2023/12/06

 

IR APIE VANDENTIEKĮ KAPINĖSE, IR APIE TUŠČIUS ŠULINIUS KIEMUOSE

Centrinių, arba kitaip tariant, senųjų, miesto kapinių lankytojai skundėsi, kad vasarą žydinčių artimųjų kapų gėlių palaistyti neįmanoma. Visi šių kapinių šuliniai tušti, o kitąsyk ir kibirai, skirti vandeniui semti, būna nutrūkę arba išvis – dingę.
Autorės nuotrauka

Vasarą mėgsta visi, tik niekas nelaukia alinančių karščių. Tai reiškia, kad turėsime laistyti daržą, gėlynus ne tik savo kieme, bet ir dažnai palieti artimųjų kapų gėles. Kupiškio miesto kapinių lankytojai negali atsistebėti, kad XXI amžiuje dedasi tokie dalykai, – kapinėse nėra vandentiekio, o ten iškasti šuliniai vasarą būna išsekę.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Kapavietė – ne gėlių darželis

Praeitą savaitę, kai visoje Lietuvoje įsivyravo karščiai, redakcija sulaukė kelių vienodo pobūdžio nusiskundimų. Gyventojai liejo apmaudą, kodėl senosiose miesto kapinėse negalima palaistyti gėlių. Atvažiavę palieti artimųjų kapų gėlių žmonės priversti apsisukti ir patys atsigabenti savo vandens, nes šuliniuose jo nematyti. Vienas dažnai į kapines užsukantis kupiškėnas prasitarė, kad jei ir yra vandens, ne visada jo iš šulinio pasisemsi.

Plačiau skaitykite birželio 30 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Na taip reikia kartais ir atsinešti vandens iš namų, bet esi vyresnio amžiaus jau problema
  bet noriu apie kitką parašyti apie kapinių tualetą negi negalima ištraukti to turinio jau tuoj
  ir per viršų bėgs ir nelabai smagu užeiti kai taip atrodo metų metus taip stovi, ir negi nėra kokio
  dezinfeksinės priemonės papurkšti kažkaip reikėtų šią problemą spręsti.

  • Tualetas kaip tualetas. Vidury laukų. Ar reikia su klozetu ir tualetiniu popierium, kuris ten paegzistuos keletą valandų?

 • Seniau kai trūkdavo vandens, atveždavo ir pripildavo į šulinį ir problemų nebuvo. Kartais gal pildavi ir dukart per dieną- ryte ir vakare. Taip gal nuo tarybinių laikų buvo daroma sausomis vasaromis.

 • Kapinėse kyla didesnių, TEISINIŲ, problemų.
  Galima sakyti, kad kapavietės neteisėtai užiminėjamos. Tiesiog okupuojamos. Yra klausimų, kuriuos turėtų spręsti teisėsauga.

  Neginčytina, vandens tiekimas yra svarbus klausimas.

 • Šiap tai galėtų kapus apšviesti LED žibintais, išvedžioti kompiuterizuotą laistymą. Būtų labai šaunu , kad važinėtų robotas- žoliapjovė. O komunalinių vadovas, kasvakar uždegtų žvakeles. Aišku, prie to paties , nurautų ir žoles. O mero vairuotojas, su savivaldybės automobiliu,atvežtų 20 val. kunigėlį į kapines, kad laikytų mišias už mirusius. Būtų žymiai paprasčiau, negu pasiimti pora butelių nuo mineralinio vandens, kad palaistyti gėles.

  • Sarkazmas gal ir gerai!? Bet, tai parodo asmens požiūrį į iškeltą problemą. O vandens kapinių šuliniuose visada trūko. Ypatingai tame šulinyje, kur prie vartelio nuo Varležėrio pusės. Jis vasaros metu visada tuščias.

   • Sarkazmas tikrai gerai! Nes „iškelta problema“ tikrai nėra tokia jau labai problema. Jei vandens nėra viename šulinuke, galima jo paieškoti kitame. Ar gal komunalininkai turi be perstojo tą vandenį vežti ir pilti į šulinius, ypač savaitgalį? Nėra kibiro? Taip, kartais jo nelieka. Variantai yra 2: arba kažkas „pasiskolina“, arba jis nuo dažno naudojimo tiesiog nutrūksta nuo grandinės ir įkrinta į šulinį. Vienu ar kitu atveju reikia informuoti kapinių sargę, ir būna pakabinamas naujas kibiras. Bet gi geriau paraudoti laikraštyje, nei kažką daryti…

Rekomenduojami video