2024/06/25

 

SPYGLIUOTAS RAJONO MEDIKŲ VEDLIŲ KELIAS

Kupiškio ligoninės direktorius Antanas Zadorožnas prakalbo apie pasitraukimą iš pareigų. Autorės nuotrauka

Savivaldybė ilgokai ieškojo naujų Kupiškio ligoninės ir Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) vadovų. Pagaliau praėjusių metų pabaigoje įvyko konkursai šioms pareigoms eiti. Juos laimėjo du medikai iš kaimyninio Rokiškio rajono. Praėjus šiek tiek daugiau nei pusmečiui, rodosi, kad rajono sveikatos priežiūros įstaigų problemos darosi panašios į pasaką apie vilką, kuris ėjo, užkliuvo varčios ir vėl iš pradžios.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kol kas nekalbūs

Pasklidus gandams, kad Kupiškio ligoninės direktoriaus pareigų nori atsisakyti dabartinis šios įstaigos vadovas Antanas Zadorožnas, „Kupiškėnų mintys“ susisiekė su juo telefonu.

A. Zadorožnas patvirtino, kad planuoja pasitraukti iš Kupiškio ligoninės vadovo pareigų. Tai lemia daug priežasčių.

„Tai ne telefoninis pokalbis. Šiuo metu sergu, turiu nedarbingumo pažymą. Birželio 1 dieną planuoju į darbovietę dar sugrįžti. Tad tuomet ir pasikalbėsime“, – trumpai pakomentavo Kupiškio ligoninės vadovas.

A. Zadorožnas ligoninės direktoriaus konkursą laimėjo tada, kai laikinai Kupiškio rajono mero pareigas ėjo Algirdas Notkus. Sutapimas ar ne, bet A. Zadorožno apsisprendimas palikti šias pareigas atsirado vėl į mero kėdę prieš pusantro mėnesio sugrįžus anksčiau dėl įtarimų korupcija teismo nuo tų pareigų nušalintam Dainiui Bardauskui.

„Kupiškėnų mintys“ mero paprašė pakomentuoti, kodėl ligoninės vadovui nebepatinka Kupiškyje, gal tarp jų yra kilę kokių nesutarimų.

„Ką aš galiu padaryti? Jei norės ligoninės direktorius, tai ir paliks tarnybą. Tai jo sprendimas. Jo prašymas. Nieko nekomentuosiu. Nesutarimų nebuvo. Žmogus šiuo metu serga. Klauskite jo“, – toks buvo D. Bardausko atsakymas.

Pasigenda viešumo ir bendravimo

Kupiškio PASPC direktorius Robertas Baltrūnas palikti šios įstaigos vadovo pareigų dar neketina, bet jam nemažai priekaištų turi pavaldiniai.

Lietuvos gydytojų sąjungos Kupiškio filialo pirmininkė, Kupiškio PASPC gydytoja Inga Juknevičienė, sakė, kad jų įstaigos mikroklimatas blogas dėl nežinios, informacijos stokos. Tvyro įtampa. Yra net mobingo (psichologinio engimo) apraiškų. Darbuotojų darbo laikas sekamas sekundžių tikslumu. Dėl mažiausio nukrypimo prašoma pasiaiškinti. Staigiai keičiama įstaigos darbo tvarka.

Darbuotojai nežino, kiek buvo įstaigai iš Ligonių kasų pervesta lėšų medikų algoms didinti, už darbą COVID-19 sąlygomis priedams prie algų mokėti.

Plačiau skaitykite gegužės 30 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Toks tas politinių vadukų supratimas- viskas ,kas negerai, nurašyti ant buvusiųjų. Padarė blogai, tai taisykite, juk tam duotos visos teisės ir pinigai. Meras dirba antra kadenciją, o ligoninės reikalai tik prastėja. Buvusieji kalti??? O jei dar prisidėjo ir onaras ir interesai ligoninės vadovui pašalinti, tai ką jau ir bekalbėt…Iš kokių mėšlinų kaliošų įšokama į karalių klumpes??? Šlovė TS-LKP!!!

 • gal gana tendecingų straipsnių ? jau nebeskaniai kvepia

 • 79-ajam o tu tai gauni tikrai iš gandragavių ,kad taip dergi merą už tat ir apie kitus taip galvoji.Mums nereikia to mes matome kad Kupiškis tikrai labai gražėja,O tu ar nematai?

  • Ligoninė be direktoriaus gražesnė? Kokio gyvio galvą pats nešioji?

  • Na tikrai neakli ir atkatų mes negauname,bet va jūsų išgirtas meras kuris labai
   gerai tvarkosi tikrai mato visa Lietuva kai parodo KK2 ir prilygina kaip daktarų mafijai
   priklausanti ar kitos šalies mafijai va čia tai tikrai turim labai,labai gerą įžymų merą
   mažas gražus miestelis,bet išgarsėjom kaip didžiausi reketininkai.Ir niekas čia jo nedergia
   o sako tiesą į akys o jei jūsų akys užpiltos purvu tai čia jūsų liaupsintojų reikalas žemas lygis
   GĖDA didžiulė.Ir visur tas mūsų meras išgarsėja per teisėsaugą kalti kiti tik ne aš ar aplinka.

 • Labai įdomu gal šitom visom mero liaupsetojom yra mokamas atkatas – alga
  kad taip stengiamasi kiekvienam komentare taip girti merą ,bet kiek jus begirsit
  blogi daromi mero darbai matomi plika akimi ir akivaizdžiai tai negalvokit kad mes
  kvaili vis kartojam ir kartojam koks geras meras taip kai būtų tėve mūsų na jau
  gerb. jau net bloga.

 • O KAD PASIUTO DIDIEJI KUPIŠKIO „DARBININKAI“ PO DEVYNIŲ MĖNESIŲ ATOSTOGŲ NEBE NORI DIRBTI UŽ TAI IR PUTOJASI ANT MERO.GERA JIEMS BUVO ,OI GERA .O LIGONINĘ NUKNAIPINO TAI VASTIEČIAI BUVĘ VALDŽIOJE SU JUSŲ ŠLOVINAMU APČEGA PRIEŠAKYJE.JEI NESERGATE DIMENCIJA GAL ATSIMINSITE.O DABAR KALTINATE MERĄ,TURĖKITE NORS KIEK SĄŽINĖS .

  • Turim turim sąžinės, nemažiau už Merą. Tu turėk gėdos didžiosiom rašyti, tai nemandagu ir vaikiška.

 • Tie vadovai, kurie yra sąziningi, darbstus,jie nieko nebijo…o, kiti-taip. Drebina kinkas.Sitas meras dirba,o ne dindiri musa.Saunuolis meras!

  • Tai jau tikrai rimtai dirba. Net STT rūpinasi, kad per daug nepridirbtų.

 • Galėtų meras visus vadovus į savo pirtelę prie marių pasikviest, pašnekėt,alučio gurkštelt ir taika būtų.Kitaip sakant „cementovkę“ padarytų. O dabar vieni ant kitų. Negrażu,labai negražu.

 • Taip jau yra jei tik esi Paksiaus partijoj ,tai visada kalta aplinka

 • Jei ponui nera problemu nulekti i Panevezi ar Vilniu,nes turit valdiska ir nuosava masinas.Tai pensininkams labai sunku tuos miestus pasiekti.Kodel taip nekenciat pensininku ir laukiat ju mirties? Visi esam mirtingi,tik ji vieniems ateina anksciau, kitiems veliau.Ar jus pastatet ligonine,ar prie jusu ji egzistavo daugeli metu,kad taip panorot ja uzdaryti????Vis neitinka viskas,vadovai istaigu,Kupiskio gyventojai.Gal pats ponas esate nenuspejamo charakterio zmogus,laikas tramdyti savo norus ir inirsi.Patarciau,eikit atostogu ,pailsesit,gal nusiraminsit ir nebepyksit ant niekuo detu gyventoju.

 • Reikėtų žurnlaistams, iš didesnių žiniaskliados priemonių pasidomėti Kupiškio situacija. Kalb ne tik apie ligoninę ar polikliniką, bet apie visas įstaigas, kurioms įtaką turi savivaldybė. Nenormalu, kad merui grįžus į darbą, darbuotojai ir vadovai turi bijoti. Jie net neturi jokio savarankiškumo. Valdymo tipas panašus į autoritarinį. Be savivaldybės „palaiminimo“ negali priimti jokio sprendimo.

 • Argi jums nesuprantama,kad pilna ligonine kupiškyje nereikalinga, tik pora skyriu : slauga ir fizioterapijos proceduros, gal dar kokia palata stebejimui, lašeliniu sulašinimui, noretusi iš mero ,kad va tie reikalai pajudetu, bet daug praejo laiko ir vis tas pats, tie patys pensininkai, tik jei numiršta nebesimato, žodžiu rojus o rojus , ir nieko negali kad ir meras padaryt, vistiek su didesnem problemom i panevezi ar Vilnių lekiam, neimk i galvą mere , tu sapaliojimu, ir daryk savo, nekvailas esi, sekmes

  • Tikra tiesa, konservams niekada nerūpėjo paprasti žmonės. Nei jų sveikata, nei pragyvenimo lygis ar jų skurdas. Išrinkom konservatorių todėl ir turim ką turim. Manau, per sekančius rinkimus žmonės bus protingesni.

  • Ne Bardauskas ligoninę minimalizavo.o prieš tai valdantieji ir dabar tie patys dantis galanda, savo darbelius pamiršę.O jei vadovai ateina nekompetentingi,tai tik į gerą, kad keičiami, kol didesnių bėdų nepridirbo.

   • Cia tik gelytes, po viena surankios ka socdemai prieme i darba. Susitvarkys su poliklinikos direktorium, su muziejaus, su turizmo centro, su ligonines jau kaip ir baigta. Pabaigai speciau pasiliks kuturos namu vadove. Jei visus ant karto, tai kiltu aziotazas, o dabar po truputi. Pliusas tame, kad mintys tures ka rasyt.

    • Senai Balt. Paksiuka nudtost reikejo. Jis užsidaro ir miega.

 • Būtent, jei normalus būtų miesto vadovas,išlaikytų direktorius ir stengtųsi,aišku mūsų merui ligoninė nusispjaut. Žmogeliai visi neįdomus.

 • Ir kodėl tai nestebina. Tuoj visi normalūs išbėgios. Liks tik marionetės.

  • Gydytis eisim gal pas merą. Stuburą lankstų padarys. Juokauju, bet liūdna.

   • Ne pas merą, bet prie fontano. Pažiūrėjai, pasimaloninai ir iš karto sveikas nuo bet kokios ligos. NE VELTUI meras stengėsi.

 • Kai nieko nežinai, kam reikia kaltinti, zyzti , spėlioti? Net pats Zadorožnas nieko nepasakė, o burbulai iš pletkų pelkės tik kyla, tik kyla:)

  • Ką čia burti? 6 milijonai krepšinio aikštelei, medicinai – bandymai atsikratyti ligonine, tik dabar pritilo su perdavimais. Čia, broliuk, jokių abejonių.

 • Kas gali prie Bardausko dirbti?? Atėjo ir pradėjo savo aroganciją rodyt. Žmogus nekvailas, Rokiškis apie jį atsiliepia tik gerai. Praradom puikų žmogų. Gal gali meras pakomentuot kas dirba ligoninėj, kas jai vadovauja? Gydytojų nebelikę, Ramanauskienė po operacijos….. Finansavimo nėra, iš mero palaikymo nęra, nes jam tikrai ne žmonių sveikata galvoj

  • Is kur zinote kaip apir si zmogu Rokiskyje atsiliepia? Kaip tik girdejau, tik valdzios istroskes ir nieko daugiau negebantis

   • Nu,nu . Rokiškėnai giria. Tik liūdna,kad net vicemeras negali su meru dirbt. Dar ne vieną insultą gaus.Kaip toks žmogus užauga nesuprantu. Prie Stalino būt uolus tremėjas . Ir netik tremėjas. Gal ir vykdytojas.

  • Labai geras ir nuoširdus Antanas. Supratimas. Tiesiog per daug gyvačių toj ligoninėje,vieni kitiems į subines sulinde. Amžinas teroras ir apkalbos apie visus. Menkina jaunus darbuotojus, geriausi tik tie kurie nuo sovietinių laikų užsilikę. Reikia bėgti ir jauniems nes ėda valgo be prieskonių. Kas gi čia ateis jei taip tvarkosi miesto galva.

 • O gal kažkas išsigando dėl atliktų nešvarių „darbelių“?! Ir audito kažkodėl neleido atlikti … Matyt naujasis vadovas senai chuntai labai jau neparankus buvo.

 • Kupiskis – kaip virusas.niekas cia nepadirba.Bloga atmosfera visame miestelejy.Slogu.

 • Nieko turbūt nevyksta žmogus atėjo vadovauti galimai turi pažengusi onkologinė liga, o galimai jinai paumejo, o dar nervinis darbas karantinas reikalavimas laikytis tvarkos ir rezultatas, bet man vistiek neaišku kodėl Kupiškis vis inportuoja vadovus buvo iš Anykščių kur gyvena rajono Socdemu vadas, dabar Rokiškis gal čia ryšį galima atskleisti su pono Kanopos bolatirvimosi į šeimą ir čia vėl Socdemai, negi Kupiškio krašte nėra gabių žmonių galbūt jiems yra tabu dirbti vadovaujančios pareigose ir juos skaito durneliais

  • 2 komentatoriui rašyt norisi, bet bet va su minties sudėliojimu nelabai. Gal dezinfekavimui skirtas skystis buvo panaudotas burnai skalauti. Suprantama skalauti galima, bet kam tokiais kiekiais ir dar nuryjant 😀

   • 🙂

 • Pritariu. Kažkas vyksta,bet keista meras gryzo ir vėl direktoriai išeina savo noru.

 • Atrodo dedasi negražūs dalykai ir , patikėkit, tikrai ne kupiškėnų naudai.

  • Negražiausias dalykas Bardausko grįžimas.Ežiukui aišku.Ateidami žmonės netikėjo teisėsaugos bejėgiškumu.

   • Pasirodė straipsnis ir visi politikuot, anas geras, šitas negeras. Ne apie merą straipsnis, o apie rajono medicinos įstaigos vadovus. Paskaitykit atidžiau, kaip vadovai save pateikia. Jei ligoninės vadovas daug ką nutyli, tai poliklinikos vadovas meluoja , net juokas nebeima. Jau reikės mokėti darbuotojams atlyginimus už gegužės mėn. , o darbuotojai tebėra nesupažindinti kokiu pagrindu ir kiek procentų padidino nuo balandžio 1 d. atlyginimus, net nepateikė darbo sutarčių papildymo. Visiškai jokios informacijos neteikia, įvedinėja vidaus taisykles irgi jokios informacijos nepateikia, tik šaukia ant darbuotojų ir administracinėmis baudomis grasina. O viešai skelbia, kad informacija teikiama. Melas.

Rekomenduojami video