2024/05/25

 

GIRININKAS MIŠKĄ SKAITO LYG KNYGĄ

Stračnių kaime gimusiam ir užaugusiam Subačiaus girininkijos girininkui Robertui Bernatavičiui aplinkiniai miškai pažįstami nuo mažens. Pasikalbėti apie miškininko profesiją girininkijoje jis atskubėjo iš Žviliūnų miško, kur tądien kirstos eglutės prekiauti prieš Kalėdas.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kas labiausiai patinka?

Pasak Roberto, vaizdžiai kalbant, yra dvi miškininkų grupės – popieriniai ir miškiniai. Jis save priskiria prie pastarųjų. Sėdėti tik kabinete prie dokumentų šūsnies – ne jam. Geriausiai jaučiasi gamtoje. Mėgsta stebėti visus joje vykstančius procesus. Mišką galima skaityti lyg knygą ir sužinoti, kas į jį atėjo, kas išėjo iš jo ar tik pro šalį praėjo. Kai pasninga, ypač gerai matomi žvėrių pėdsakai.

„Skaičiuojame šernus, vilkus ir kitus plėšrūnus. Pavasarį apeiname jaunuolynus ir patikriname, ar daug jiems žalos per žiemą žvėrys pridarė. Atpažinti jų pėdsakus, buveines mokiausi studijuodamas tuometinėje Žemės ūkio akademijoje, miškų fakultete. Ten studentams dėstytas medžioklėtyros pagrindų kursas. Apskritai apie 90 proc. miškininkų yra ir medžiotojai. Aš priklausau „Ąžuolo“ medžiotojų būreliui“, – apie save pasakojo girininkas.

Robertui miškas labiausiai patinka pavasarį, kai bunda visa gamta, prasideda naujas jos ciklas. Žiemą sąstingis. Gamta miega. Tuo metu tik žvėrių migraciją galima lengviau stebėti. Vasarą puola mašalai, uodai, karšta. Šiemet vasara buvo sausa. Perdžiūvusioje žemėje buvo sunkiau žvėrių pėdsakus pamatyti, sudėtingiau dirbti. Rudenį būna panašiai, kai pažliunga, pasidaro nebeišvažiuojami miško keliukai.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • nusišneka tas XXL. Jau kiekvienas žaliasis pasidarė miško specialistu,visiems tik saugoti,palikti.O kai miestuose medžiai žmones ir mašinas užgriūna,tada jau vėl keliamas triukšmas.Tas pats ir miškuose, pasensta medžiai ir laikas su juos perdirbt.

  • Sunkus miskininko darbas.Smagu,kad zmogus jauciasi laimingas dirbdamas megiama darba.Sako visi mylintys gamta-geri zmones.

  • Ekonomikly 😀

  • Koks grazus jaunas girininkas, sekmes tau.

  • Matai koks gamtos saugotojas, jum miskas verslas, pinigai, iskirst, suniokot,parduot. Norim matyt grazu miska o ne sabakstynus, ne tokie girininkai turi but kuriems tik kirtimai mes uz gamtos saugojima o ne uz barbarizma.

    • Pirma ar žinote apie kieno miškus-šabakštynus šnekate. Yra trys nuosavybės : privatu, valstybinių miškų ir valstybės skirtų privatizavimui. Pirmoje ir trečioje jūsų pastebėjimai beveik 100 proc. teisingi. O va dėl antros nuosavybės formos miškų pavadinimo šabakštynu – nekliedėkim. Visko po viena vėliava nekiškit ir žmogaus neužgauliokit kai apie mišką nutuokiat kaip k…ė apie debesis.

Rekomenduojami video