2024/03/05

 

SOCIALINIO DARBUOTOJO PADĖJĖJAI – VIETOJ TARNO?

Neretai iš senyvo amžiaus žmonių galima išgirsti nusiskundimų dėl socialinio darbuotojo padėjėjų darbo. Kupiškio socialinių paslaugų centro laikinai direktorės pareigas einanti direktorė Lina Buitvydaitė sakė, kad tai aktuali problema. Anot jos, daugelio nepatenkintų žmonių skundų priežastis yra neišsipildę lūkesčiai.

Audinga SATKŪNAITĖ

Nesutarimų pasitaiko

Kupiškio rajone socialinė priežiūra, pagalba į namus, yra teikiama 121 asmeniui, iš jų 52 asmenims kaimuose. Dienos socialinė globa ir integralios pagalbos namuose paslaugos teikiamos 24 Kupiškio rajono gyventojams. Iš viso socialines paslaugas namuose 2019 m. sausio 1 d. gauna 145 žmonės. Šias paslaugas teikia Kupiškio socialinių paslaugų centras.

„Tikrai pasitaiko tokių atvejų, kai paslaugų gavėjai skundžiasi ir yra nepatenkinti socialinio darbuotojo padėjėjo atliekama veikla“, – sakė L. Buitvydaitė.

Anot jos, tada socialinis darbuotojas nedelsdamas imasi skundo tyrimo, nuvyksta pas paslaugų gavėją ir aiškinasi jo nepasitenkinimo priežastis. Visada socialinio darbuotojo padėjėja turi pasiaiškinti raštu.
„Kartais žmogus, gavęs minimo pagalbininko paslaugas į namus, tikisi, kad jis atliks visus sugalvotus darbus. Socialinio darbuotojo padėjėjo paskirtis – ne tarnystė.

Jis yra pagalbininkas, kuris padės atlikti tik tai, ko negali pats neįgalus ar pagyvenęs žmogus. Tokie žmonės gavę ne tarną, o padėjėją dažniausiai nusivilia, todėl žmogui reikia daug kartų aiškinti, kad socialinio darbuotojo padėjėja nekapos malkų, netapetuos būsto sienų ar nesukas daržo lysvės prie namų, kad paslaugos skirtos tik gyvybinių poreikių tenkinimui“, – kalbėjo pašnekovė.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Vaizdelis nuotraukoj,tai po soc padejejo apsilankymo ,ar pries????????

 • Kokia baisi fotonuotrauka iliustruoti straipsniui… Betvarkes virsune cia.

 • Blogai paskirstomas darbas.Jei surasomos sutartys ir ivardijami kokie darbai reikes daryti,tai ir reikia laikytis sutarties salygu.Turek prie saves sutarti,parodyk paslaugu gavejui ir nekils jokiu nesusipratimu.Sekmes…

 • Parasykit kas tos gyvybiskai reikalingos paslaugos? Gal tik pabendrauti,padeti nieko nereikia,nes nulus ilgi nagai?????

  • Labai tiksliai parašyta

 • Gerai dirbanciu reta. Oi buna, kad ir minimalios algos sunkiai verta kai kuri darbininke. Daug ju buna ateje is ilgalaikiu bedarbiu, taigi su idomiu poziuriu i darba. Pajuokaujame , kad neretai padejejoms reikia padeti.

  • Tai siūlom padirbėti, tai nebereiks juokauti ir tyčiotis, nepadirbęs nesužinosi tiesos ir čia ne ilgalaikiai darbuotojai,o ir ilgalaikių yra gerų darbuotojų nesumalkim į vieną krūvą.

 • O kas nori eiti dirbti tokį sunkų darbą ir psichologiškai ir fiziškai už minimalų atlyginimą ir nėra jokios pagarbos,tolerancijos.Su visa pagarba seniems žmonėms,bet jie galvoja,kad socialinio darbuotojo padėjėjas atėjęs pas juo visus buitinius darbus nudirbs per pusantros ar dvi valandas juk turi per dieną kelius aplankyti,o jei reikia kai kuriam pas gydytoją ar vaistų išrašyti tai už trunki ir trys ir keturias valandas ,o tavęs jau laukia kiti.Daugiausiai lankomų nėra jie sunkūs ligoniai,daug gali ir patys pasidaryti, bet jie reikalauti moka visko nuo daržų ravėjimo iki jų augintinių prižiūrėjimo,jiems turi atnešti į trečia ar ketvirtą aukštą po 10 kg žemių,katėm kraiko.Jie pasirašo sutartis kokios jiems pagalbos reikia ir reikalauja labai mažai,kad ko mažiau reiktų mokėti valstybei ir už paslaugas labai mažai moka,o paskui reikalauja,kad jiems dirbtum viską.Tai soc.padėjėjas ir dirba pagal tą sutartį,tai ir daugiau nepriklauso.Jiems visiem reikia namų tvarkytojo tai tegu samdos tuos žmones kurie tvarko buitį ,bet jie nenori mokėti didesnių pinigų.Soc darbuotojo padėjėjas suteikia tik gyvybiškai reikalingas paslaugas.Bet kaip visur klijentas teisus,o darbuotojas kaltas be priežasties.

 • Ar sunku suplauti indus,isplauti grindis,nuvalyti spintele,stala,nuvalyti dulkes ????Jei ir tai nepriklauso padaryti, tai ko ji ten ateina? Ji uz darba ir atlyginima gauna,ne tik uz atejima.Ar ne tiesa?

  • Parašyk, kuo dirbi. Mes tau surašysim, ką dar gali padaryti. Vis tiek gi algą gauni už tai, kad dirbi.

 • Pazistu inteligentiska, sviesaus proto garbaus amziaus seneli, kuris po keliu bandymu nusprende geriau pats vienas vargs ir pats tvarkysis, bet jokiu paskirtu socialiniu darbuotoju padejeju nei uz ka nebeisileis. Seniunas jam paaiskino, kad nera tinkamu zmoniu toki darba dirbti, visiskai nera is ko rinktis.

Rekomenduojami video