2023/02/02

 

KAS PALENGVINS SUNKIĄ GRAŽINOS DALIĄ

Gražina Blažienė vaikšto tik su vaikštyne. Viena būdama moteris bijo išeiti į lauką, nes gali pargriūti. Gražina nerimavo, kad sumažinus priežiūros valandas išėjimą į gryną orą turės visiškai pamiršti. Autorės nuotrauka

Gražina Blažienė vaikšto tik su vaikštyne. Viena būdama moteris bijo išeiti į lauką, nes gali pargriūti. Gražina nerimavo, kad sumažinus priežiūros valandas išėjimą į gryną orą turės visiškai pamiršti.
Autorės nuotrauka

„Atvažiuokite, turiu jums tiek daug papasakoti“, – kvietė Intapų kaime gyvenanti Gražina Blažienė. Negalią turinti moteris skundėsi Kupiškio socialinių paslaugų centro teikiamomis paslaugomis.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Nori keisti darbuotoją ir ilginti priežiūros laiką

G. Blažienė yra patyrusi ir infarktą, ir insultą. Po paskutinio priepuolio moters sveikata visiškai suprastėjo. Dalis kūno paralyžiuota, dėl to sunku vaikščioti. Be to, susilpnėjo rega ir klausa. Dėl širdies nepakankamumo pašnekovė greitai pavargsta, pradeda dusti. Dėl to, kad pašlijo sveikata, 64 metų Gražina kaltina medikų aplaidumą.

„Viskas nutiko prieš keletą metų. Mane atvežė į priimamąjį, ir kol sūnus neatvažiavo iš paskos, nesulaukiau pagalbos. Per tą laiką smegenyse žuvo daug ląstelių ir tapau paralyžiuota“, – sakė G. Blažienė.

Moteriai vienai išeiti į lauką tikrai sunku. Rąstinio namo slenksčiai aukšti, juos perlipti sudėtinga. Be to, su vaikštyne judanti Gražina išėjusi į lauką gali pargriūti, o atsistoti irgi sunku. Moteris bijo, kad kartą pargriuvus atsistoti nebepavyks. O vienai viduryje kiemo gulėti rizikinga, nežinia, ar sulauksi pagalbos. O kas pro šalį eis, nesupras, sakys, kad girtas žmogus voliojasi, ir tik pasijuoks.

Be to, Gražinos finansinė situacija prasta. Moters neįgalumo pašalpa yra labai menka. Daugiausia pinigų pašnekovė išleidžia vaistams, o iš likusių santaupų tenka sunkiai verstis.

„Per dieną išgeriu 15 visokiausių tablečių. Perku ir kompensuojamus vaistus, ir preparatus visa kaina“, – teigė sunkiai besiverčianti Gražina.

Moteris – buvusi medikė. Pati sakė išgelbėjusi ne vieno žmogaus gyvybę, todėl skaudu, kad jai, kaip buvusiai slaugytojai, teko tokia sunki dalia.

Plačiau skaitykite rugpjūčio 17 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Taip, čia ta pati Gražina, kuri ir apšaukdavo ir skundus surašydavo………
  Buvo visi blogi, ji viena teisi…………
  nenoriu net prisiminti jos…………

 • Žmogui reikalinga reabilitacija, geriau nepriekaištauti, 64 metai nėra daug.

 • Moteriai pagalba reikalinga pagalba, o ne apibudinimai kokia ji kazkada buvo, o gal ir nebuvo. Jeigu niekuo nepadedame , tai ir patylėkim.

  • Šimtai žmonių rajone rūpinasi savo senais tėvais, seneliais, dėdėmis, tetomis ir net kaimynais, šimtai žmonių ruošiasi patogesnei senatvei. Daug žmonių džiaugiasi valstybės teikiama pagalba. Todėl susiklosčius tam tikroms situacijoms, kyla įvairių minčių. Kodėl žmonės, minimalai įdėję lėšų į bendrą savitarpio pagalbos katilą, leidžia sau reikšti pretenzijas dėl to, kad gauna mažai dėmesio. Gauna juk, gauna. Kai kurios pagalbos net atsisako. Taigi, nėra taip blogai.

 • Senai visiems žinoma moteriškė.Neduok dieve,būdavo, papult ant jos liežuvėlio.Nekokia senatvė.Nors pagal metus tai turėtų dar daug kam gyvenimus pareguliuot 🙁

 • Labai norisi, kad žmonės gyventų gerai. Tačiau ši moteris tikrai gauna nemažai paslaugų. Kokias pretenzijas gali reikšti aplinkiniams, jei nesugyveni su šeimos nariais? Kodėl sulaukus pensijinio amžiaus, virš galvos nėra savo stogo? Pravažiuojam kartais pro tą namelį. Graudu žiūrėti į jį, atrodo, tuoj vėjas nupūs. Tokioje situacijoje pasiūlymai apsigyventi po valdišku stogu yra geriausia išeitis. O atsisakymai,manau, egoizmo ir skandalingo charakterio išraiška. Taigi, manau, ši istorija tinkama jaunimui pamokyti. Tik gal reiktų detaliau pateikti. Gaila žmogaus. Gal ateity gyvens komfortiškiau…

  • Ar cia ne ta pati Gražina, kuri dirbo maisto prekiu parduotuveje pagalbine darbininke, o atrode, kad ji mazu maziausia yra vedeja. Visus apsaukdavo, ypac atnesus supirkti stikline tara. Visiems komandavo, visus paaukledavo, ant visu pikta. As vaikysteje net vengdavau eiti i parduotuve kai ji dirbo…Ir lygtai vardas buvo Grazina.
   Bet gal cia ne ji? Gal apsipazinau, tai tada atsiprasau:)

Rekomenduojami video