2024/04/23

 

KADA RIAUMOS VANDENS MOTOCIKLAI MARIOSE

Ar galės nevaržomai plaukioti vandens motociklai Kupiškio mariose (Lėvens tvenkinyje)? Toks klausimas kilo Aplinkos ministerijai patikslinus Aplinkosaugos sąlygas plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir papildžius vandens telkinių, kuriuose leidžiama plaukioti tam tikromis plaukiojimo priemonėmis, sąrašą. Į tą sąrašą įtrauktos ir Kupiškio marios.
Vandens motociklų sąvoka šiame dokumente pakeista ir skamba taip: „leidžiama plaukioti asmeniniais, pramoginiais ir sportiniais laivais, varomais vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą“.

Toks Aplinkos ministerijos sprendimas pasėjo nerimą tarp Kupiškio marių pakrančių gyventojų ir žvejų. Kaip yra iš tiesų?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Ministerijos sprendimas papiktino

Iki šiol Kupiškio tvenkinyje savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas neviršija 20 AG (15 kW), leidžiama plaukioti visą navigacijos sezoną nuo pavasario. O savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas nuo 21 AG (15 kW) iki 300 AG (220 kW), Kupiškio tvenkinyje leidžiama plaukioti nuo birželio 21 d. iki navigacijos sezono pabaigos. Toks sprendimas pastaruoju metu tenkino ir gyventojus, ir žvejus, ir turizmo verslo atstovus. Vandens motociklais plaukioti nebuvo leidžiama.

Išgirdę naujieną, kad gali būti nevaržomai leidžiama plaukioti Kupiškio mariose vandens motociklais, daugelis pakrančių gyventojų ir žvejų tokia perspektyva piktinosi.

Pirmiausia jie nuogąstavo dėl poilsiautojų saugumo. Buvo dėl vandens motociklais įsiūbuoto vandens apvirtusių baidarininkų, aplieti pakrantėje poilsiaujantys žmonės. Gerai, kad tuo metu mariose nesipliuškeno vaikai. Ne visiems vandens motociklai priimtini ir dėl jų keliamo triukšmo.
Gali patirti nemalonumų dėl vandens motociklų kaimynystės ir žvejai, kurie žvejoti išsirengia su mažo variklio galingumo valtelėmis, guminėmis valtimis. Tų motociklų invazijos neatlaikys jų dugninės meškerės.

Žmonės siūlė bent nustatyti tam tikrą Kupiškio marių vietą, kur būtų galima vandens motociklais plaukioti. Keltas ir navigacijos Kupiškio mariose kontrolės klausimas. Ar ji bus efektyvi?

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Rasos Čepaitės nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Neberaudokit. Ir taip tos marios ne išnaudojamos. Smagu palakstyti skuteteriais būtų.

 • Kokią naudą neša nevaržomas vandens motociklų Kupiškio mariose (Lėvens tvenkinyje) plaukiojimas?
  O žala šiuo metu būtų akivaizdi.

  • Kokia zala butu prasau pasakykit konkreciau?
   Imti dienos mokesti kaip ir zvejam ir bus nauda savivaldybei.
   Nebus jokios invazijos jei vienas motociklas per savaite valanda paplaukys tai cia manau maximumas. Tas malonumas yra gana brangus taip kad nebus cia ju tukstanciai.

Rekomenduojami video