2024/05/18

 

PO AIKŠTĘ JAU GALIME LAISVAI VAIKŠTINĖTI

Nemenkas šurmulys kilo praėjusį trečiadienį, birželio 12 dieną, Kupiškio centre. Čia oficia-
liai visuomenei po rekonstrukcijos atverta Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštė.
Svilinant alinančiam karščiui (termometrai tądien rodė per 30 laipsnių šilumos) kupiškėnai visgi atsiliepė į kvietimą dalyvauti šios aikštės atidarymo iškilmingoje ceremonijoje. Nemažas jų pulkas telkėsi aikštės gale, medžių pavėsyje.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pirmiausia buvo pakeltos penkios vėliavos – Lietuvos valstybinė, istorinė, Kupiškio, Europos Sąjungos (ES) ir NATO.
Visus pasveikino rajono meras Dainius Bardauskas. Pasak jo, vėl čia išsiskleidė vėliavos. Turime naują, kitokią, šiuolaikišką aikštę. Jos projekto kritikams galįs pasakyti, kad iki galo ši aikštė dar nebaigta. Čia vėliau atsiras daugiau žalumos, įvairių akcentų.

„Šiandien aikštę oficialiai atveriame miestui, rajonui, šaliai. Norėčiau padėkoti generaliniam rangovui UAB „Dailista“, kuris iš esmės aikštės rekonstrukciją baigė anksčiau nei yra planuota. Jie darbus galėjo baigti ateinančiais metais. Taip pat dėkui projektuotojams, visiems prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo, dirbusiems ir per karštį, ir per šaltį. Neatsitiktinai aikštėje plazda Europos Sąjungos vėliava. Iš ES buvo gautos didžiausios lėšos šiai aikštei atnaujinti. Nemenka suma prie tų darbų prisidėjo ir Savivaldybė (bendra šio projekto vertė apie 2 mln. eurų, Savivaldybė prisidėjo 7,5 proc. lėšų, arba apie 150 tūkst. eurų – aut. past.). Tiems, kurie pyktelėjo, kad draudžiama maudytis fontane, noriu pasakyti, kad toks sprendimas priimtas dėl jūsų atžalų saugumo.

Tausokime aikštę, kad būtų negėda patiems ir mūsų svečiams“, – tokiais palinkėjimais baigė savo kalbą meras.

UAB „Dailista“ generalinis direktorius Jonas Marcišauskas padėkojo bendrovės vardu visiems subrangovams, medžiagų tiekėjams, darbininkams. Atskira padėka pareikšta aikštės atnaujinimo darbų vykdytojams Virginijui Grigaliūnui ir Kornelijui Baltakiui, kurie pastaruosius pusantrų metų rūpinosi, kad šis procesas vyktų sklandžiai.

„Visokių girdėti nuomonių – vieniems aikštėje per daug juodos spalvos, antriems medžiai per maži, tretiems fontano vanduo per šaltas. Kviečiu visus į atnaujintą aikštę žvelgti pozityviai, ją prisijaukinti, pamilti ir puošti“, – ragino žmones rangovų atstovas.

Jis vietoje simbolinio rakto merui įteikė kelias fotografijas, kuriose užfiksuota, kaip ši aikštė atrodė prieš atnaujinimą. Meras savo ruožtu statybininkams dovanų šįkart neteikė, sakė, kad lauks penkerių metų darbų garantinio laikotarpio pabaigos.
Kupiškio žmonių su negalia sąjungos pirmininkas Gediminas Virbickas irgi padėkojo statybininkams ir projektuotojams, kad dabar neįgalieji galės nesunkiai pakilti į įstaigas, išsidėsčiusias aplink aikštę. Palinkėjo visiems gerbti ir mylėti Kupiškį.
Aikštės atidarymo ceremonijos kulminacija buvo fontano įjungimas. Į dangų kilo vaikų paleisti spalvoti balionai. Fontaną pašventino kunigas Mindaugas Kučinskas.

Žmonės dar ilgai nesiskirstė. Fontanas veikė iki vidurnakčio. Karščių iškamuotiems miestelėnams, ypač vaikams, čia buvo tikra atgaiva.

Kalbinti kupiškėnai aikštę vertino įvairiai. Vieniems ji labai patiko, priminė užsienio didmiesčiuose matytas, kiti gailėjosi iškirstų išlakių medžių, nes dalyvavo jų sodinimo aikštėje talkose. Vieniems aikštės erdvė, lygios plytelės patiko, o antri tik gūžčiojo pečiais, kam mažam miestukui didelės tuščios erdvės reikia. Teisybė ir tai, kad buvo nepatenkintų juodos spalvos aikštės akcentais, kurie vieniems priminė krematoriumą, o kitiems – kolumbariumą.

Autorės nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Aikste kaip aikste,vien plyteles, mdedziu mazai, nieko naujo, sena reikejo patvarkit butu graziau, pinigu svaistymas, nieko naujo, nuobodi ir tiek.

 • Nuostabu,grazu,niekas tokios aplink neturi.Dziaukimes,kad turime tokį puikų merą ir baikite savo pavydą drabstyti į visas puses.

  • Nenusišnekėkit…

 • Puiki naujoji miesto aikšte ir visas Kupiškio miestas puikiai tvarkomas. Musu Meras vertas pagarbos ir pagyrimo.

 • Aikšė šiuolaikiška, graži, fontanas puikus, negėda ir svečiams parodyti ir patiems pasigrožėti. Visa bėda, kad vaikus sunku sulaikyti nuo vandens malonumų fontane, todėl reikia, kad meras dėtų visas pastangas baseino statyboms paspartinti. O jeigu rimtai tai kokia problema, kodėl nevyksta baseino statybos, kodėl viešai nediskutuojama apie iškilusias problemas, kas trukdo ar stabdo ? Gal Jonas galėtų kuo padėti, visgi seimo narys.

  • Vyksta baseino statyba, pradėti žemės darbai.

   • Tai čia kur išknista Dariaus ir Girėno, Maironio, Račiupėnų gatvėse? Laukia kur pirma prisirinks vandens ir tada jau bus baseinas?

    • Hmm, o ten ne žuvivaisos įmonė suplanuota? Baseino statybos vyksta prie Kraštiečių.

Rekomenduojami video