2024/12/22

 

TUOKTUVĖS AR SKYRYBOS?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Vasara – vestuvių metas. Nėra tokio savaitgalio, per kurį kas nors nesituoktų. Ateina šeštadienis, žiū, ir neša jaunikis nuotaką per marių pontoninį tiltą – kaip gražu pažiūrėti.

Tikrai, vestuvės yra viena nuostabiausių švenčių. Ar kuklios, simboliškai paminėtos, ar didelės ir storos lietuviškos – nesvarbu. Esmė tokia, kad du žmonės myli vienas kitą ir tuos jausmus pažymi antspaudais pasuose.

Prisimenu močiutės pasakojimą, kaip ji sakė, kad vestuvės buvo pati nelaimingiausia jos gyvenimo diena. Per šventę ji liejo ašaras, nes suprato, kad užsidėjo „pavalkus“ visam gyvenimui.
Seniau juk nebuvo madinga skirtis, kaip dabar. Ką gavai, tuo ir džiaukis. Žmonės sunkiai vargo, dirbo ir buvo kantrūs. Šiandien situacija kiek pasikeitusi. Skyrybos šiandieninėje visuomenėje yra dažnas reiškinys. Ypač šiais metais prapliupo žymių porų skyrybos. Nereikia nė naršyti naujienų portaluose, gandai patys lenda į išmaniojo telefono ekraną. Kas nepasidalija užgyvento turto, o kas su žiniasklaida tvarko namų palėpes – visos viešų asmenų gyvenimo peripetijos kaip ant delno.

Kodėl tų skyrybų padaugėjo? Ar šeima nebėra vertybė? O gal taip nutinka dėl to, kad moterų ir vyrų teisės yra lygios, ir išsiskyrusios moterys gali gyventi visavertį, gal net geresnį gyvenimą?

Yra ir antra versija. Kas buvo susituokę kartą ar daugiau, gali pasakyti, kad praėjus medaus mėnesiui prasideda gyvenimas. Ir iš padebesių reikia nusileisti į realybę. Tenka mokytis pagarbos vienas kitam, begalinės kantrybės ir vienas kito palaikymo. Gerai, jei abu stengiasi ir puoselėja šeimą, o jei vienas – matyt, kad vieną dieną tai neišvengiamai baigsis.

Ne kartą dalyvavau bažnytinėje tuoktuvių ceremonijoje ir stebėjau, kaip prie altoriaus stovintys du jauni žmonės prisiekia mylėti vienas kitą, kol mirtis juos išskirs. Šis momentas labai jautrus, tačiau pati abejoju, ar tokiam procesui ryžčiausi. Jei prisieki prieš patį Dievą, turi tai ir tesėti, ar ne?

Kai skyrybos tapo savaime suprantamu dalyku, išvis abejojame, ar šiais laikais santuoka yra būtina. Kažkada šia tema diskutavau su viena netekėjusia pažįstama moterimi. Ir man įsiminė jos pasakyti žodžiai: „Iš kur tu gali žinoti, kas nutiks rytoj, kas bus po metų ar dešimties? Mylėti reikia dabar ir čia, o antspaudas pase nieko nekeičia.“

Juk mes negalime numatyti visų gyvenimo ruošiamų išbandymų. Kartu gyvendami mokomės atlaidumo, atsakomybės ir pasiaukojimo. O kai pagaliau subręsime, gal ateis ir priesaikos metas.

Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

 

Greitos skyrybos internetu – skyrybų advokatai

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Išsidraskit visada viena priežastis perdėtos abiejų ambicijos kad ir kokios jos mažos ar didelės ira prisisvajoje per dauk

  • Vyrai vynioja santykius į kairę su tomis moterimis, kurios irgi mėgsta vynioti santykius į kairę. Kitaip su kuo gi jie vyniotų ???

  • Užtenka tiek, kad šeimoje ir su Bažnytine santuoka, kur vyras tik ir vynioja santykius I kaire ir desine,lenda prie kitu moteru, ir jokie dokumentai ir antspaudai nieko nereiskia. Su girtuokliu ar tinginiu irgi nelaime, o ne gyvenimas. Yra graziu, darniu santykiu iir tarp susituokusiu, ir nesusituokusiu poru, nors tikrai laimingu seimu yra nedaug.

  • Šeima- visuomenės ląstelė.Šeimos statusą reglamentuoja Įstatymai, prigimtinės žmonių moralinės normos, tradicijos. Santykiai, kuriais nesiekiama kurti šeimos yra amoralūs.

  • Nesupratau apie ką tas straipsnis ir kam jis reikalingas. Jei nori apie tai rašyti, pagvildenk sociologijos mokslinių tyrimų išvadas, ir tuomet gal kažką naudingo parašysi. Paskaityk apie globalizaciją, vakarų, rytų kultūras…Nors kažką paskaityk. Neužtenka baigti Panevėžio kolegiją, kad rašyti apie socialines problemas…

    • Jei toks išsimokslinęs ar išsimokslinusi, kaip čia vaizduoji, davai, parašyk, paskaitysim.

      • „Davai“ būna tik po kaldra…

  • Man tas pasakymas kad antspaudai pase nieko nekeičia, tai ką aš žinau. Faktas, kad keičia ir mergina nebėra sugyventinė. O gauna statusą žmona. O tos kurios vaikus gimdo nesusituokę ir sako kad čia esmė ta pati, tai visiškai nesuvokia kas yra gyvenimas kartu, o kas yra santuoka ir šeima. Mano asmenine nuomone, sugyventiniai ir yra tik sugyventiniai turintys vaikų, bet tai nėra tikra šeima.

  • Reikia galvoti uz ko teketi, su kuo vaikus pradėti ir gimdyti. Vaikai juk genus susirenka ne tik iš motinų. Skyrybos daznos, bet iš gero gyvenimo niekas nesiskiria.

Rekomenduojami video