2024/03/04

UŽSILIEPSNOJO DAUGIABUČIO NAMO SIENA

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Šio antradienio popietę, apie 15 val., visos specialiosios tarnybos skubėjo į Krantinės gatvę Kupiškyje. Ten, namą atnaujinančiai įmonei vykdant dujų įvado atitraukimo darbus, dėl dujų nuotėkio užsiliepsnojo 10 numeriu pažymėto daugiabučio namo išorinės sienos kampas. Atvažiavus į įvykio vietą jautėsi stiprus dujų kvapas, o aplinkui spietėsi ir degančio daugiabučio namo, ir kiti gaisru susidomėję gyventojai.

Daugiabučiame name gyvenantys žmonės laiku evakuoti, o liepsnas tramdė ugniagesiai-gelbėtojai. Policijos pareigūnai ir ugniagesiai-gelbėtojai gaisro gesinimą stebinčius žmones liepė pasitraukti kuo toliau dėl galimo dujų sprogimo. Stebėję gesinamą namą žmonės džiaugėsi likę gyvi.

Pirminiais duomenimis, sužaloti keturi darbininkai.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Situaciją tiria ir Valstybinė darbo inspekcija.

Autorės nuotraukos

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Ar ne savivaldybės civilinės saugos, statinių priežiūros specialistų, pareiga rupintis gyventoju saugumu, reikalaujant iš atitinkamų žinybų vykdyti savo tiesoginės pareigas prižiūrint savo įrenginius, inžinerinius tinklus.

  • Tam yra Valstybinė Energetikos inspekcija prie Energetikos Ministerijos: „Veiklos paskirtis:
   užtikrinti patikimą, efektyvią ir saugią energijos išteklių ir energijos gamybą, tiekimą ir vartojimą…“ Po avarija pasibaigusio „vartojimo“ su žmonių sužalojimu ką inspektoriai padarė?

 • Šiaip šis namas pagal projektą turėjo būt pabaigtas 2018 12 mėn.

  • Šiaip gal ir turėjo būti baigtas 2018-12 mėn, dabar gal baigs 2019-12 mėn, o jei dar nepavyks – tai baigs 2020-12. Jei būtų buvęs putplasčiu šiltintas, tai fakelu būtų pavirtęs, o lia lia kaip degtų

 • Kaip matyti, Dujų ūkio padėtis Kupiškyje yra apgailėtina.Pažiūrėkite kaip atrodo dujų rezervuaras Krantinės mikrorajone. Nuo sovietmečio niekas nekeista. Jei taip toliau, nelaimių bus dar.

  • Pritariu o jau ne tik Kupiškyje tinklai taip nustekenti bet ir Rokiškyje o drektorius tarnybos paskutinis chamas lupa pinigus už tinklo peiežiura o vamzdžiai ant dažu tik laikosi

 • Krantinės daugiabučiai liko ir be dujų ir be karšto vandens.

  • Džiaukitės, kad žiemą dar šildo ir nemitinguokit labai. Ar kada matėt valdžios darbotvarkėje susitikimus su vandentiekio, elektros, dujų, šilumos tiekėjais? Tai va taip rūpestis žmogumi ir reiškiasi. O apie galvojot rinkdami? Apie tai ką rašo šakėm ant vandens? Jokia autobusų stotis, jokia aikštė ar baseinas nerūpės jei pradės šitaip reikštis ,,naujovės“ ir tinklų optimizavimai. Ir tų paslaugų tiekėjai mato, kad jei kas- pasiteisins bet kaip. Nors specialiai niekas blogai nedirba, bet tokius dalykus veikia daug faktorių. Ne paskutinėje eilėje ir rajono valdžios mynimas amt kulnų.

 • Dujininkai praso ir praso kelti duju kainas ir abonentini mokesti.Duju kubo kaina 1,78euro ,pastovioji dalis 4,04 euro.Mat jie labai daug dirba,tvarko vamzdynus.Kaip pasirodo nieko nesugeba padaryti net rezervuaro teritorijos nusienauti nesugeba.Jei prisiliete prie duju vamzdziu tai butu puse mikrorajono susprogdine,sudegine.Tai godumas zmoniu,svarbu tik pinigus plesti is daugiabuciu gyventoju. Kaip keturiu darbininku,kur greitosios isveze,sveikata?

 • Dėkokit dievams, kad namas nebuvo renovuotas. Po apšiltinimo polistirolu niekas nebūtų užgęsinęs.

 • Tuoj ir šilumos tinklai bus sugriauti,jau prasidėjo…..Siaubas kas daros. Kai žiemą sprogs kur lauksim kol iš Pasvalio atvažiuos …po trijų parų .Kaip su elektros tinklais yra.Tik žinutės eina- atsiprašom,nepykit,palaukit nesinervuokit. Ir su telekomu taip buvo. Ir su policija. Ir dar bus su medicina .

 • Klausimas ,ar ten dar kas nors veikia. Niekada nemačiau,kad dirbtų kokia avarinė, ar kokie remontai būtų daromi. Nepamatuotas taupymas ir žmonių vaikymas iš darbo kada nors vistiek priveda prie nelaimių.

  • Abonentinė dujų kaina nereali. Buvo surenkami pinigai privačiai firmai, kuri nieko neinvestavo į atsinaujinimą. Dar vienas pavyzdys, kai privatus verslas duoda rezultatus. Ir nebus kaltų. Apkaltins vėl renmovuotojus ar dar lengviau – namo administratorių.

 • Tai neuždarius dujų iš rezervuaro tvarkė dujų vamzdžius?

Rekomenduojami video