2024/05/18

 

STATYBININKO KORTELĖ – UŽ IR PRIEŠ

Asociatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo.

Spalio 16 dieną Vyriausybė per posėdį pritarė Statybos įstatymo projektui, kuriuo būtų įtvirtinta pareiga rangovui ir savarankiškai dirbančiam fiziniam asmeniui, vykdančiam individualią veiklą ir atliekančiam statybos darbus civilinių sutarčių pagrindu, atlikti statybvietėje statybos darbus tik turint vadinamąją statybininko kortelę.

Statybininko kortelės sistemos tvarkytojas būtų Valstybinė darbo inspekcija (VDI). Nurodytiems asmenims nuolatinis statybininko SID kodas būtų suteikiamas neterminuotai.
Kaip šią naujovę vertina statybos verslininkai, patys statybininkai?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Sunkiai įgyvendinamas dalykas

Apie statybininko kortelę „Kupiškėnų mintims“ savo nuomonę išsakė UAB „Dailista“ direktorius Jonas Marcišauskas. Pasak jo, jei ta kortelė bus tokia, kokią planuoja įvesti Vyriausybė, gal ir bus reikalinga. Vis dėlto kyla klausimas, kodėl tik statybininkams peršama tokia kortelė, kodėl jos nereikia, pavyzdžiui, šaltkalviui, mechanikui ar pardavėjui.

„Kol kas aš neįžvelgiu šios kortelės privalumų. Nemanau, kad ji padės kovoti su nelegaliu darbu. Statybininkai tyliai ramiai remontuoja butus“.

Ar kiekvieno tokio buto šeimininkas iš jų reikalaus statybininko kortelės? Nereikalaus. Nebent tik norėdamas kažkiek sužinoti teoriškai apie statybininkų kvalifikaciją.

Kas tikrai nutiks įvedus tą kortelę – tai padidės biurokratinių dalykų.

Skaitykite spalio 26 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Ne pirmas bandymas. Skvernelis įdarbino statybų triukšmo kontrolierius, kad pikti kaimynai skūstų remontuojančius butus, o kontrolė gaudytų meistriukus be popieriaus. Matyt nesuveikė. Dabar statybininko kortelė. Jei nesuveiks, tai įteisins leidimus remontui. Norėsi remonto – eisi maldaut leidimo, leidimą gausi jei turėsi sutartį su profais. Nesitiki? Apsižiūrėkim, ką dabar turim.

  • Gal pradėkim nuo pažymėjimų idiotams…? Nes kitaip, be kortelių statybininkams, gali greitai būt pradėti dalinti talonai cukrui, kruopoms, makaronams….

Rekomenduojami video