2024/06/25

 

PAKUOTĖS – DAR VIENAS ŪKININKŲ RŪPESTIS

Visa ir visokia žmogaus organizuojama gamyba turi tausoti gamtą ir neteršti aplinkos – ši tiesa yra akivaizdi ir neginčytina. Ginčai prasideda tada, kai reikia susitarti, kas ir kokiomis lėšomis tai turės daryti, kas imsis atsakomybės ir bus sumanus tvarkdarys. Vien tik noro ar pilietiško nusiteikimo čia neužtenka, reikia tai išmanyti ir turėti galimybių.

Ada DVARIONAITĖ

Lietuvos vidutinių pieno ūkių (LVPŪ) asociacijos pirmininkė Renata Vilimienė nerimauja, kad rengiamas dar vienas aplinkosaugos sprendimas gali visu svoriu užgriūti pieno ūkių šeimininkus.

Aplinkos ministerija parengė Lietuvos Respublikos pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo Nr.IX-517 2 str. 4 dalies pakeitimo įstatymo projektą (Nr.20-33). Juo siūloma panaikinti gamintojo (pakuočių naudotojo) sąvokos apibrėžime įtvirtintą išimtį dėl ūkininkavimo veikloje naudojamo šienainio. Tai reiškia, kad patvirtinus projektą, nuo 2020 m. lapkričio 1 d. gamintojais (pakuočių naudotojais) būtų laikomi tie ūkio subjektai (ūkininkai, žemės ūkio bendrovės), kurie gamina šienainį patys ar paslaugą užsako iš trečiųjų asmenų, naudodami plastikinius ritinių tinklus arba polietileno plėvelę. Jiems automatiškai būtų taikoma gamintojo atsakomybė, jie privalėtų registruotis Gamintojų ir importuotojų sąvade, naudojantis Vieninga gaminių pakuočių ir atliekų apskaitos informacine sistema (GPAIS), ir vykdyti pakuočių apskaitą.

Plačiau skaitykite gegužės 26 d. „Kupiškėnų mintyse“

 

Vilės Leščinskienės nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • O ką ūkininkai šventos karvės ipatyngai didieji juk Kupiškyje milijonieriai yra tik ūkininkai, jiems ką tik kišenės pildyti ir su pesticidais vienas iš jų rundamas žmonės trucinti, su naujausiais džipas puikuotis, ir samdiniams ne algas, o iš maldas tuoti virkauti, kad tai lietaus nėra tai perdauk laikas kišenės pakrapstyti ir gamtai skola grąžinti, ar ne

    • Laikas tau atgal į mokyklą grįžti ir išmokti rašyti.

Rekomenduojami video