2023/06/03

 

PALĖVENĖS VIENUOLYNE RAGAUTI SENOVIŠKI VALGIAI

Kupiškėniško kulinarinio paveldo patiekalai laukia ragautojų. Ant šaltų užkandžių stalo tarp žalių samanų puikavosi obuoliai, sūris, žuvis, naminė duona, spurgos – paprasti kasdieniai valgiai. Autorės nuotrauka

Kupiškėniško kulinarinio paveldo patiekalai laukia ragautojų. Ant šaltų užkandžių stalo tarp žalių samanų puikavosi obuoliai, sūris, žuvis, naminė duona, spurgos – paprasti kasdieniai valgiai.
Autorės nuotrauka

Seniai ne tik kupiškėnai, bet ir visi, kuriems žinomas ir brangus Palėvenės kraštas, laukė, kada prasidės įdomi ir traukianti lankytojus veikla Palėvenės dominikonų vienuolyne. Juolab kad apie kulinarinio paveldo gaivinimo planus šioje vietoje jau seniai buvo visiems paviešinusi ir pati bendruomenė „Palėvenys“.

Pagaliau praėjusį šeštadienį, lapkričio 9 dieną, rajono bendruomenių atstovams ir kitiems kviestiniams svečiams pristatyti du Palėvenės bendruomenės įgyvendinti projektai, bylojantys apie geras šios istorinės vietos perspektyvas.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Istorijos nuotrupos

Įvažiavusius į Palėvenę svečius šiuo metu pasitinka palei kelią, į senojo vienuolyno sodo pusę, pasodinta raudonųjų klevų juosta. Tai vienas minėtų ir šį rudenį įvykdytų šios bendruomenės projektų.

Visgi svarbiausia dingstis pasikviesti svečių tądien buvo „Palėvenio“ bendruomenės įgyvendintas antras projektas – „Vienuolyno akimirkos dvelksmas“. Šį dvelksmą sumanyta perteikti per patiekalus, kurie gaminti nuo 1676 metų, kai Palėvenėje įsikūrė vienuoliai dominikonai.

Skaitykite lapkričio 12 d. „Kupiškėnų mintyse“

 

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Puiki vedėja, puikus renginys. Matosi, jog profesionalai ir atlieka savo darbą nuostabiai. Ačiū už puikų ir linksmą renginį.

 • Ir leksikonas geras ir vedėja gera. Alida neklausyk pavyduoliu buvo ir bus .

 • o tai kurgi Aldona R, kaip čia be jos? ar jau pilnas gyvenimas …….

 • Žmogus užaugęs tremtyje, ten mokslus baigęs. Nesityčiokite.

  • ne tremtyje. Pasidomėkite…

 • Kaip jinai, su tokiu savo leksikonu gali būti renginio vedėja ir dirbti kuktūros srityje? GĖDA!!!

  • Miela Žiūrove,

   tikriausiai labai nusimanote apie „KUKTŪRĄ“ ir esate puikiai įvaldžiusi lietuvių kalbą, kad galite komentuoti ir kritikuoti vedėją.

Rekomenduojami video