2024/05/19

 

MOTORLAIVIŲ LENKTYNININKAS E. RIABKO NAUJAM SEZONUI TURI AIŠKŲ TIKSLĄ

Artėjantį savaitgalį prasideda naujas motorlaivių sezonas – Kupiškio mariose vyks Baltijos šalių motorlaivių čempionatas. Skaičiuojama, kad septyniose klasėse varžysis apie septynios dešimtys lenktynininkų – pradedant pačiais jauniausiais ir baigiant F-2 pasaulio čempionato pilotais.

Praėjęs sezonas geriausiam Lietuvos pilotui Edgarui Riabko buvo itin sėkmingas. Pasaulio F-2 čempionate užimta trečia vieta, o Europos čempionate kaunietis neturėjo lygių.

Dabar prasideda naujas sezonas, o „F2-Hegelmann-LT“ komandai atstovaujantis E. Riabko jį pradeda atlikęs žiemos namų darbus.

„Tarpsezoniu daugiausiai darbų, žinoma, garaže. Dirbome su sraigtais, perrinkome visą laivą. Viena iš svarbiausių naujienų – įsigijome visiškai naują variklį. Patį seniausią pardaviau, liko praėjusių metų variklis. Jis jau atidirbęs keletą varžybų, jis geras, bet dabar jis tapo atsarginiu“, – sakė E. Riabko.

Dar viena naujiena – visiškai naujas E. Riabko laivo dizainas. Iki šiol dominavusią juodą spalvą pakeitė kur kas šviesesnės.

„Laivo išvaizda pasikeitė kardinaliai, tačiau laivas išlieka tas pats“, – šypsojosi E. Riabko, kurio ateities planuose – ir visiškai naujas laivas. Bet kokiu atveju, šiame sezone lietuvis startuos su jau išbandyta technika.

Į Kupiškį motorlaiviai sugrįžta po dvejų metų pertraukos.

„Trasa bus kitokia nei prieš porą metų. Ji keičiasi pirmiausia dėl to, kad bus daug klasių – pradedant vaikais ir baigiant F-2. Todėl trasa bus visiškai kitokia, o jos ilgiai priklausys nuo klasių. F-2 formulės lenktyniaus 1500 m ilgio trasoje”, – pasakojo E. Riabko.

2017 m. E. Riabko Kupiškyje tapo Europos vicečempionu, pernai Zarasuose iškovojo auksą. Įdomu, kad Baltijos šalių F-2 čempionu kaunietis dar nėra tapęs.

„Be abejo, tikslas yra Baltijos šalių taurė, nes dar nė karto jos nesu iškovojęs. Dukart iš eilės esu laimėjęs Baltijos čempionatą F-4 klasėje, tačiau F-2 laimėti dar neteko. Dabar, kai varžybos vyksta Lietuvoje, bus puiki proga tai padaryti. Dar vienas tikslas – kuo geriau pasiruošti artėjančiam Pasaulio čempionatui“, – šypsosi kaunietis.

Pagrindiniai E. Riabko varžovai F-2 klasėje – latviai Uvis Slakteris ir Nikita Lijcs. Ši trijulė šiemet jau varžėsi Jūrmaloje (Latvija), o greičiausias buvo E. Riabko.

Be F-2 lenktynių Kupiškių mariose vyks ir kitų klasių lenktynės.

„Bus galima išvysti ir tokią įdomią klasę, kur sportininkai lenktyniauja skuteriais atsigulę ant pilvų galva į priekį. Plauks ir gliseriai, kurių bus pora klasių. Visos motorlaivių klasės, kurios yra Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje buriasi į šį čempionatą ir Kupiškyje paaiškės kiekvienos klasės Baltijos čempionas“, – pasakojo E. Riabko.

Visi dalyviai plauks po keturis plaukimus – po du šeštadienį ir sekmadienį. Bus sumuojami geriausių trijų plaukimų rezultatai ir paaiškės čempionai bei prizininkai.

Šeštadienį varžybos prasidės 11.30 val. ir tęsis visą dieną. Sekmadienį pirmieji startai – 10 val., o apdovanojimų ceremonija numatyta 19 val.

Abi savaitgalio dienas šalia Kupiškio marių šurmuliuos mugė, vyks įvairių muzikos grupių pasirodymai. Visi savaitgalio renginiai nemokami.

ELTA

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Visame pasaulyje,renginiuose,karštomis dienomis,rengėjai pasirūpina nemokamu vėsiu vandeniu ir visi į šventes gali įsinesši ką nori ir valgomo ir gaivinančių gėrimų,išskyrus uždaras patalpas,o čia pas mus viską draudžia,draudžia—-neikite į jokius renginius lai linksminasi juose rajono vadovai ir šventės rengėjai

  • Įėjimas tik kas turi pinigėlių,nes negali nei vaikas nei suaugęs neštis vandens,o vaikams prieš akis vaizdas toks….turi tėvai išmesti vaikų sausainius,bananus ir sultytes minetiuriniuose pakeliuose….vaikų akys išleistos.na jei turite neįgalumą,pateikia ji apsauginio,galite vandens įsinešti,o kiek tokių kuriems ir reikia vaistai gerti?ogi reikia pasirūpinti nors laikikliais israsiukais apie sveikatos būklęturesite galimybę nors vandenukui juk žmonės dauguma gyvena iš minimumo,juk ten apsipirkti klaikiai kainos,o kuris turės už ką pirkti,Šaunu kas išgali,bet juk ne visiems

  • jus ka rimtai sy savaidgali , negi taip sunku parasyt diena

Rekomenduojami video