2023/02/02

 

IŠSKIRTINIAI MEDALIAI IR SU KUPIŠKĖNIŠKU ATSPALVIU

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ Klementinai Vosylytei įteikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas (kairėje).

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ Klementinai Vosylytei įteikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas (kairėje).

Praėjusį šeštadienį Panevėžio bendruomenių rūmuose surengta iškilminga Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo ceremonija, į kurią iš visos Lietuvos suvažiavo šviesuoliai, savo įvairiais darbais, aktyvia visuomenine ir filantropine veikla nusipelnę šio apdovanojimo. Tądien įteikta šešiolika panevėžiečio skulptoriaus Alfrido Pajuodžio sukurtų atminimo medalių. Juos per iškilmingą ceremoniją teikęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, kad „Tarnaukite Lietuvai“ nominantais tapo jau 154 lietuviai.

Šįkart tarp jų buvo ir du su Kupiškiu glaudžiai susiję asmenys – kalbininkė, žodynininkė Klementina Vosylytė ir „Kupiškėnų minčių“ laikraščio redaktorė Nomeda Simėnienė.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ Nomedai Simėnienei įteikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas (dešinėje).
Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotraukos

BanguolėALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Apdovanojimas medaliu įsteigtas pagerbiant iškilią Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybę ir skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Apdovanojimą už visuomeniškai svarbią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, pelnė mūsų kraštietė kalbininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Kupiškio rajono Garbės pilietė (2008) Klementina Vosylytė.

Plačiau skaitykite antradienio „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Meras D. Bardauskas o ne Panevežio meras turėjo pagerbti K.Vosylytę ir žurnalistę.

    • Sudaryk sąrašą ir įteik merui ką jis turi daryti ir kuo jam nevalia užsiimti.
      Tada bus tvarka.
      Ir nereikės tau vargo vargti, merui padarius kažką ne taip.

  • Sveikinimai!gera girdeti

Rekomenduojami video