2024/04/22

 

MEDIKAI – GYVENTOJŲ MAŽĖJIMO ĮKAITAI

Gydymo įstaigų situacija rajono žmones domina kasdien, juolab šiuo metu, kai tvyro nežinia dėl Kupiškio ligoninės ateities, kai rajone labai stinga įvairių sričių gydytojų.

Praėjusiame rajono Tarybos posėdyje pritarta sveikatos apsaugos įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitoms.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pirma apie nuveiktus darbus, finansinę įstaigos padėtį per Tarybos posėdį kalbėjo Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro laikinai einanti direktorės pareigas Dovilė Kulbokienė.

Ji pasidžiaugė, kad nuo 2018 m. gegužės 1 dienos yra didesnė metinė bazinė kaina už greitosios medicinos pagalbos ir pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, todėl bendras finansavimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo padidėjo. Pajamos už prisirašiusius privalomuoju sveikatos draudimu draustus gyventojus padidėjo 14 proc. Tai leido didinti tam tikru procentu visiems darbuotojams algas.

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) įvykdytų iškvietimų skaičius 2014 m. buvo 6107, 2015 m. – 6288, 2016 m. – 6122, 2017 m. – 5823, 2018 m. – 6446. GMP automobiliu į kitas gydymo įstaigas 2012 m. pervežti 1209 pacientai, 2013 m. – 1448, 2014 m. – 1686, 2015 m. – 1713, 2016 m. – 1738, 2017 m. – 1570, 2018 m. – 1697 žmonės.

Visgi bloga žinia, pasak D. Kulbokienės, kad mažėja apdraustų privalomuoju sveikatos draudimu gyventojų. 2017 metais jų buvo 16 416, o 2018 metais – 15 889.

Tai susiję su apskritai mažėjančiu rajono gyventojų skaičiumi. Dėl to ryškėja tendencija, kad mažės ir finansavimas.

Šioje įstaigoje ateityje irgi gali būti aktuali gydytojų stygiaus problema, nors ji nėra tokia aštri kaip Kupiškio ligoninėje, yra jaunų gydytojų.

Būtina ligoninės prioritetų dėlionė

Kupiškio ligoninės praėjusių metų veiklos ataskaitą pristatė šios gydymo įstaigos direktorė Roma Ramanauskienė.

Pasak jos, kolektyvas dirbo susitelkęs, kiek galėjo, teikė paslaugas. Finansinis veiklos rezultatas išlieka teigiamas. Įgyvendinamas aplinkos pritaikymo neįgaliesiems projektas, netrukus ligoninę turėtų pasiekti su Savivaldybės pagalba nupirktas naujas radiologijos aparatas, planuojama įsigyti naujos diagnostinės aparatūros (echoskopą, endoskopą ir kt.). Bet nerimą kelia nežinoma ligoninės ateitis. Tai politinis reikalas. Nežinia, kada bus reformuotos ligoninės.

Ligoninės vadovė akcentavo, kad opi problema yra solidus gydytojų amžius. Tiesa, šiemet pradėjo dirbti keli nauji atvykstantys gydytojai, grįžo iš atostogų viena vidaus ligų gydytoja, įsidarbino dvi laborantės. Tad laboratorija gali dirbti visą parą.

Ligoninės finansavimas buvo padidintas 60 tūkst. eurų. Bet tai nėra daug, nes reikia didinti darbuotojams algas. Išgyventi darosi vis sunkiau. Reikėtų susirinkti ir nuspręsti, kam skiriami prioritetai, kokia galėtų būti ligoninės struktūra.

Kai kurie Tarybos nariai akcentavo, kad reikėtų bet kokia kaina išsaugoti vaikų ligų skyrių Kupiškio ligoninėje, kad be to skyriaus ji galutinai sugriūtų. D. Bardauskas pažadėjo artimiausiu laiku su abiejų gydymo įstaigų vadovybe aptarti gydytojų stygiaus problemą ir kitus aktualius klausimus.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Kas gi tą Fifą pakeis, nesugeba savivaldybe konkurso paskelbt, butinai direktorius gydytojas , o kam ? gali buti tik vadovas ir negydytojas, tam turi but ir paruotas konkurso sąlygos.Ji dar sedejus sedes, ir nebus nauju gydytoju, o čia svaigt kad draustuju mažeja, tai gi žmones sensta, ir problemų daugeja, ir pas gydytojus dažniau lankosi, čia nepasiteisinimas, o pas tą ponią nieks nenori , kad ji butu šeimos gydytoja, tai va niekam nesvarbu.

 • Kulbokienės minėtas draustųjų sumažėjimas per metus yra minus 3,21%, ar aš suklydau skaičiuodamas? Tarp 16416 ir 15889 skirtumas ne toks jau katastrofiškas.

 • Poliklinikoje ne taip lengva isidarbinti,tik per ta FIFA,nes ji jaunu gydytoju nemego,paziurekit kiek ju is Kupiskiovazineja kitur dirbti ,toli ieskoti nereikia jauna gytytoja panosej vazineja i Vabalninka ,o dar kiti i ROKISKIir kitur.PAKEISKITE GREICIAU NEPAKEICIAMAJA,SUGRIS JIE

 • visi žinom legendinę ligoninės gydytoją, kuriai svarbiausia nepavėluot karvėms duonos nupirkt.O dabar ji dar ir apakusi,nabagytė.Bet Kupiškio ligoninei tinkama.Košmarai

  • Taip, ji turi kvalifikaciją ir licenziją. Ir dar kažką išmano. O ir nugydytų žmonių gal nelabai turi. Tai ko dar mums reikia?

 • Tiksliai parasyta,kad ligonineje ir poliklinikoje bloga vadyba.Einant peciuju taku i Krastiecius,labai gerai matoma ligonines fasadine puse.Nutrukes lietvamzdzio gabalas nuo virsutines dalies ir matyt seniai,kad siena jau nutrupejusi.Ar ligonineje nera ukvedzio ar kokio kito zmogaus,kuris pasidometu pastato bukle.Ka ir kalbeti apie gydytojus,kuriu niekas neiesko,jokiu skelbimu niekas niekur nemate.Savivaldybei reiketu pasidometi jai pavaldziomis istaigomis.Partine linija ne visada pasiteisina.Aplaidumui nebera ribu…

 • Manyčiau, kad ligoninei būtinai reikia keltuvų, nes slaugytojos nėra sunkumų kilnotojos, visos susilažoję stuburus, persitempę raumenis…. O ligonių vis daugiau negalinčių apsitarnauti. Šitoje srityje misų ligoninėje-gūdūs viduramžiai…

 • Guliu kaip tik ligoninėj, reikia visų pirmą jaunų inovatyvių gydytojų o ne su dabartiniais kurie nebegirdi, nebemato kas parašyta ir patys nebesusigaudo kas tam ligoniui yra. Laikas užleist vietą. Linkiu nepapult į ligoninę. Sekmės jauniems gydytojams.

 • Medikai ne gyventojų mažėjimo įkaitai, o blogos vadybos įkaitai. Dirbama nuolatinės įtampos sąlygomis ir ligoninėje ir poliklinikoje. Vadovams rūpi tik kiekybė, bet ne kokybė!!! Naujų jaunų gydytojų neieškoma, nes jei ieškotų visada atsirastų norinčių. Belieka uždaryti tokias pusiau įgalias įstaigas.

  • Keista išvada, jei vadyba bloga – uždaryti visai? Na, pavyzdžiui, mašinai padangą nuleido tai mašiną į metalo laužą! Tegu žinosi! 😀

   • na, žinote, jei lyginat, tai lyginkit teisingai. padangos tai tie vargšai dirbantys medikai. variklis tai vadovai. Kaip darote jei sugenda nepataisomai variklis? teisingai, į metalo laužą. tad ir čia analogija paprasta.

    • Žiūrint kokios svarbos mašina. Jei tai sunkvežimis darbui dirbti, tai variklį keistum nė nesvarstydamas. Bet jei pigi lupena, kurių pilnos pakampės už 500 su TA, tai tada jo. Tai jei taisot lyginimą, tai taisykit teisingai.

Rekomenduojami video