2023/02/09

 

DĖL 17 KILOGRAMŲ KANAPIŲ TRIMS AUKŠTAIČIAMS GRESIA DIDELI NEMALONUMAI

Asociatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo

Asociatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir į teismą perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 2 panevėžiečiai ir kupiškėnas kaltinami įgiję, laikę, gabenę ir platinę labai didelį kiekį narkotinių medžiagų veikiant organizuotoje grupėje.

Į teisiamųjų suolą netrukus sės Panevėžyje gyvenantys 49 metų V. R. ir 53 metų S. Š. bei 30-metis D. M. iš Kupiškio, kaltinami šio labai sunkaus nusikaltimo padarymu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praeitų metų gegužės mėnesį kaltinamieji galimai įgijo, laikė, gabeno ir platino labai didelį kiekį narkotikų – daugiau nei 17 kilogramų džiovintų kanapių antžeminių dalių. Įtariama, kad šie asmenys veikė organizuotoje grupėje, buvo pasiskirstę vaidmenimis – vienas galimai suplanavo nusikaltimą, jo vykdymo mechanizmą ir įgijo narkotines medžiagas, kitiems reikėjo pasirūpinti kvaišalų gabenimu bei platinimu.

Be minėtų trijų asmenų, bus teisiamas 29 metų vilnietis, kuriam pareikšti kaltinimai dėl narkotinių medžiagų (beveik 400 gramų kanapių) įsigijimo ir laikymo neturint tikslo jas platinti. Įtariama, kad narkotikus jam pardavė šios organizuotos grupės nariai.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius.

Pasak prokuroro S. Daunoravičiaus, per kratas kriminalistai surado ir paėmė labai didelį kiekį narkotikų. „Įprastai per kartą surūkoma apie pusė gramo kanapių, vadinasi, į juodąją rinką nepateko apie 34 tūkstančius „dozių“, – sakė prokuroras.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už labai didelio narkotinių medžiagų kiekio įgijimą, laikymą ir platinimą veikiant organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

Kanapių CBD aliejus Hdrop.lt

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video