2024/04/16

 

RAJONO TURIZMO STATISTIKA

Pagal Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centro pateiktus 2016–2018 metų šio centro lankytojų statistikos duomenis, galima daryti išvadą, kad vis daugiau žmonių domisi mūsų kraštu.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Antai 2016 metais iš viso Kupiškio kraštas sulaukė 5089 lankytojų, tarp kurių buvo ir 251 užsienietis, kuris informacijos buvo užsukęs į Turizmo ir verslo informacijos centrą. 2017 metais buvo 6226 lankytojai, tarp kurių ir 312 užsieniečių. 2018 metais – 10214 lankytojų, iš jų 194 užsieniečiai.
Praėjusių metų rajono turizmo statistika perša mintį, kad vis daugiau lietuvių domisi savo kraštu, aplanko tas šalies vietas, kuriose dar nebuvo. Kodėl sumažėjo užsieniečių, sunku pasakyti. Gal tarptautinės vandens formulės varžybos užpernai buvo pagerinusios šią statistiką.

Iš pateiktų statistinių duomenų taip pat matyti, kad per trejus pastaruosius metus daugiausia lankytojų Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centras sulaukia rugpjūtį. Taip pat populiarūs tarp turistų buvo ir kiti vasaros mėnesiai bei rugsėjis ir spalis. Mažiausiai svečių į Kupiškio kraštą užsuka nuo lapkričio iki gegužės mėnesio. Taigi šis pusmetis turizmui yra nepalankiausias. Gal reikėtų ieškoti alternatyvų, kurios turistus pas mus viliotų atvykti ir tuo metu.

Centras pateikė duomenis ir apie tai, ko interesantai teiraujasi atvykę pas juos arba parašę elektroniniu paštu.

Lietuvos turistus domina Kupiškio miesto ir rajono lankomi objektai, gidų kontaktai, edukaciniai užsiėmimai, suvenyrai su Kupiškio miesto simbolika, maitinimas miesto centre, aktyvaus laisvalaikio pramogos, kulinarinis paveldas.

Užsienio turistai teiraujasi Kupiškio miesto ir rajono žemėlapių, lankomų objektų, domisi apgyvendinimo galimybėmis, maitinimu, prašo kitų Lietuvos miestų žemėlapių, suvenyrų su Lietuvos simbolika.

Nuotrauka iš Infokupiskis.lt

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Taip pritariu, daug atvaziuoja giminaiciu is uzsienio vasara, daug jaunu seimu su vaikais. Nes turime puikias marias ir daug zalumos. Aplanko tevelius, sia vasara ytin daug buvo prie mariu nes buvo grazus orai. O musu krastas super, tik zmones galetu būti geresni ir draugiskesni.

  • Mokinukams vykdomi projektai bei neplonos tėvelių piniginės gerina statistiką. Didmiesčių mokytojai verčiasi per galvas, kad kuo daugiau pakeliautų po gimtąjį kraštą. Ir pinigų tam gauna. Net pietums mūs kavinėse. Bent tiek gerai.

Rekomenduojami video