2024/03/02

 

AR GALI BŪTI CIRKAS BE GYVŪNŲ

Robert Jung savo mažiausią atžalą pratina prie cirko pasirodymų. Krantinės gatvėje besigananti Indijos dramblė Baby sulaukė ir kupiškėnų pasigėrėjimo, ir užuojautos. Autorės nuotrauka

Birželio 13 dieną į Kupiškį atvažiavęs čekų cirkas „Francesko Jung“ sukėlė aršias diskusijas. Kol vieni pirko bilietus sau ir atžaloms, antri piktinosi, kad pirkdami bilietą į cirką žmonės tik kursto gyvūnų kankinimą ir nuo pat mažų dienų moko vaikus, kad tai normalu. Tiesa, prie cirko palapinės kupiškėnai, kaip kituose miestuose, nepiketavo.

Apie gyvūnus cirke pasikalbėjome su mieste viešėjusio cirko atstovais, taip pat ir su gyvūnų teises ginančios iniciatyvinės grupės teisininke.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Įsišakniję tradicijos

„Francesko Jung“ – šeimos cirkas, kuriame iš kartos į kartą perduodamos gyvūnų dresavimo, akrobatikos, ugnies šou ir klounų pasirodymo tradicijos. Tigrų dresuotojas, žonglierius ir akrobatas Ludvik Jung sakė, kad į Kupiškį atvažiuoja trečius metus.

„Mūsų cirkas gyvuoja jau septynias kartas. Mano vaikai bus aštunta karta, kuri tęs šeimos tradicijas“, – sakė vyras, šiek tiek pramokęs lietuviškai.

Pašnekovas cirke augo nuo pat mažų dienų. Šiame blizgančio šou ir aplodismentų kupiname pasaulyje paplitęs posakis „vienąkart cirkas – visą gyvenimą cirkas“ minimas ne veltui. Vos pradėjusį vaikščioti Ludviką tėvai mokė pirmų triukų. Jo žmonai Danielai cirko gyvenimas taip pat nesvetimas. „Man gimus jau buvo aišku, kad aš dirbsiu cirke ir kad mano žmona bus iš tos pačios aplinkos. Danielos tėvas – žymus cirko artistas. O ji yra profesionali oro akrobatė“, – teigė pramogų pasaulio atstovas.

Cirke darbuojasi ir jo brolis Robert. Jis kartu su žmona dresuoja dramblio patelę, vardu Baby. Ji moka daug triukų: atsisėsti, atsigulti, netgi gali perlipti per žmogų į priekį ir atgal. Labai draugiška vaikams.

„Baby nėra laukinė, o užaugusi nuo pat mažens su mumis. Dramblys nuo pat senų laikų sugyvena su žmogumi. Pavyzdžiui, Indijoje drambliai, kaip čia arkliai, padeda žmogui nudirbti visus darbus“, – tikino R. Jung.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Pritariu, Kupišky užtenka cirkoir be gyvūnų. Dar ir be pinigų pasitaiko.

  • Labas. Žinia, kad cirko pradžia yra Romos amfiteatruose, kur žmones „džiugino“ gladiatorių kautynės. Laikams keičiantis uždraustos ne tik gladiatorių, bet, tiesa neseniai, ir bulių korida. Atėjo laikas nustoti viešai kamuoti gyvulius arenose. Ir vaikams nereikėtų tokių „grožybių“ rodyti. O kad kupiškėnai neboikotavo šito reginio – nedaro garbės mūsų miesteliui. Cirkas tikrai gali būti be gyvūnų. Pagarbiai, algirdas valiušis.

    • Gali būti cirkas be gyvūnų. Juos visiškai pakeistų klounas Valiušis. Pagarbiai.

      • eilinį sykį aliaušis (kaip viena komentatorė pavadino), praleido progą patylėti…:)

    • Toks cirkas Kupišky jau seniai yra – tai savivaldybės tarybos posėdžiai

Rekomenduojami video