2023/02/08

 

DUJŲ SPROGIMAS APNUOGINO BIUROKRATIZMO DŽIUNGLES

Po dujų sprogimo įsiplieskęs gaisras bute sunaikino viską. Liko tik išdegusios sienos. Autorės nuotrauka

Po dujų sprogimo įsiplieskęs gaisras bute sunaikino viską. Liko tik išdegusios sienos.
Autorės nuotrauka

Sprogus dujoms balandžio 30-osios naktį Kupiškyje, Krantinės g. 8 name, nukentėjo dvi moterys, išdegė dviejų kambarių butas, suniokota dalis laiptinės. Ši žinia sukrėtė ne tik kupiškėnus, bet ir plačiai pasklido po visą Lietuvą. Dėl šio įvykio gyventojai kaltina aplaidžiai dujų ūkį prižiūrinčius dujininkus. Pastarieji – gyventojus nerūpestingumu.

Kas kaltas, turėtų atsakyti atliekamas tyrimas.

Į gaisravietę gegužės 1 dieną buvo atvykę Kupiškio suskystintų dujų ūkį valdančios bendrovės atsakingi darbuotojai.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Privalome įvardyti grėsmes

Kupiškėnai gal jau dešimt metų reiškia nepasitenkinimą dujininkų, kurie rajone suskystintas dujas gyventojams tiekia centralizuotai, veikla. Per tuos metus buvo įvestas abonentinis mokestis, bet paslaugos kokybė, komunikavimas su klientais nepagerėjo. Žmonės nebežinojo, kur kreiptis, kad tie reikalai gerėtų. Kreipdavosi ir į „Kupiškėnų minčių“ redakciją.

Laikraštyje ne kartą dujininkų problemos keltos. Visgi iki šiol tinkamo požiūrio ir reakcijos tiek iš Savivaldybės, tiek iš įrenginį eksploatuojančios bendrovės nebuvo. Verslininkai dirbo nekreipdami per daug į nieką dėmesio lyg ponai visagaliai.

Savivaldybė tūpčiojo vietoje demonstruodama savo neįgalumą su privačiu verslu kalbėtis ir tartis, kad rajono žmonėms būtų geriau, o tikrintojai žvelgė į viską formaliai. Jei dokumentai tvarkingi, tai viskas gerai. Pastaruoju metu vėl tai viename, tai kitame Kupiškio daugiabučiame name vis būdavo jaučiamas dujų kvapas. Dujininkai gana vangiai į tuos skundus reaguodavo. Visada gyventojai tokiais atvejais galėjo prisikviesti tik priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą.

Virginijus Greičius, Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas, sakė, kad didžiuojasi visais ugniagesiais gelbėtojais, kurie gesino šį gaisrą. Jie esant aukštai temperatūrai dirbo profesionaliai ir padarė viską, kad gaisro pasekmės būtų kuo mažesnės ir nenukentėtų daugiau žmonių.

Plačiau skaitykite gegužės 5 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Butai yra privatūs. Nebe “valdiški”. Patys gyventojai privalo rūpintis savo asmeniniu turtu . Jeigu dujinė viryklė netenkina, pasistatyti elektrinę. Jeigu dujininkai blogai dirba, galima atsisakyti paslaugų. O individualių namų gyventojai juk nelaukia kas jiems elektrą, dujas , nuotekas sutvarkys, žolę nupjaus, gėlių ir medžių prisodins- patys viskuo pasirūpina nežiūrint amžiaus ir sveikatos. O retas daugiabutis gali pasigirti sutvarkyta aplinka, žydinčiais gėlynais, o žiemą sniego nėra kas nukasa. Bet kiek daug ten žmonių, kiek rankų, kad dar noro tiek būtų, nereiktų dairytis kas turi visa tai padaryti.

  • Taip sutinkam kad būtai yra privatus tik nelabai turim teisių kaip norim ką nors
   keisti tos pačios elektrinės viryklės pasistatyti negalim be projekto be dujininkų
   sutikimo ir kaimynų sutikimo negalim nei bute remonto daryti patys kaip norim nes reikia
   eiti į savivaldybę išsiimti sutikimą kad galiu daryti remontą taip pat ir su elektra
   visur draudimai todėl dujininkai neleidžia atsisakyti nes jiems abonentų mažėja kiek vienas
   žiūri į savo kišenę jei aš dujų per mėn.sunaudoju sakykim du kub.o kita syk ir teik neišnaudojų
   dujų kub kainuoja 0,86.cent. o abonetas 4,89 eur.ir aš ji privalau mokėti ar naudojų dujas ar ne
   kas mėnesį buvo keltas klausimas ir laikraščiai rašė kodėl reikia mokėti taip brangiai už abonentą
   buvo pasakyta kad jie dujų vamzdynus prižiūri tai dabar tai tikrai pasimatė kaip prižiūri ir kur mūsų
   pinigus padeda jums individualiuose namuose tiek mokesčių mokėti nereikia kiek mums ir ne taip
   paprasta čia viską padaryti kai nuo visų priklausomas esi.

   • Taip, tai jūsų pasirinkimas – patogiai gyventi skruzdėlyne ir tikėti kad kiti privalo tavimi pasirūpinti ar savimi rūpintis pačiam.

    • Dujų vamzdis priklauso ne privatininkui. Kaip su elektra – iki skaitliuko – ne tavo nuosavybė. Ir taip, kažkas privalo pasirūpinti. Tas, kam priklauso – suskystintos dujos. Esi protingas žmogus, savo namą turi, o rašinėji vaikiškai.

   • Nu, jei pasišovė aptarnauti, tai tegu dorai dirba. Juk gyventojai neturėjo galimybės rinktis aptarnaujančios firmos. Matėte, kiek šilumininkai investavo į tinklų atnaujinimą. O dujininkai kiek?

  • Pastebėtojau tu…gal iš vienkiemio esi,kad tokias nesamones rašai.

 • Prieš kelias dienas prie Krantinės g.8 namo atvyko meras,dujininkas Apšega ir mūms dujas tiekiančios įmonės savininkas Saulius Rancas su jo įmonės direktorium.Juos pastebėjo žmonės ir pradėjo rinktis ,norėdami užduoti klausymų.Meras buvo nelabai kalbus,tik žadėjo viską sutvarkyti su ponu Rancu.O dabar jau viskas pasikeitė.Turbūt merui atmintis šlubuoja.Žmonės turi filmuotą medžiagą ir gali priminti kas ir ką žadėjo.Politikuokit kiek norit ir kas norit.Mums žmonėms rezultato reikia,o ne jūsų pažadų,kuriuos keičiat kas antrą dieną.

 • Pagarba gaisrininkams. Meras dėkavoja dujininkams už geranoriškumą – what a f…? Dujininkai kaip ir reikia tikėtis dujų netiekė ir aplamai ne prie ko, kalti gyventojai kad gyvena. Gyventojai jau įformino nuostolius ir pateikė reikalavimus juos atlyginti? Bent susibūrė ir kokį normalesnį advokatą nusisamdė? Ne? Liksit durneliais. Jau rašoma kaip VMI nuskalpuos nukentėjusių sūnų jei jam aukosit pinigus…

 • Jei meras iš viso nesusijęs su dujų ūkiu, ko ten sukiojasi apie avarijos vietą?

 • UAB ar AB nėra pavaldžios rajono Savivaldybei. Akcinė bendrovė Suskystintos dujos turi savo direktorių ir akcininkus. Už savo veiklą jie uždirba pelną ir už saugumą eksploatuojant įrenginius atsakinga būtent ta įmonė. Meras nedirba toje bendrovėje – ar kai kam per sunku suprasti tai?

  • na pagal viska tokios imones ar jos uab, ar ab, bet tokie kaip dujos, nafta, elektra yra valstybes kontroliuojamos, na taip turetu buti. ir jei zvelgti daugiau dar ir pagal es teise, tai nors ir uab tai kaip ir valstyb objektas

  • Tai kam mums tas meras, jei jis negali atstovauti miestelėnams. Juk čia viso kvartalo, viso miesto reikalas. Tai kas čia turi rūpintis? Kiekvienas gyventojas turi pats rūpintis, ar meras turi sustovėti už rinkėjus.

  • Bendravimui, rūpesčio rodymui pavaldumo nereikia. Dirbti merui irgi ten nereikia, kad susitiktų su įmonių vadovais. Tik va, bėda ta, kad ten tavęs jau nepastiks linkčiodami galvelėmis ir su komplimentais puikiam(?) vadovui. Ten jau reikia ir diplomatijos gebėjimus parodyti. Bet tokius gebėjimus dar reikia turėti, kad galėtum demonstruoti…

 • ESO irgi pasitikėjimo nekelia.

 • Net būtina keisti elektrinėmis viryklėmis norint keisti reikia kreiptis
  į ESO ten Panevėžyje kur buvo anksčiau elektros įmonė ten nuvykus parašai
  prašymą sumoki tam tikrą pinigų sumą jie atvažiuoja ir tavo buto įvade pakeičia
  galia ,kad galėtum naudotis elektrine virykle tik reikia pasidomėti ir bus sutvarkyta
  o po to reikia nueiti Kupiškyje kur yra dujų kontora ten parašyti prašymą ir ,kad atjunktų dujas
  kai visi pradės keistis tai dujininkai ir kitus darbus prisiims ir atsakomybė
  atsiras o dabar aplaidumas juodas pinigus didžiausius ima už abonentą ,o kokybės nėra
  turi bijoti namuose būti,su elektra pigiau išeina negu su dujom nieko čia nebus ir nieko čia gero
  jie ne padarys reiks visur mums vartotojams prisidėti tai labai brangiai išeis eilini kartą visi suka savo uodegas.

  • Na taip.Pats atsisakysi dujų,susitvarkysi elekrąo kaimynai iš viršaus ar apačios gal neturi noro,o gal ir pinigų Įvyks avsrija ir pačiam maža nepasirodys.Taigi pagalvok…

 • Tai ir su baseino eksploatuotojais tikriausiai taip pat bendradarbiaus… Juk turi patirtį eksplotuoti tik šiltas kėdes. Gera to iliustracija mero oficialiai skelbiama darbotvarkė, kurią stebiu jau netrumpą laiką. Nereikia nei pletkų rinkti. Viskas juodu ant balto išdėstyta kiek terūpi rajono gerovė. Atrodo, kad net šiukšlevežių nebėra kam be jo kontroliuoti. O bendradarbiavimas su organizacijomis, kurios rūpinasi rajono žmonių gerove, bet nėra pavaldžios savivaldybei, kažkaip į mero darbotvarkę nepatenka.

 • Kuo pakeisti? Elektrinėms viryklėms el. galios neužteks.Ar susivienys visi keisti el. instaliaciją?

 • Reikia visiems susivienyti ir atsisakyti dujų. Lai tokie dujininkai „sprogsta“ iš mūsų miestelio!

Rekomenduojami video