2024/05/19

 

GYVENIMO MIESTO CENTRE NIUANSAI

Banguolė Aleknienė-Andrijauskė,
žurnalistė

Kas vakarą pro langą stebiu lyg į atlaidus traukiančius žmones pasižiūrėti muzikinio fontano šokio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje. Tas intensyvus muzikos ir spalvų šou tęsiasi gerą valandą. Mirguliuoja ne tik vandens purslai, bet ir riedžių, paspirtukų, dviratukų, kuriais važinėjasi tuo metu aikštėje vaikai, švieselės. Kartais fontano šokį palydi žiūrovų plojimai. Tikra gyvenimo šventė.

Įdomiausia, kad fontano traukos kol kas nenustelbia ir prastesnis oras. Prietemoje ir tuo metu atsiranda norinčių čia pabūti ir pašokdinti vandens purslus. Kai kas čia ateina tuo laiku kasdien tarsi į meditacijos seansą.

Gyventi miesto centre daugumai žmonių atrodo didelis privalumas. Paprastai tai būna pati gražiausia, labiausiai sutvarkyta miesto vieta, kur beveik ištisą parą verda gyvenimas, kur sukuriama amžinos šventės iliuzija.

Kartais centro gyventojams visi tie privalumai ima lįsti per gerklę, norisi ramybės ir tylos.

Panašu, kad taip nutiko ir Kupiškyje. Aplink centrinę miesto aikštę gyvenantys kupiškėnai ne tik grožisi naujuoju fontanu, bet vis dažniau padejuoja, kad diena iš dienos besikartojančios jį šokdinančios melodijos juos jau pradeda varyti iš proto. Ypač fontano gerbėjai buvo pamėgę dainą, kurioje kalbama apie norą šokti. Tai bene labiausiai vietinius alergizuojantis kūrinys. Būtų gerai dažniau tas melodijas keisti.

Atsiranda ir tokių, kuriuos ima erzinti ne tik keptuvėje čirškinamus patiekalus primenantis veikiančio fontano garsas, bet ir jo purkštukų skardelių virpėjimas. Dėl to esą priversti neatidarinėti langų net tvankiausią dieną. Kita vertus, kasdien girdimas tas fontano skambėjimas pradeda virsti rutina, pripratimu.

Kartais jo nebegirdi, kaip nebegirdi nuolat praskrendančių lėktuvų gausmo, traukinių bildesio ar automobilių ūžesio žmonės, gyvenantys prie aerodromų, geležinkelių ir greitkelių.

Vis dėlto man smagu stebėti ir būti dalimi kas vakarą šioje aikštėje šurmuliuojančios improvizuotos šventės. Čia susirenkantys žmonės tarsi simbolizuoja, kad viskas gerai, kad nėra jokios krizės, kad gyvenimas yra gražus, kad į ateitį reikia žvelgti optimistiškai.

Manau, kad žiemą tikrai pasigesiu to šurmulio už lango. Aplink fontaną gyvenantiems žmonėms gal reikėtų patarti keisti požiūrį, jei negali pakeisti situacijos, arba gyvenamąją vietą, blogiausiu atveju (miesto centras ne miegamasis rajonas net ir Kupiškyje), arba nusipirkti ausų kištukus. Kitaip nebus. Fontanas veikia pagal nustatytas valandas. Tylos laikas nepažeidžiamas, o centrinė aikštė skirta visiems miestelėnams ir miesto svečiams, ne tik mums, prie jos gyvenantiems.

Autorės nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Ausu kistukai ir uzdangalas akims isspres visas problemas. Kad tik tokios problemos butu,tai juk juokas!!!!!!

 • ausu kistukai or Visa problema isspresta

 • Šiandien tai puiki aikštė. Reikėjo pabūti čia prieš 60 metų… Ir nėra ko bandyti necenzūriškai bartis.

  • Taigi… Koks buvo jūsų mobiliakas prieš 60 metų? Gal ir spalvotą televizorių kaip pusė paklodės turėjot? Aš tai tada sisiojau į mamos siūtas kelnes ir didžiavausi.

 • Nuostabi aikštė ir nuostabus fontanas, tik bėda ta, kad pastatytos dvi o ne keturios garso kolonėlės. Tik galėtų būti galingumas perpus didesnis, o tai dabar girdisi kaip iš po žemių.Tada ir šokti būtų galima ir vakarus linksmai leisti. O tiems nepatenkintiems galim pasakyti : aplink Kupiškį tuščių ir nebrangių vienkemių tikrai yra. Ten niekas jums netrukdys.

  • Daunu šeima nusenusi gymiau ir augau ten ir nedriskit siukit kraustytis o geriau nusipirkit savo tas kolonkes namuose užsikeiskit ir šokit iki ap******kimo o dėl kažkokio ap***kto fontano nesikraustysiu tikrai jeigu dievas vietoj smegenu skyrė s*** makukli tai šokit dainuokit tik neigriukit i vandėni nes skaniai pasijuoksim atėje…

 • Koks miestas.koks centras?nuo kada Kupiskis miestas?

 • Būtų pastatę „gazirofkę“, vietoj fontanų, jokių kušdesių dabar nebūtų.

 • Boba nusišneki tylos laikas buna nuo 10 tai reiškia jis turi grot lygiai iki 10:00 bet groja iki 10:04 nes atsiranda asilu kuriu užsisako 21:59 tas dalykas erzina kai yra keliom minutėm pažeidžiamas laikas!!! Galvokit ka rašot!

 • O kai kurie kasnakt ,,džiaugiasi“ šunų lojimu, kaukimu. Mat kai kurie miestelio pakraščių gyventojai paleidžia savo augintinius pasilakstyti nakčiai. O pririštieji tada loja, kaukia… Taigi nakčiai tenka užsidaryti langus aklinai.

 • Duok dieve, kad ji greičiau išjungtu kuo greičiau tuo geriau!

  • Na tokioj vietoj gyvenat…ir reikes susitaikyti su tuom. Kaip kad mano kurso drauge vaikystėje gyveno virs gelezinkelio stoties, nes jos tetis gelezinkelietis buvo. Ir nieko. Uzaugo ir prie triuksmo priprato, ir traukiniai nei mokytis, nei gyventi netrukde. O cia tik fontanas. Ir dar sezoninis. Labai jautrus daromes…

   • Nu šiemet tuoj užsuks ji, o kitais metais gal keiks tas muzikas nes b*** jeigu vėl tos pačios tai nors ir elektra nueit išjungt!!

    • Super

   • Pritariu

    • Aš pripratau ir gyliai px tegul groja ka man dabar padaryt negi eisiu snukius daužyt savivalfybėn

Rekomenduojami video