2023/02/08

 

PAMĄSTYMAI APTRUPĖJUSIŲ PLYTELIŲ TEMA

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Prasidėjo kalendorinis pavasaris. Gražėjantys orai verčia dažniau iškišti nosį į lauką, ilgiau pasivaikščioti, pasigrožėti atbundančia gamta.

Nutirpus sniegui ir ledui keliauninkams saugiau žingsniuoti gatvėmis ir parkų, miškelių takais. Deja, šis metų laikas nedžiugina vairuotojų. Mat po žiemos kasmet keliuose atsiranda naujų duobių, įtrūkimų, o visa tai užlopyti kelininkai užtrunka.

Šįkart noriu pakalbėti ne apie tai, o apie Kupiškio šaligatvius, naujai tiesiamus pėsčiųjų takus ir centrinę aikštę. Kaip šie objektai peržiemojo?

Geriausiai, manau, orų permainas ir kitokius brūžinimus atlaikė senosios šaligatvių plytelės ir trinkelės. Tai vienur, tai kitur jos šiek tiek iškilotos. Gal pašalo, o gal dėl to, kad jos nepritaikytos mechanizuotam valymui.

Gerai peržiemojo iš tolo baltuojančios naujai tiesiamo pėsčiųjų tako palei Kupą trinkelės. Jos šiuo metu bene gražiausios – nedidelės, tvirtos, kažkuo panašios į kepti paruoštas bandeles su aguonomis.

Deja, liūdniausias vaizdas šiandien rekonstruojamoje centrinėje miesto aikštėje. Čia po praeivių kojomis traška atskilusių naujų plytelių gabaliukai. Ypač neatlaikė žiemos šalčių, kojų trypimo, mechanizuoto ir kitokio valymo ar bala žino dar ko juodos spalvos plytelės. Tarp jų pastebėjau daugiausia aptrupėjusiais kampais ar šonais. Rudos plytelės pirmus eksploatacijos išbandymus ištvėrė kur kas geriau, bet ir tarp jų jau yra viena kita, destrukcijos paženklinta.

Kažin, ką dabar darys statybininkai. Ne juokas keli milijonai investicijų ir toks brokas. Žinoma, jie gali keliasdešimt tų plytelių pakeisti naujomis, bet jei šios plytelės neatsparios visokiems išorės poveikiams, kaip atrodys nauja miesto aikštė, pavyzdžiui, po penkerių metų.

Šiaip visai gražus tų plytelių spalvinis derinys, faktūra. Aikštėje turi būti išskirtinės plytelės. Tik nežinia, kodėl jos tokios neatsparios. Gal plytelių klojėjai negerai suklojo, kad kampai skilinėja? Žinoma, specialistai į tai turėtų atkreipti dėmesį ir padėtį ištaisyti. Tik įdomu, kiek šie taisymai kainuos, kas už juos mokės.

Gaila ir statybininkų triūso. Praėjęs darbų sezonas jiems išties buvo palankus ir, rodos, yra visos prielaidos centrinės miesto aikštės atnaujinimo darbus užbaigti metais anksčiau, šią vasarą. Tik žiūrint į aptrupėjusias naujas plyteles, tokia perspektyva kažin ar reali.

Šiuo metu eidama per centrinę aikštę, kurios didžioji dalis užklota plytelėmis, kaskart fantazuoju, ar nėra kokio nors būdo, naujos technologijos, kuri leistų toms aptrupėjusioms plytelėms įgauti pirmykštę išvaizdą ir atsparumą. Greičiausiai naivu to tikėtis ir reikės vėl susitaikyti su rausiama iš naujo aikšte.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Visur statybininkai padaro geru darbu, kartais pridaro ir klaidų, kas nedirba, tai tas ir neklysta. Viskas ten bus nesunkiai ir greitai pataisyta, jokios tragedijos nėra, per žiemos šalčius ir pašalą išlindo kažkiek plyteliu, bet ar Kaune , ar Klaipėdoj, ar Vilniuj tas pats. Labai gerbiu moteris, bet jeigu dama su statybom neturėjusi reikalų, tai yra daugiau emocijos., o ne eksperto nuomone.

 • Greit visi už Paliulį balsuot ir darysim akciją „DAROM“, t.y. tvarkom aikštę

 • Niekas čia ne užsakė nei trąšų nei pašarų jus apsiraminkit įžeidinėti
  bet mums Kupiškėnams ne vis vien kaip atrodo mūsų aikštė,nes čia miesto
  centras ir turi būti graži ,kad galima pasidžiaugti kiek vienam tiek saviem
  tiek ir svečiui.O dabar tikrai atrodo mūsų aikštė apgailėtinai negi tokie
  mūsų architektai beskonio ,kad projektas toks pasirinktas,kai buvo konkursas
  ten buvo ir skoningai paruoštų projektų.Išleisti didžiulei pinigai o kokybė
  tai apgailėtina,jeigu jau dabar po pusės metų viskas byra tai 5-metų ir nesulauks
  Ir čia su jokiais rinkimais nesusieta šita problema reikėjo kelti jau senai ačiū
  žurnalistei,įdomu dar kaip tie vargšai medžiai atsigaus su šilus orams nes rudenį
  tai jie prastai atrodė.

  • Va šitą aikštę, tai šita valdžia parinko. Jei merą laikote šeimininku, tai matosi lygis.

 • Panasu,kad si straipsni uzsake vyriausias trasu kardinolas,visom priemonem jie turi paimt valdzia Kupiskyje,bet nepavyks apmulkinti mastanciu zmoniu..

  • kas tas kardinolas

 • Nusikalbejimai ne pagal tema.

 • Kaip greitai išaiškėjo,kuriuo laiku reikėjo apie tai parašyti.Ir Subačiuje visi susitikimai ir koncertai tokie reikšmingi būtent tik iki kovo 17 tos.Jau kaip pasisekė Karbauskio valstiečiams.Laimės jų kandidatas,perdės rankomis juodąsias plyteles.Ir visi gyvensim daaaaaug geriau.

  • Jums visur valstiečiai vaidenasi. Nusiraminkit. Nutirpo sniegas ir pasimetė trinkelės, surūdiję šulinių dangčiai, o neįgaliųjų taškinės plastikinės plytelės iš vis baisu žiūrėti. Atrodo kaip čia pasakius, kur dar tokių reikėjo rasti, žiemą išsirietę, kampai iškilę, net užkliuvau eidamas. Jei tualetui už 40 tūkst eur rado pinigų, tai neįgaliųjų plytelėms galojo rast

   • bet tada prie ko čia meras? Yra sutartis su statybine firma,ji perka medžiagas iš tiekėjų,kurie ir bus atsakingi už nekokybiškumą. Labai gerai,kad niekas dar nepriimta,jokie aktai nepasirašyti.

    • Sakot aktai nepasirašyti, kas mėnesį buvo aktuojama. Visą aikštę padarė, liko mažoji architektūra: vėliavos, šiukšliadėžės ir pan. Čia jau kaip minimum du trečdaliai sumos turi būti užaktuota. Taigi meras žadėjo, kad aikštė nors ir brangi, bet jau bus ohoho. Geriausia, gražiausia, jis pats asmeniškai rūpinasi, prižiūri. Ne kartą jis tai pabrėžė, ir va kad tau

    • Prie ko čia meras? Išvaikė specialistus, prisiėmė į darbą visokių savų „grybų“, nebėra kam prižiūrėti atliekamų darbų ir medžiagų kokybės. Na, nebent pats meras labai geras „statybos inžinierius“ (žinom jo specialybę:) ), galės prižiūrėti darbus ir toliau girtis kaip gražiai sutvarkė miesto aikštę. Statybininkai po 5 m. nusiplaus rankas ir remontus reiks atlikti iš mūsų visų kišenės. Gerai buvo parašyta Kupiškio – vemt verčia nuo tokios aikštės.

 • Kažkodėl ir grotelės kai kurios aikštėje jau surudijusios arba taip atrodo?

 • Tai gi dar darbai nebaigti,nepriduoti..issirinkit valstiecius,jie savo rankom sudes ir trinkeles ir gatves peresfaltuos..prie ju „tiek tas Kupiskis“atsigaves buvo..

  • Ar tamsta suvoki ka rasai-dar darbai nepriduoti. Tai ir yra esme! DAR DARBAI NEPRIDUOTI, O TRINKELES NUBYREJE, NUSKYLE!!!! Cia ir esme- kaip ir nenaudota, o jau atrodo kad smarkiai panaudota!!! Tad jeigu ginat mera, tai nors protingai! Nes tik pykti sukeliat
   Ale is kur Kupisky tokiu zmoniu!?

  • Tai gi va, nebaigti, o aikštę jau reik iš naujo remontuot, tai taip kasmet Dailista ir remontuos kol garantinis, o kas po to remontuos?

 • Tų pačių plytelių spalva kokia baisi net šiurpą kelia
  o jus gerai įsižiūrėkit jos jau dabar atrodo kaip pradėję
  skilinėti, suaižėjusios ir pati aikštė nekelia pasigėrėjimo
  niekaip nesuprantam kam tie pamatai bus panaudoti prie vėliavų
  iškėlimo vietos senesnė aikštė buvo gražesnė,o kiek pinigų
  panaudota tai tikrai nesužinosim

  • Baisu išviso

  • Senesnė aikštė šimta kartu gražesnė buvo , ir medeliai augo, suolai buvo kur atsisėst . Nu dabar baisu žėt plynė kažkokia nuo plytu spalvos verčia vemt net.

 • Rimtai? Kupiškėnas tamsta tikrai taip galvoji?
  Cia ACIU zurnalistei Banguolei, kuri turejo drasos iskelti tokia problema. Ir tai ne vien pinigu problema. Aisku, Dailista perdarys, sutvarkys. Bet jeigu tai paciu nupirktu trinkeliu kokybes problema? Tai kas is to, kad perdes? Juk aikste renovuojama is pagrindu ne kas 5 metai?
  Antra, jeigu vyks vel remonto broko taisymo darbai, kur garantijos, kad vel nebus uzdaromi praejimai ir tol nebus atidaromas taip visiems reikalingas pravaziavimas i Dariaus ir Gireno gatve pro banka?
  Trecia- turi buti ivardytas atsakingas asmuo, kad mes zinotume, kas konkreciai atsakingas. Ir dar kol ne velu…Gal ir gerai, jeigu pats paciausias isliks tas pats. Nereikes ieskoti iesmininko. Jeigu del velavimo sav. darbuotoju asmeniskai vykdo kontrole, tai kas paneigs, kad tokiu svarbiu ir brangiu klausimu nebuvo pačiausiojo lemiamas zodis. Idomu, kaio ten viesieji pirkimai?
  Aciu Banguolei, nes tik dabar zinome situacija. Per rinkimine kampanija ne zodziu nebuvo apie sia problema uzsiminta!!!

 • Made in china ?

 • Pretenzijos ne merui. Darbus atlikusi statybine uab yra atsakinga uz tai ir tures savo lesomis pataisyti plyteles kaip priklauso pagal projekta, nes yra darbu garantinis laikas.

  • Realistas, o gal žinote kiek tas garantinis laikas truks? Ogi 5 metai. Metais daugiau nei mero kadencija. O Realistas, ar žinai, kiek mums aikštės remontas kainuos, o gi tik: Kupiškio miesto centrinės dalies ir jos prieigoms – Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštei – sutvarkyti. Bendra projekto vertė – 2,08 mln. O realistas, gal žinai kiek aikštės vienvietis tualetas vertas, o fontanas, purkštukai, girdyklėlė. O eksploatacija kiek dar aikštės kainuos, vien fontano priežiūra. Pirmais metais trinkelės skilinėja, tai kaip po 5 metų atrodys. Realistas, dar viešieji verti STT. Tai kaip Realistas, ar viskas čia normaliai?

  • plytelių klojėjai iš D.B.jie nematę tokio darbo ir dirbo bele kaip,bet meras visą rudenį prižiūrėjo darbus.

 • Bet tai kaip reikia nebeturėt apie ką rašyti…

  • Ačiu žurnalistei, kad parašė ir dar apie Dariaus Girėno g. bus parašyta jei nepadės dar ir televizija kviesim tegul visa Lietuva pamato koks ubagynas čia!

  • Rimtai? Kupiškėnas tamsta tikrai taip galvoji?
   Cia ACIU zurnalistei Banguolei, kuri turejo drasos iskelti tokia problema. Ir tai ne vien pinigu problema. Aisku, Dailista perdarys, sutvarkys. Bet jeigu tai paciu nupirktu trinkeliu kokybes problema? Tai kas is to, kad perdes? Juk aikste renovuojama is pagrindu ne kas 5 metai?
   Antra, jeigu vyks vel remonto broko taisymo darbai, kur garantijos, kad vel nebus uzdaromi praejimai ir tol nebus atidaromas taip visiems reikalingas pravaziavimas i Dariaus ir Gireno gatve pro banka?
   Trecia- turi buti ivardytas atsakingas asmuo, kad mes zinotume, kas konkreciai atsakingas. Ir dar kol ne velu…Gal ir gerai, jeigu pats paciausias isliks tas pats. Nereikes ieskoti iesmininko. Jeigu del velavimo sav. darbuotoju asmeniskai vykdo kontrole, tai kas paneigs, kad tokiu svarbiu ir brangiu klausimu nebuvo pačiausiojo lemiamas zodis. Idomu, kaio ten viesieji pirkimai?
   Aciu Banguolei, nes tik dabar zinome situacija. Per rinkimine kampanija ne zodziu nebuvo apie sia problema uzsiminta!!!

 • Išplauti pinigai, kaip ir plytelės plaunamos,pamastymui antram rinkimų turui

  • Čia tik pinigai išplauti, net negalvoju kas bus po metų gėda ir baisu!!!

Rekomenduojami video