2024/05/22

 

KAS UŽKAS ŠVINKSTANTĮ BARSUKĄ

Gegužės 5 d. Salamiestyje, Naujosios gatvės gale, nugaišęs barsukas virto kone detektyvu. Kas turi jį palaidoti? Kas ištirs, kokiomis užkrečiamomis ligomis jis sirgo? Ar medžiotojai privalo surinkti privačiuose kiemuose kritusius laukinius gyvūnus? Skaitytojo nuotrauka

Salamiestyje rastas nugaišęs barsukas užminė mįslę. Kas turi pasirūpinti jo palaidojimu: seniūnaitė, seniūnė, medžiotojai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ar patys miestelio gyventojai? Kol vieni dairėsi į kitus, dvoką skleidusio žvėrelio lavonas kėlė vietos gyventojams stresą, baimintasi, kad barsukas galėjo nugaišti dėl pasiutligės.
Kaip baigėsi ši istorija įsikišus „Kupiškėnų minčių“ žurnalistams?

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Paini situacija

Praėjusį penktadienį į redakciją kreipėsi salamiestėnas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.). Vyras pasakojo, kad gegužės 5 dieną Naujosios gatvės gale, dešinėje sodybos pusėje, radęs nugaišusį barsuką. Apie situaciją jis pranešęs Salamiesčio seniūnaitei Rimai Gatautienei. Ši jam sakiusi, kad apie tai informavo medžiotojus ir barsukas greitai bus paimtas.

Deja, barsuko niekas nepaėmė. Gegužės 7 dieną salamiestėnas apie tai pranešė Alizavos seniūnijos seniūnei Ramintai Ribokaitei. Ji patikino besidominti šia situacija, apie kurią pranešė Salamiesčio seniūnaitijos seniūnaitė. R. Ribokaitė teigė salamiestėnui pranešusi apie nudvėsusį barsuką medžiotojams, bet šie nieko konkretaus neprižadėję. Seniūnė vyriškio prašė palaukti dar vieną dieną, jei medžiotojai neatvyks, vėl skambins ir vėl prašys. Salamiestėno teigimu, reikalai nepajudėjo ir kitą dieną.

Barsukas gulėjo, kaip gulįs, savo mirties vietoje jau trečia diena. „Orai šiltėja, kūnas pradės irti. Renkasi varnos, vaikšto katės. O jei barsukas sirgo pasiutlige? Kodėl jis atėjęs padvėsė vidury kiemo, netoli vandens šulinio? O gal buvo peršautas, sužeistas?

Prašau padėti šioje painioje situacijoje. Ar medžiotojai tik prie trofėjų pozuoja?“ – teiravosi vyras.

Plačiau skaitykite gegužės 12 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Į Salamiesčio barsukus įsisuko koronavirusas

  • Nebejuokinkit pasaulio žmonės..su tuo savo barsuku..kąstuvą į rankas ir darbas atliktas

  • Šiandien vieną užkasėm

  • Nematau jokiu priezasciu, kodel patys gyventojai , kieno sodybos valdoje tas atsitiko negalėjo užkasti gyvūno. Kastuvo, chlorkalkiu ir duobes tereikia. O dabar smarve ir užkratas po nosim.

  • labai panašu,kad teks skambinti aukščiau ir organizuoti barsukui prezidentines laidotuves. O jei dar nustatys,kad barsukas nuo covid 19 nugaišo,įvest teks Salamiestyje ypatingą padėtį.

Rekomenduojami video