2024/07/12

 

BRĘSTA KUPIŠKĖNIŠKŲ VESTUVIŲ TAKAS

Diskutuojama, kaip turėtų atrodyti kupiškėniškas vestuves įprasminantis takas. Gal čia atsiras vietos ir iš Kupiškio centrinės aikštės iškeldintoms Henriko Orakausko vestuvininkų skulptūroms. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Gruodžio 10 dieną Kupiškio kultūros centro vitražų salėje vyko Kupiškio rajono Etninės kultūros plėtros tarybos ir Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado darbo grupės seminaras „Nacionalinės vertybės „Kupiškėnų vestuvės“ įžvalgos, planai, siekiai“.

Dalyvavo ne tik etninės kultūros puoselėtojai, bet ir rajono Savivaldybės atstovai. Svarbiausia diskusijų tema buvo kupiškėniškų papročių edukacinio kelio „Kupiškėniškų vestuvių takas“ kūrimo reikalai.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Tradicijos sklaida ir trūkumai

Apie idėją sukurti „Kupiškėniškų vestuvių taką“ kalbama ne pirmą kartą. Ši idėja 2018 metais Kupiškio rajono tarybos sprendimu įtraukta į rajono plėtros iki 2020 metų strateginių priemonių planą. Buvo įsipareigota sukurti šio tako infrastuktūrą ir jį pritaikyti visuomenės ir turizmo poreikiams.

„Senovinės kupiškėnų vestuvės“ 2017 metų gruodį buvo įtrauktos į Nacionalinį nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Konvencija įpareigojo kupiškėnus toliau svarstyti priemones, kuriomis ši tradicija bus saugoma, turtinama, propaguojama.

Skaitykite gruodžio 14 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Tiksliau ieško, kas už juos padarys. Tai jei įsitraukėte į planą, tai eikit ir dirbkit, rašykit projektą, ieškokit rėmėjų ir nustokit melžt savivaldybę. Bet kai patys nemoka rašyti projektų, tai dabar ieško durnų, kas padarys. Pustovaitienei manyčiau jau laikas į pensiją, nes niekam nebeįdomios tos jūsų lingaudalas.

  • Kažkoks briedas. 23 stotelės,kompiuterizuotos, abiejuose upės krantuose.Atskirai vyrams,atskirai moterims. Kas jas prižiūrės ? Gerai architektas sako,ženkliai per daug.Stovėjo gi mediniai baibokai aikštėje,išskyrus patį kupkėmį, nieko jie nedomino.Vasiukai gaunas su tom veseliom.

    • Net Kristaus kelio tik 14 stočių tėra, o čia vos ne dvigubai daugiau įsigeidė:) Nebent konservams už stichijas atgailauti:) O kareivinėse prie pušelių bus baseinas, apgultas naudotojų – kur ten dar ir turistus sutalpinnsim?:)

    • taigi taip vadinamo ,, Kupos parko “ skulptūros , suoleliai , pavėsinės baigia sunykti 🙁

  • Vienas galas dega, kitas galas rūksta.

  • Man tai čia Stichijos-2

  • Ir vėl didžiuliai pinigai? Tariamai kultūrai? Kiek? 10, 100 tūkstančių? Mielieji, atsikvošėkit ir baikit fantazuoti. Nemėtykit pinigų. Ar Stichijų negana?

Rekomenduojami video