2024/07/14

 

SKAPIŠKYJE VĖL RAGAUTAS PIENIŲ MEDUS

Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ režisierė Egle Storpirštienė ir festivalio sumanytoja, organizatorė ir režisierė Vita Vadoklytė (dešinėje).

Skapiškyje gegužės 31– birželio 2 dienomis vyko dešimtoji vaikų ir jaunimo teatrų šventė – kūrybinė stovykla „Pienių medus“. Tai jau 23-asis teatrų festivalis.

Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio mėgėjų teatras „Stebulė“

Vaidino, žiūrėjo ir mokėsi

Pirmą festivalio dieną žiūrovai stebėjo Kauno miesto kamerinio teatro režisieriaus Agniaus Jankevičiaus pastatytą Eleonoros Baker monospektaklį „Mari Kardona“. Primintina, kad režisierius Agnius Jankevičius – skapiškėnas, Skapiškio teatre pradėjęs vaidinti nuo 1996 metų. Tad trauką teatrui jis pradėjo formuoti Skapiškyje, o režisierė Vita Vadoklytė yra jo pirmoji mokytoja.

Birželio 1 d. popietę žiūrovų laukė daug įdomių spektaklių. Tarp jų buvo ir Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ jaunių grupės autorinis spektaklis „Taip reikėjo“ (režisierė Eglė Storpirštienė). Džiugu, kad Skapiškyje įvyko šio spektaklio premjera, ir tai ne pirma premjera – Skapiškis Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ jaunių grupei taip pat yra savotiškas premjerų startas.

Daugiausia žiūrovų sutraukė Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio mėgėjų teatro „Stebulė“ bei retro ansamblio „Alkasalis“ spektaklis „Būkim tylesni“ (režisierė Vita Vadoklytė, ansamblio vadovė Virginija Skupienė). Norėjosi paklausyti ir pamatyti vaidinantį kaimyną, giminę ar šeimos narį. Tad neatsitiktinai skapiškėnai visada sulaukia daugiausia žiūrovų.
Be to, šioje popietėje galima buvo išgirsti bardo, bandūristo Viktoro Pašnyk atliekamų jo paties sukurtų melodijų bei liaudies dainų. Penktą kartą į Skapiškį atvykstančio ukrainiečio kūrybos valanda pavadinta „Ukrainietiškas pasveikinimas“ – pristatant jo kompaktinę plokštelę „Dešimt…“

Į popietę buvo įkomponuoti susitikimai su dviem kino kūrėjais: Inesa Kurklietyte (filmas „Artėjimo keliu“ – apie skulptorių, pedagogą Albertą Danilevičių) bei kino ir teatro režisieriumi, muzikantu Vytautu V. Landsbergiu. Išgirsti pastarojo pasakojimai apie kino stovyklose „Dominyko atostogos“ netoli Anykščių (jose dalyvavo ir Skapiškio jaunieji artistai) sukurtus filmus „Devyni paukščiai“, „Vazonas“, „Tylos haiku“ ir „Jūsų vaikas pagrobtas“. Režisierius kalbino Skapiškio mokinius, dalyvavusius stovykloje ir kūrusius filmą, atsakė į žiūrovų klausimus.

Paskutinę festivalio dieną – sekmadienį ne tik vaidinta, bet ir eksponuota Kupiškio meno mokyklos Dailės skyriaus kūrybinių darbų paroda „Krašto spalvos“ (mokytojos Rima Kalinkienė ir Rita Laskauskienė).

Dalyviams kūrybinius užsiėmimus „Kūno kalba spektaklyje“ vedė Šiaurės Europos šalių mėgėjų teatro aljanso NEATA jaunimo atstovas, aktorius Casper Mohr (Danija).

Nuoširdus atsisveikinimas

Per festivalio uždarymo šventę Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė 10-osios šventės proga Skapiškio teatralams įteikė didžiulį tortą. Dėmesio vaidintojams nepagailėjo rajono vadovai.

Renginių iniciatorė ir sumanytoja, režisierė Vita Vadoklytė, padėkojo gausybei asmenų ir įmonių, rėmusių renginį.
Pristatytas pagrindinis renginio organizatorius – Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinys ir jo padėjėjai: Skapiškio pagrindinė mokykla, bendruomenė, seniūnija, Skapiškio teatralai. Tai liudija, kad 23-asis teatrų festivalis svarbus viso miestelio renginys.

Sumanioji režisierė V. Vadoklytė nepaliko nuošalyje ir tų talkininkų, kurie buvo nematomi scenoje, bet labai reikalingi. Nuo jų labai priklausė, kad šventė vyktų sklandžiai. Visiems jiems įteiktos specialios nominacijos.

Kiekvienas šventės dalyvis bei svečias buvo papuoštas specialiais ženklais, kolektyvų vadovams užrišti specialūs šalikėliai, kolektyvams įteikti didžiuliai iš toli kvepiantys pyragai ir, aišku, tradicinis pienių medus.

Nominacijas gavusieji apdovanoti specialiais šventei pasiūtais spalvingais maišeliais su tik jiems vieniems skirtu suvenyriniu turiniu. Be kiekvienam artistui įteiktų dovanų, bardas ukrainietis Viktoras Pašnyk ypatingai pasveikintas ir pagerbtas: visai neseniai pasaulį išvydusiam jo pirmagimiui įteikta speciali tautodailininkės pasiūta mažytė pagalvėlė. Šis dėmesys iki širdies gelmių sujaudino jau penktą kartą į Skapiškį atvykstantį menininką, kuris čia randa vis daugiau jo laukiančių bičiulių.

Dr. Aldona VASILIAUSKIENĖ

Autorės nuotraukos

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Puikus renginys. Laukiam kasmet. Sėkmės ir neblėstančios energijos skapiškėnams.

Rekomenduojami video