2024/07/13

 

BAŽNYČIOS TARNAS – TARP ŠALIES TURTINGŲJŲ

Finansų ekspertų vertinimu, Rimanto Gudelio turtas galėtų būti vertas 1,4 mln. eurų. Apleistą Bistrampolio dvarą atkūręs Panevėžio verslininkas R. Gudelis taip pat yra ir kunigas. Dvasininkas dirba ir Palėvenės Šv. Domininko parapijos kunigu, Antašavos parapijos administratoriumi. Nuotrauka iš „Sekundės“ redakcijos archyvo

Šalies turtingiausių valstybės tarnautojų reitinge – intriguojanti žinia. Iš trisdešimties turtingiausiųjų septynioliktoje vietoje atsidūrė ne valstybės, o bažnyčios tarnas – Bistrampolio dvaro Panevėžio rajone valdytojas kunigas Rimantas Gudelis.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ,
dienraštis „Sekundė“

Reitingo sudarytojai suskaičiavo, kad dvasininko turtas vertas gerokai daugiau nei milijono eurų. Kunigas tvirtina, jog finansų ekspertai perlenkė. Dvasininkas skaičiuoja, kad jo valdomas turtas vertas triskart mažiau.

Bistrampolio dvaro, tarp kurio akcininkų yra ir Panevėžio rajono savivaldybė, direktorius ir dviejų Kupiškio rajono parapijų – Antašavos ir Palėvenės Šv. Domininko – kunigas Rimantas Gudelis 2018 metais deklaravo turintis akcijų ir dalių/pajų už beveik 600 tūkst. eurų.

Vis dėlto turtingiausiųjų Lietuvos tarnautojų sąrašo sudarytojai – žurnalas „Reitingai“ ir portalas „Delfi“ skelbia, kad R. Gudelio tikrasis turtas galėtų būti vertas net 1,4 mln. eurų.

Finansų ekspertų vertinimu, tiek galėtų būti įkainota R. Gudeliui priklausanti Bistrampolio dvaro dalis ir įmonės „Tourex“, valdančios dvare veikiantį restoraną bei viešbutį, akcijos. Šių valdytojas yra vienintelis R. Gudelis. Jis taip pat yra ir savo įmonės „Tourex“ direktorius.

Registrų centro duomenimis, kunigo įmonė praėjusiais metais uždirbo daugiau nei 80 tūkst. eurų pelno.

Skaitykite lapkričio 9 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Gerai, kad ant kupiskio cigoniu neuzsirove, butu visas gerai numelztas. Toki pavyzdeli jau turim…

 • Vis tiek, viską reikės palikti prie kapinių tvoros. Žmogus stato, Dievas juokiasi.

  • Šiais laikais kunigai ne tik turtus, bet ir jų paveldėtojus turi:)

 • Didziausia pagarba kunigui,kad prikelia mūsų praeitį,ar geriau būtų buvę kai Viktarasas nusipirko dvarą ir ji sutudė dar labiau

 • Koks jūsų reikalas kuo užsiima kunigas laisvu nuo tarnystės metu. Jau geriau kurti kultūrą negu rašinėti į laikraštį zuikio sapnus

  • o kaip su dangaus paukščiais „Kurie nei sėja nei pjauna o gyvastį palaiko“:)

 • 1000 gerai išmano kunigo darbą tik klausimas kodėlgi pats netapai kunigu irgi būtum turtingas komentuoti lengviausia.Mažiau tupėk prie kompiuterio ir būsi turtingas kaip kunigas Gudelis

 • Mano nuomone, arba tu kunigas, arba tu verslininkas.

 • Bet is kur pas dvasiska teveli tokie turtai dvara prikelt yra reikalu, o beto kurgi des tuos turtus.

 • Kunigas turi ganyti aveles, o ne kalti pinigus

 • Įdomu skaičiuoti svetimus turtus. Tačiau, jei viskas legalu, reikia tik džiaugtis, kad yra žmonių, gebančių kurti turtą. Ar būtų geriau, kad tas dvaras stovėtų apšiuręs? Gailėkimės, kad neįkinkėme prie vienuolyno darbų. Juk dvare šitokie festivaliai vyksta, yra kur žmonėms gražioje aplinkoje leisti laiką. Čia vyksta pramoginė ir švietėjiška veikla. Manote, kad valstybė būtų dvarą prikėlusi ir leistų naudotis už dyka? Žiūrėkim piktnaudžiaujančių padėtimi valdininkų.

Rekomenduojami video