2024/07/12

 

PAKELIŲ KRYŽIAI – NE JUODI, BET DAR KOL KAS ŽALI

Žali kryžiai laukuose – tylaus protesto ženklas. Rasos Čepaitės nuotrauka

Žali kryžiai laukuose – tylaus protesto ženklas.
Rasos Čepaitės nuotrauka

Šį keistą rudenį, rekordiškai šiltą ir ilgą, matyti iki šiol neregėtų dalykų. Laukuose, palei kelius, stovi žali kryžiai – vieniši, ryškūs bespalviame nykių medžių peizaže. Stovi jie palei didžiąsias Lietuvos automagistrales, stovi ir Kupiškio rajono pakelėse. Tai gal kaimiečiai iš dyko buvimo žiemai artėjant taip savo laisvalaikį praleidžia?

Ada DVARIONAITĖ

Prie kelio – kryžius

Apie šių kryžių prasmę kalba patys kaimo žmonės, žemdirbiai vaizdais dalijasi socialiniuose tinkluose. Tai protestas, tai ženklas, kad kaimas ir žemės ūkis dar gyvas, bet jaučiasi blogai. Kryžių, koplytstulpį, Rūpintojėlį žmonės Lietuvoje statė, kai buvo sunku, kai meldė Aukščiausiojo pagalbos ir tikėjosi jos sulaukti.

Kas gi dabar žemdirbiams blogai? Kas nors gali atšauti, kad kaimiečiams vis kažkas yra negerai, ko nors trūksta: ar gero oro, ar gerų supirkimo kainų, ar lietaus, ar sausros per daug.

Skaitykite lapkričio 19 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Nesuprantu, kodėl visus ūkininkus matuoja su Karbauskiu, juk ne visi ūkininkai prekiauja trąšomis, žemės ūkio technika ir ne visi yra tokie turtingi. Pažiūrėkit, kokius turtus yra sukaupę tie ūkininkai. kurie dirba iki 50 ha žemės ir mažiau, vos tik ant duonos užsidirba, bet kažkas kiršina visuomenę ir apšaukia šiuos žmones veltėdžiais. Įdomu kam tai naudinga.?

 • Čia dabartinių rajono valdančiųjų ir jų užtarėjų atgailos vieta prieš naujus tarybos rinkimus ir pakasinu malda po rinkimų rinkėjas nekvailas atsirenka kas yra kas

 • Kas tai per išskirtinė kasta ir kokia nauda iš jų Lietuvai? Ar lietus išlijo, ar saulė išdegino ar nederlaius metai buvo – valstybė kompensuoja. Paramos iš įvairiausių fondų, kuro nuolaidos ir panašiai ne tik jiems patiems, bet dar ir jų vaikams užtenka pilis prie Vilniaus susiręsti.Ir už ką tokia išskirtinė meilė šiems buntovščikams. Kryžius mat sugalvojo statyti, gėdos nė už centą nebeturi.

 • oho,narvelių gyventojai kad pavydi ūkininkams 🙁 Kas dirba,kas rizikuoja,o kiti penktam aukšte sėdi ir jų pinigus skaičiuoja.Kad žalias ne vien į traktorius pilamas,tą seniai žinom . Bet jau daug protingų ūkininkų atsirado ir normalias algas moka, tik nebėr tų norinčių dirbti.

  • Kiek ta normali alga?

   • Protingas „ukininke“parasyk kiek ta protinga alga, ar cia kokia paslaptis. Tikiu kad neparasysi.

    • Pažįstu du žmones, vienas dirba su traktoriais pas ūkininką už 800 į rankas,kita melžia karves pas kitą ūkininką už 650. Nemanau,kad čia kažkam mažas atlyginimas?

     • 800 visus metus ar tik per darbymety maksimum tris menesius o kiti minimumas?

     • Jei dirba po 8 valandas per dieną, turi dvi išeigines per savaitę + atostogos apmokamos, tai pusėtinai.

     • Gauna ir daugiau, kas is to ryte isvazioji 7 val grizti 22val ar veliau tai tik per darbymeti ir visos dienos tik vergai ir akimentnikai gali dirbtar tain normali alga. Jei nuo 8 iki 17 val sestadieniai sekmadieniai laisvi ir 800 eu tai normalu.

 • O aš pamačius išsigandau. Jautriem žmonėm infarktus įvarys.

 • Nebežino buožės kaip beišsidirbinėti. Vis maža ir maža. Kad Lietuva baigia ištuštėti, tai ir jų nemažas „nuopelnas“, vergiško ir neadekvačiai apmokamo darbo rezultatas.

 • Ukininkai kurie patys dirba tokiais niekais neuzsiema, kryzius stato burzujai, kurie prasiskolino, nuvarare kaima nuo zemes, grobuonys vis jem mazai ir mazai. Neatrodo kad jau taip blogai nauji dzipai, naujos citrinines sodybos, vaikai mokamos mokyklose, visiem. butai nupirkti

 • Turtingiausių, turinčių 5/6 milijonierius tarybos narių ir vadovų grupė ruošia vieta savo atgaila, už padarytas nuodėmės, už darbininkų apmokėjimą vergvaldiskas sąlygas, nesiskaitymas su samdiniai aš turtingas tai reiškė teisingas,bet matyt po truputi ateina galas ir reike ruoštis atgaila, nenustebkite jeigu po kiek laiko pamatysite prie šitų kryžių besimedziancius turtuolius

 • ha ha ha kam jau verkt tai tik ne ukininkams,priprato prie lengvatu ar tukstantiniu paramu,pamazino tai asaru upes,apie lietuviska produkcija neverta net sneketi kai turgeliuose ji trigubai brangesne buna nei atveztiniu ir tas zodi „LIETUVISKA“ gi ne pas bobute kaime juos augina o lygiai tai pat kaip ir kitur ,purskia tom paciom trasom ir naudoja tokius pacius metodus ,kad ji ilgiau laikytusi sviezia

 • Žali kryžiai… O kiek nutekėjo žalio dizelino į šoną? Ar bent vieno krūtas džipukas važiuoja benzinu ar dujomis? Kažkaip net giminaičių auto būna dizeliniais verikliais. Pas vokiečius ar olandus taip nebūna.

Rekomenduojami video