2024/05/18

 

GLUDINAMI ŠVIETIMO REIKALAI – SPECIALISTAMS KIRS PER KIŠENĘ

Jurgita Trifeldienė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja, per Tarybos posėdį informavo, kodėl rajone mažėja švietimo pagalbos specialistų darbo krūvis. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Praėjusį trečiadienį, gegužės 29 dieną, rajono Tarybos posėdis ilgai neužtruko ir vyko gana sklandžiai.
Visgi be grasinimo kreiptis į etikos sargus neapsieita. Šiam posėdžiui pirmininkavo rajono meras Dainius Bardauskas, vienai dienai atšauktas iš atostogų. Mat jo pavaduotojas Algirdas Notkus buvo išvykęs ir negalėjo pavaduoti.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kol kas posėdžio diena kaitaliojama. Praėjusį kartą posėdžiauta antradienį, dabar trečiadienį.

Ar grįš tradicinė daugelį metų Tarybos posėdžių diena – ketvirtadienis, dar nežinia. Juolab kad yra pasiūlymų šiuos posėdžius rengti netgi penktadieniais, kad Seimo nariai dažniau galėtų juose apsilankyti. Visgi meras posėdžio pabaigoje pareiškė, kad šis dalykas netrukus nusistovės, o prie Seimo narių nėra reikalo taikytis.

Švietimo pagalbai stinga lėšų

Per praėjusį rajono Tarybos posėdį svarstyti rajono švietimo įstaigų reorganizavimo ir optimizavimo reikalai. Jiems pritarta. Šįkart švietimo sritį apėmęs mažinimo, siaurinimo ir trumpinimo metas tęsiasi. Svarstyti ir patvirtinti švietimo pagalbos etatų rajono mokyklose normatyvai. Jie įsigalios nuo šių metų rugsėjo pirmos dienos. Tą klausimą pristatė Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė. Pasak jos, rajone yra 385 specialių poreikių vaikai, arba 21 proc. nuo bendro jų skaičiaus.

Patvirtinti švietimo pagalbos mokyklose specialistų etatų normatyvus prireikė dėl to, kad mokinio krepšelį pakeitus mokymo lėšų metodika stokojama pinigų šiems etatams finansuoti.

„Jei bus palikta taip, kaip buvo, tai Savivaldybei pagal dabartinį mokinių skaičių reikės prisidėti prie tų etatų išlaikymo apie 130 tūkst. eurų. Nustačius naujus normatyvus, specialistai nebus atleidžiami. Jiems tik sumažės darbo krūvis. Darbdavys apie pasikeitusias darbo sąlygas turės juos informuoti. Jei jie nesutiks dirbti mažesniu krūviu, tai pagal Darbo kodeksą ir kitą galiojančią tvarką galės gauti atitinkamą išeitinę kompensaciją“, – sakė prelegentė.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Dieve,kokie jie abu( nuortaukoje) ,,,gražūs“jis žino kas ir ką rašo

 • Specialiuju poreikiu mokiniai turi mokytis jiems skirtose mokyklose,nes jie trukdo mokytis normaliems mokiniams,tai mato ir mokytojos.Vaikai pareje is mokyklos skundziasi tevams del tokiu mokiniu elgesio.Mokytoju atsakymas ‘nekreipkite demesio’.

  • Ka reiskia normalus?apsaugok nuo normaliu

 • Buvusiam darbuotojui

  Būkite malonus , pateikite faktus jums priimtinu būdu , konkrećiai, kada kas ir kaip, kam
  Konfidencialumą garantuuoju, lauksiu

  pagarbiai Dainius Bardauskas

  • Mere, o kodėl nedomina kitos pastabos?

 • Jeigu jau pradinukui reikia samdyti korepetitoriu,tai apie koki mokytoju darba mes cia kalbame?

  • Tiksliau – apie tėvų pareigas ir vaiko auklėjimą…

 • Tai visa laime ,kad pasikeitė ir meras ir švietimo vadas,ir padetis pasikeitė,kai kam ir nuostolis, kaži kuo butų viskas užsibagę prie buvusiųjų, ir buvę vadai vel į tą pati vandenį įbrido…. tokia tvarka lietuvoje tam švietime ,, tikimes pasikeis į gerą.

  • Dieve ,dieve kaip jūs esate kvaili kai nežinote kas per autoritarinis rėžimas yra savivaldybėje, kai darbuotojai bijo pasakyti realią rajono situaciją. Taip ,aikštė atnaujinama,, nes dau pinigo galima nuplaut, vien tualetas už 70000eu ,autobusų stotis bus nauja bet pats autobusų parkas miršta, nes tokių senų autobusų turbūt niekur nebėra. Ligoninė tems tik iki naujų metų nes nėra daktarų ir tai niekam nerūpi, bet tai nutylima, vandenys eina bankrotan su nauju vyr inžinierium pravarde „nuostolis“ bet tai mero statytinis siekiantis direktoriaus posto(nors ir be jo įmonė egzistavo) kur dirbo , visur nesisekė bet partija padės, komunaliniam vadovauja jaunas ir naujas vadovas- taip deklaravo meras( čia jis su jumoru ar klaip), sutapimas, bet Šimonyse nauji valymai statomi, nors ir senieji veikė, kai kitose gyvenvietėse jų visai net nėra. kaip barzda sakė- Kas gali paneigti, tegu argumentuoja…

 • Didžiausias lėšų švaistymas švietimo sistemoj, niekur toli neliskim, Kupiškis-pirmiausia: transportas, jo remontas , švietimo sk darbuotoju(asmenines) mašinos remontuojamos privačiu įmonelių,kitokių ir nera, ir t.t t,y savos mokyklos saskaita, tai normalu? toliau pirkimai ,keičiant parduotuvej prekes, kuriu reikia, toliau, už ką dovanos švietimo sk darbuotojam(neeiliniams) įvairiom progom iš mokyklų, už ačiū ,kaip jums atrodo????? nebežiurim apšildymo ir kitų reikmių, tai čia ir trukumas, kam svarbu , biudžeto lešos,užteks visiem,guminis biudžetas išsipūs…..

  • Tai, sakyčiau, kvepia įstatymo raide Jums arba … Bent jau Merui turėtų kelti susidomėjimą. Jis tai jau tikrai negali pakęsti aferų.

  • Didżiausias lėšų švaistymas yra kultūros centre. Ką veikti su tiek etatų.? Aišku geriau komandiruotės į užsienį.

 • Socialinis pedagogas ir psichologas mokyklose zutbutinai reikalingi..jei nuo mazumes vaikui reikia psichologo,o jo nera..beda gileja.Tai kas svarbiau?140000 ar vaikai?

  • Reikalingi mokytojai turintys psichologiniu socialiniu igudziu ir norintys dirbti.Maziau kava gertu .daugiau su vaikais butu.

 • Mokytoju daugiau nei mokiniu ir nesusitvarko.kam administracija?direktoriai?

 • Mažinkit ponių komandiruotes, dovanotas išvykas į užsienį. Skriaudžiamas tik švietimas.

Rekomenduojami video