2024/04/22

 

„PIENININKAI“ PASIDUOTI NEKETINA

Salamiestyje šviečia rekonstruotas „Pienininkų“ kooperatyvo pieno supirkimo punktas. Nomedos Simėnienės nuotrauka

Salamiestyje šviečia rekonstruotas „Pienininkų“ kooperatyvo pieno supirkimo punktas.
Nomedos Simėnienės nuotrauka

Mažieji pieno ūkiai traukiasi, naikinami didžiųjų žaliavos supirkėjų pieno punktai atokesnėse gyvenvietėse, šeimos pieno ūkių pajamos nepadengia išlaidų, neįmanoma išgyventi, jaunimas nemato prasmės likti kaime – tokias tendencijas išvydo neseniai Kupiškyje lankęsis žemės ūkio ministras Andrius Palionis, šalies politikai ir nevyriausybinių pienininkų organizacijų lyderiai.

Ada DVARIONAITĖ

Menksta karvių bandos, nyksta pieno statytojų gretos jau dešimtmečius, ir kalbama apie tai irgi dešimtmečius, bet visuotinių dejonių fone matyti kantriausių pasiryžėlių pastangos. Antai Salamiestyje iš tolo šviečia naujai rekonstruotas pieno supirkimo punktas ir užrašas „Pienininkai“.

Skaitykite rugsėjo 28 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • O tai nebegalėjot seno šiferinio stogo pasikeisti? 🙂

  • Kam jis keist jei geras, jis stovejes, stoves, naujas po 10 metu vel reiks keist,keicia tie kurie nezino kur pinigu det, vaikos madu, graziai atrodo tik pradzioj.

 • Kur dingo pieno prekyba turgelyje? Gal nesugeba švariai pamelžti? Uždirbtų daugiau, Maximą nukonkuruotų, jei kainas žmoniškas laikytų.

  • Lig ir pirksi tą pieną turgelije aisi vat maksimom ar norfon ir ten pienui pinigus paliksi pieno rinkoje per dauk tarpininkų tarp vartotojo ir karvės

 • Ar ne perdaug ūkininkai verkšlena skundžiasi sunkumai,o kainas kėlė, vaisiams, daržovėms, mėsai ir pienui, juk Kupiškyje milijonieriai yra tik ūkininkai, užkniso tegu dirba moka visus mokesčius, perka kurą kaip visi mirtingieji, o ne būna islaikytiniai

  • ūkininkai nors dirba, vieniems geriau pasiseka, kitiems prasčiau. Jie priklausomi nuo gamtos „išdaigų“ :), labiau piktina, kurie nieko nenori dirbti, o gyvena iš pašalpų ir visus aplinkinius kaltina.

  • Matau,kad tamsta niekada nedirbai to darbelio prie karvučių.

Rekomenduojami video