2024/05/21

 

AUTOMOBILIŲ KULTŪROS SEKĖJAS KLAIDAS

Išskirtinis Klaido Vaitiekūno automobilis – „Mercedes Benz E270“ – traukia praeivių akį.

Nuo paauglystės Klaidas Vaitiekūnas svajojo turėti ką nors įdomesnio nei kiti ir jam pavyko. Šiandien vaikinas yra automobilių kultūros „Stance“ pradininkas Kupiškio mieste ir kruopščiai, mažais žingsneliais siekia savo svajonių.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Troško išskirtinumo

Kupiškyje gyvenantis Klaidas motorinėmis transporto priemonėmis pradėjo domėtis nuo 15 metų. Jis visuomet norėjo turėti ką nors įdomesnio nei kiti. Taip įsigijo pirmąjį sportinio modelio motorolerį „Aprilia“. Vaikinas labai mėgo važinėti ant vieno rato. Daug žiūrovų susirinkdavo į netradiciškai besivažinėjantį paspoksoti, o Klaidui toks dėmesys patiko.


Šiemet Klaidas Vaitiekūnas festivalyje Chill‘n‘grill laimėjo apdovanojimą už išlaikytą automobilio apdailos originalumą ir solidų stilių. Jam, kaip stance automobilių kultūros puoselėtojui, tai labai svarbu.
Nuotraukos iš asmeninio pašnekovo albumo

Pašnekovas pirmą transporto priemonę itin saugojo ir puoselėjo. Remontavo ją pats, su draugų pagalba. Savo „Aprilią“ blizgindavo tol, kol atrodydavo lyg iš vitrinos.

Kiek vėliau, gavęs automobilio vairuotojo pažymėjimą, K. Vaitiekūnas ėmė važinėti automobiliu. Jaunuolį visuomet žavėjo skoninga automobilių apdaila. Taip pradėjo domėtis automobilių apdailos kūrimo subtilybėmis. Tuomet dar vairavo tėvų automobilį, o mintyse kurpė planus, kaip tobulins savo.

Studijuoti į Vilnių pašnekovas išvyko jau su nuosavu automobiliu – „Audi A6“. Prisimena, kad toji mašina buvo labai graži – su galinėmis amerikietiško stiliaus lempomis. Pamažu Klaidas pradėjo domėtis „Stance“ stiliumi. Tai automobilių apdailos stilius, kuriam parenkamos originalios, profesionalų pagamintos dalys. Jomis siekiama sukurti darnią ir skoningą automobilio apdailos visumą.

„Dar į šį stilių įeina pažeminta automobilio važiuoklė, kai automobilis tiesiog padaromas žemesnis nupjaunant spyruokles. Taip pat labai populiarios orinės važiuoklės, kai automobilis pasikelia ir nusileidžia. Šiam stiliui pritinka ir apdaila neperkrautas kėbulas, dideli ratai ir siauros padangos“, – sakė K. Vaitiekūnas.

Turi daug noro ir užsispyrimo

Vaikinas šiandien vairuoja paties išdailintą „Mercedes Benz E270“, W211 kėbulo automobilį. Įsigijęs jį puoselėjo ne vienerius metus. Tam reikėjo nemažai finansų ir laiko. Lietuvoje apdailos detalių būtent tokio tipo kėbului nėra, tad originalius apdailos priedus perka iš užsienio gamintojų.

„Dabartiniai mano automobilio ratai iš Rusijos. Jie atkeliavo į Rusiją iš Japonijos. Kitų tokių ratų Lietuvoje nėra. Priekinį bamperį atsisiunčiau iš Vokietijos, galinį – iš Kinijos. Orinė važiuoklė – iš Ispanijos. Galiu pasakyti, kad ne visos apdailos detalės tiko iš pirmo karto“, – vardijo pašnekovas.

Pasak jo, toks automobilio dailinimas – tarsi judėjimas mažais žingsneliais. Daug įdomiau pačiam konstruoti ir kurti nei sumokėti pinigus ir gauti greitą rezultatą. Tuo užsiimant nemaišo ir baigtos automobilių transporto inžinerijos studijos. Siekti tikslų nesutrukdė ir netikėtai užklupusi reta liga, dėl kurios metus laiko po studijų vaikinas praleido ligoninėje.

„Gulėdavau palatoje ir internete dairydavausi įvairių priedų. Turėjau daug noro ir užsispyrimo. Savaitgalį, kai mane išleisdavo namo, lėkdavau dažyti ratlankių“, – apie sunkų gyvenimo momentą kalbėjo pašnekovas.

K. Vaitiekūnas pripažino, kad tokį automobilį reikia saugoti. Vaikinas tikino nesantis greičio mėgėjas, be to, renkasi tokias apdailos detales, kurios nekelia grėsmės kitų eismo dalyvių saugumui. Klaidas teigia, kad policijos pareigūnų dėmesio nesulaukia.

Užtat išpuoselėtas jaunuolio automobilis traukia praeivių žvilgsnius. Ypač merginos dažnai paprašo pavežti ar nori šalia jo „Mersedeso“ nusifotografuoti. Pasitaiko žmonių, kurie priėję sako, kad toks automobilis netinka Lietuvos keliams. Tuomet Klaidas atsako, kad mūsų šalies keliai nėra blogi.

„Pasitaiko duobių – apvažiuoju“, – šypsosi išskirtinio automobilio savininkas.

Tėtis jautė sūnaus sėkmę

Su savąja transporto priemone kupiškėnas dalyvauja renginiuose visoje Lietuvoje. Per kiekvieną renginį susipažįsta su naujais bendraminčiais. Klaidas pasidžiaugė, kad šiais metais ypač daug renginių. Pašnekovui teko nusifilmuoti vaizdo klipe, dalyvauti Panevėžio miesto šventėje ir su išpuoselėtu savo automobiliu pasirodyti kituose renginiuose. Vienas įsimintiniausių K. Vaitiekūnui – automobilių kultūros festivalis „Chill‘n‘grill“, kuris vyko Daugų saloje, prie Alytaus.

Klaidas sakė visąlaik troškęs patekti į šį renginį. Jam, kaip „Stance“ kultūros puoselėtojui, labai rūpėjo ten dalyvauti. Kartu su bendraminčiais iš Panevėžio regiono atvykęs kupiškėnas liko nustebintas – gavo apdovanojimą už apdailos originalumą ir solidų stilių.

„Kai išvykau į festivalį, tėtis jautė, kad parsivešiu apdovanojimą. Turbūt tai ir lėmė tokį pasisekimą“, – spėliojo pašnekovas ir pridūrė, kad jį palaiko ne tik šeimos nariai, bet ir draugė.

Akivaizdu, kad pašnekovo pomėgis reikalauja nemažai išlaidų. Anot automobilių apdailos kūrėjo, pradžioje sūnų finansiškai paremdavo tėvai, o laikui bėgant į Klaidą pradėjo kreiptis vis daugiau žmonių, kurie prašo jo pagalbos automobilių apdailos įsigijimo klausimais.

K. Vaitiekūnas teigė esąs „Stance“ kultūros Kupiškyje pradininkas. Vaikinas šiuo metu ketina persiūti turimo automobilio salono dizainą ir jei pavyks šią transporto priemonę parduoti, svajoja pirkti kitą. Konkrečiau, norėtų automobilio „Audi A7“. O jei finansai leistų, įsigytų seną retro automobilį ir atnaujintų jį originaliais apdailos priedais.

Detalės automobiliams internetu.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Šitas dvasios skurdukas, savo papimpintą mašiną, rugsėjo 30 d. 16:40 val.,pasistatė prie maksimos, invalidų vietoje, kad nuneštų savo kūnelį iki bankomato.

  • Puse lt vazineja su ale tokiom „stance“

  • Kam reikalingas toks auto, jei tik ant tralo vežioti po parodas? Eisme, tokios nedalyvauja, tokioms neišduoda TA.

    • Nebespank. Pilna projektinių gatvėse. Eik elektros toliau vedžioti 🙂

      • Mačiau tokių „projektinių“. Kai gazą paspaudžia, tai per juodus dūmus kelio nesimato. Kaimiečiai pas draugą garaže kelia kilovatus, nes normaliems meistrams, pinigo neturi. Ir padangos tik padėvėtos. 😀

  • Šaunuolis Klaidas yra. Yra varančių ant jo, bet varo tai tik iš pavydo. Gražu žiūrėt, kai žmogus stengiasi ir jam pavyksta įgyvendinti savo tikslus. Džiugu, kad tokių žmonių Kupiškyje yra 🙂

Rekomenduojami video