2024/07/16

 

KAS ATBAIDĖ NUO POLITIKOS

Ne visiems kopimas į politikos viršūnes patrauklus. Kai kurie, paragavę politikos duonos, pasuka kitais keliais ir suranda save visai priešingose srityse. Rasos Čepaitės nuotrauka

Eina į pabaigą savivaldos rinkimai. Išrinkus merą bus suformuota nauja rajono Taryba, dirbsianti 2019–2023 metais. Ji bus šiek tiek atsinaujinusi. Dalis 2015–2019 metų kadencijos baigiančių darbą politikų nebeteks savo mandato. Vieniems buvo nepalankūs šių metų rinkimai, antri patys nutarė pasitraukti iš aktyvios politinės veiklos.

Per šių metų rinkimus nesimatė Gailos Matulytės, Dano Barono, Zigmo Paulausko, Bronislavo Rimkaus ir Zitos Kaušakienės.
Pasidomėjome, kodėl šie žmonės nutarė nebedalyvauti aktyvioje politinėje veikloje.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Politika – susiskaldymo laukas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovavusi G. Matulytė sakė, kad tebėra šios partijos narė, nori iki galo užbaigti darbą besibaigiančios kadencijos rajono Taryboje. Per ketverius metus šia veikla spėjo nusivilti.

Anot jos, nėra dialogo tarp Tarybos narių, nėra nišos, kur galėtum save realizuoti, pajustum tos veiklos prasmingumą, ypač būdamas opozicijoje.

„Esu labai dėkinga tam nusivylimo laikotarpiui ir gyvenimo pamokoms, nes atradau dalyką, į kurį pasinėriau su didžiule aistra. Mano naujos veiklos sritis – psichoterapija. Šiandien tik tuo užsiimti noriu, į tai gilinausi visus tuos ketverius metus. Turėdama terapinį darbą, aš negaliu būti šališka vieniems ir priešiška kitiems, o politika, mano akimis, yra tokio susiskaldymo laukas. Tad renkuosi tiesioginę pagalbą žmonėms, o ne atstovavimą.

Nusivyliau labiau ne politika, bet politikavimu ir žmonių supriešinimu, tai trukdė įgyvendinti geras idėjas ir projektus Kupiškio rajone. Nuvylė mūsų pačių komandinio darbo trūkumas būnant opozicijoje, skyriuje, stigo realaus palaikymo iš rajono atstovų Seime, aiškios vizijos. Dirbome daugiau reaktyviai nei proaktyviai, nekūrėme idėjų, siūlymų ir pan.

Eidama į politiką tikėjau, kad suteiktas mandatas bus įrankis kažką daugiau nuveikti dėl Kupiškio, dėl visų rajono gyventojų nei dariau būdama Kupiškio jaunimo centro vadove.

Gaila, bet politinė veikla man labiau trukdė, o ne padėjo siekti tų tikslų. Tad nebedalyvauti aktyviai šioje veikloje apsisprendžiau labai natūraliai“, – išsakė savo poziciją G. Matulytė.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Ismokite pralaimeti.Maziau narcicizmo.

  • Tikrai keista. Diplomas pagal darbą būtinas. Išklausius kursus, kokių šiuo metu yra įvairiausių, profesija dar neįgyjama. Rajono vadovai ar medikai turėtų įsigilinti.

  • Su filologo išsilavinimu psichoterapija??? …

  • Teisingai. Gaila islikai ori.

Rekomenduojami video