2024/06/16

 

SANATORIJA ŠALIA MŪSŲ

Rita Balčiauskienė (iš kairės), vyresnioji fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos slaugytoja, gydytojas reabilitologas Arūnas Liutkus ir Rasa Šaltenienė, ligoninės slaugos administratorė, laukia pacientų. Autorės nuotrauka

Rita Balčiauskienė (iš kairės), vyresnioji fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos slaugytoja, gydytojas reabilitologas Arūnas Liutkus ir Rasa Šaltenienė, ligoninės slaugos administratorė, laukia pacientų.
Autorės nuotrauka

Dauguma kupiškėnų žino, kad ir be sanatorijos Kupiškio ligoninėje galima pasilepinti įvairiomis masažo, kineziterapijos ir fizioterapijos procedūromis. Ligoninė siūlo ir šių procedūrų dovanų kuponą įsigyti.

Pastaruoju metu žmonėms kyla klausimų, ar išliks tokia ambulatorinė reabilitacija, jei keisis ligoninės statusas, mažės joje teikiamų paslaugų.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kūno ir sielos atgaivai

Apsilankiusi ligoninėje pirmiausia užsukau į Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vandens ir purvo gydyklą. Čia dirbanti kineziterapeutė Ingrida Kuliešienė papasakojo, kad pacientų nestokojanti, ypač šaltuoju metų laiku. Žmonės ateina į procedūras pagal gydytojo paskyrimą. Penkios procedūros skiriamos nemokamai. Dažnai dar keletą procedūrų pacientai nusiperka ir papildomai.
Čia galima pasinaudoti gydomosiomis voniomis. Yra perlinė ir povandeninio masažo vonia. Atliekamos purvo ir parafino aplikacijos.

Šiuo metu nevyksta užsiėmimai baseine, nes jis remontuojamas. Turėtų pradėti veikti nuo kitų metų sausio vidurio.

Po vandens procedūrų pacientams rekomenduojama atsikvėpti relaksacijos kambaryje, neiti iš karto į lauką, ypač kai šalta.

Fizioterapinės procedūros atliekamos kitame ligoninės aukšte. Po skyrių lydėjusios Rasa Šaltenienė, ligoninės slaugos administratorė, ir Rita Balčiauskienė, vyresnioji fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos slaugytoja, pasidžiaugė, kad šiam skyriui yra nupirkta keletas naujų prietaisų. Tai kompresinė kojinė, labiausiai skirta rankų ir kojų limfos drenažiniam masažui, ultragarso aparatas, funkcinė kineziterapijos kušetė, naujas masažo stalas.

Pasak R. Balčiauskienės, šiuo metu skyriuje dirba 5 masažistai, 5 kineziterapeutai, 2 fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos slaugytojai, 1 ergoterapeutas ir gydytojas reabilitologas. Dar viena šios srities gydytoja šiuo metu išėjusi motinystės atostogų. Taip pat yra po ketvirtį etato socialinio darbuotojo ir psichologo.

Šeimos klinika, slaugos paslaugos namuose, kineziterapija

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Labai teisingai pastebejot, todel ir sedi pensininke, direktore bijo pajudint, galvojat nera kuo ją pakeisti? kas gi aptarnaus partiečius, o jus pakaitines arkit….

  • Dirba kineziterapeutės pasikeisdamos Živilė,Rasa, Ingrida. Salėje dirba po dvi viena iš jų sėdi Audronė,kuri vien apie partijos reikalus ……………….

  • Pries keleta metu buvo nupirkta infrosauna .kur ji dingo ? kodel neatlieka savo funkciju ? kas ja naudojasi , kiek kainuoja procedura ? net spaudoje straipsnis buvo 🙂

  • Sanatorija tikrai ne bloga, tik prieiga prie jos sunki, brangios proceduros ,tokios pat kaip Vilniuj, ar Panevežy, bet Kupiškenu kišenes daug tuštesnes, ir kaip čia Audrone kineziterapiaute? juk ji savo laiko mankštų gydytoja, ir idomu kiek dar laiko neužleis tokiam geram darbui jaunesnio specialisto, kuriam butų visi lygūs, ir partiečiai ir eiliniai pacientai….

Rekomenduojami video