukas. Tikimasi, kad į Noriūnus jis atriedės rugpjūčio pabaigoje, iki naujų mokslo metų.

Mokykliniams autobusams įsigyti skirta daugiau nei 2 mln. eurų. Jiems pirkti pasitelkiamos ne tik valstybės biudžeto, bet ir ES struktūrinių fondų lėšos.

Autobusai skirti pavežti specialių ugdymosi poreikių turinčius mokinius, kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenančius moksleivius, kad kelionė į mokyklą ar iš jos truktų trumpiau. Taip pat jais bus vežami mokiniai, kurie pakeitė mokyklą dėl reorganizavimo ar struktūros pertvarkymo.

Geltonaisiais autobusais mokiniai gali vykti ir į būrelius, kultūros ir sporto renginius, ekskursijas.
19 vietų mokykliniuose autobusuose dėl moksleivių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Per šį laikotarpį iš viso nupirkta 1156 geltonieji autobusai.

Iki metų pabaigos ministerija numato įsigyti ir savivaldybėms paskirstyti dar apie 40 mokyklinių autobusų.

„Kupiškėnų minčių“ ir ELTOS inf., ELTOS nuotrauka

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video