2024/07/12

 

PIKTINANTYS ŠIUKŠLINTOJAI – MAŽŲ KAIMŲ PROBLEMA

Vieši mišrių atliekų konteineriai pakelėse – atvira seniūnijų žaizda. Autorės nuotrauka

Vieši mišrių atliekų konteineriai pakelėse – atvira seniūnijų žaizda.
Autorės nuotrauka

Kupiškio rajone atliekų surinkimo sistema veikia daugiau nei 15 metų. Nuo 2008 metų gyventojai skatinami rūšiuoti, viešose vietose pastatyti plastiko, stiklo ir popieriaus surinkimo konteineriai. Deja, dar yra tokių žmonių, kurių elgesys metams bėgant nesikeičia, dar matome pamiškėse, pakelėse išmestas šiukšles. Gyventojų neatsakingumas ypatingai atsispindi pažvelgus į mažų kaimų pakelės konteinerius. Šalia jų dažnai stūkso vienokios ar kitokios didelių gabaritų atliekos, net automobilių sėdynės, sulūžę seni baldai ar statybinis laužas.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Apgailėtinas vaizdas

Į redakciją kreipėsi skaitytoja iš Alizavos seniūnijos.

„Aš pati gyvenu mažame kaime, viena moterėlė. Mūsų kelių trobų kaimui skirtas vienas atliekų konteineris. Mano šiukšlių mažai, per savaitę koks maišelis. Jau pirmą savaitę išvežus atliekas tas konteineris būna pilnas, vos savąjį šiukšlių maišelį įtalpinu. Esu įsitikinusi, kad mūsų kaimo gyventojai konteinerio greitai nepripildo. Mačiau ne kartą, kad pravažiuojantys su mašinomis sustoja ir jį pilną prigrūda. O mūsų kaimo gyventojų atliekoms vietos nebėra. Ir dar pravažiuojančių asmenų atliekos, metamos šalia konteinerio? Visokios baldų lūženos, padangos. Sykį net čiužinys voliojosi. Stovi tos „puošmenos“ ilgiausiai, kol kas sugalvoja jas išvežti. Jei kokie pro šalį einantys nedorėliai neturi kur išlieti savo jėgos ir konteinerį apverčia, tai ir šiukšlės išsidraiko po visą kelią. Vaizdas tikrai apgailėtinas, – guodėsi moteriškė. – Žinau, kad mažiems kaimams skirti konteineriai yra vieši ir kad į juos atliekas gali mesti bet kas, bet jei savo kaimo gyventojų šiukšlėms vietos nebėra, tai tokia situacija darosi nebepakenčiama. Ar yra kokia išeitis mažų kaimų gyventojams, kad jiems konteineryje užtektų vietos savoms atliekoms išmesti? Be to, įdomu sužinoti, kokios baudos gresia tiems, kurie chuliganiškai elgiasi su pakelės konteineriais, ir asmenims, kurie meta didelių gabaritų atliekas šalia konteinerių?“

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video