2023/02/05

 

PRADĖTAS IKITEISMINIS TYRIMAS DĖL DVI DIENAS VIENO NAMUOSE PALIKTO MAŽAMEČIO

Kupiškyje socialinė darbuotoja praėjusį sekmadienį išvadavo maždaug dvi paras užrakintame bute vieną praleidusį 1,5 metų vaiką. Mažamečio motinai gresia baudžiamoji atsakomybė, vakar jai pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ar pareigomis.

Gegužės 24 dienos vakare socialinės darbuotojos aptiktas mažylis buvo sušalęs, ištroškęs ir alkanas, tačiau rimtesnės medikų pagalbos jam neprireikė. Netrukus policijos pareigūnai surado ir į namus parvežė vaiko motiną – 28 metų kupiškėnę.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 163 straipsnį („Piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis“). Ikiteisminį tyrimą atlieka Kupiškio rajono policijos komisariato tyrėjai, tyrimui vadovauja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Virginija Kliaugienė.

Baudžiamasis kodeksas tiems, kas piktnaudžiavo tėvo, motinos, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis fiziškai ar psichiškai gniuždydamas vaiką, palikdamas jį ilgą laiką be priežiūros ar panašiai žiauriai elgdamasis su vaiku, numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

 

Plačiau skaitykite gegužės 30 d., šeštadienio, „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • As neuztariu sitos ,jos pavadinti mama negalima,bet palikti maza vaikeli viena su muzika NEGALIMA.Kyla dar vienas klausymas- kur abieju vaiku TEVAS??Bausti abu vienodai,jokio gailescio.Vaika reikia ir uzauginti,ne tik i gyvenima isleisti,sito matyt nesupranta abu.

  • didziausia bausme butu pviesinimas vardo ir pavardes bet Lietuva labiausia ir myli valkatas ir girtuoklius tai neymanoma ir jie bujoja kaip piktzoles normaliu pilieciu saskaita

  • Ir vel Kupiskis….tai sprogsta.tai dega…tai palieka…galima apie gerus dalykus Kupiskyje?
    Pavyzdziui gyventojai sunese daugybe geliu ir susodino aiksteje.Miestelenai taip intensyviai tvarko aplinka kad net atvaziuoja sveciai is kt miestu pasiziureti…

Rekomenduojami video