2024/04/16

ŽOLINĖ ŠIMONYSE: KUNIGO IŠLYDĖTUVĖS, SPALVINGA MUGĖ IR AIDINTYS MUZIKOS GARSAI

Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė Žolinę, dar kitaip vadinamą vasaros ir rudens sandūra. Ši šventė sutampa ir su Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų diena. Kasmet rengiami iškilmingi Žolinės atlaidai, šventinamos laukų žolelės, javai ir kita augalija.

Kupiškio rajone ypatingai garsūs Šimonys, kurie rugpjūčio 15-ąją pritraukia minias žmonių iš savo bei aplinkinių rajonų.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Išlydėjo ilgametį dvasininką

Nuo pat ryto Šimonyse zujo žmonės. Kas į mugę pasidairyti, kas į bažnyčią pasimelsti. Žmonių pamaldose buvo tiek, kad ne visi tilpo į Dievo namus – kai kurie turėjo melstis lauke.

Šv. Mišias aukojo parapijos klebonas Saulius Kumelis ir svečias iš Rokiškio rajono, kunigas Saulius Keras. Taip atsitiko, kad šiemet Žolinė sutapo su S. Kumelio išlydėtuvėmis. Po antrų šv. Mišių bendruomenės nariai atsisveikino su ilgamečiu parapijos dvasininku ir išlydėtuvių proga išsakė gražiausius linkėjimus.

Atsisveikinimo kalbą tarė Šimonių bendruomenės nariai, Migonių kaimo žmonės, sugiedota giesmė „Ilgiausių metų linkim mes“.

Šimonių seniūnijos seniūnas Gintautas Černius kunigui S. Kumeliui įteikė dovaną, primenančią Šimonių miestelį, – bendruomenės jubiliejaus proga išleistą knygą „Po Šimonių dangumi“, Šimonių bendruomenės atstovės padovanojo tautodailininkės Virginijos Jurevičienės karpinį, kuriame pavaizduotas S. Kumelis ir miestelio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia.

Ateinantis sekmadienis Šimonių krašto gyventojams taip pat ypatingas – šv. Mišias aukos naujas miestelio parapijos klebonas Virginijus Taučkėla.

Autorės nuotraukos

Plačiau skaitykite rugpjūčio 17 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Ka tu cia rasai ka? Beleka kaip visada, net faktas kad kunigas Keras is Rokiskio rajono irgi tavo fantazija? Pasidomek pries rasydama!

Rekomenduojami video